Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zibin 5. 10. 2019 12:42

Hluboký souhlas s landovem na Dudiskovy "fotovýstupy" :-)
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 5. 10. 2019 12:55

Hezky Dudisko, na kolik Tě ten 24-70 přijde ? tato první generace byla jako eLko dost kritizována za velkou variabilitu kusů v ostrosti. Já jej mám cca 12 let, syn mi jej přivezl z Thajska bez jakéhokoli výběru a pohoda na všech tělech co jsem měl i zkoušel (APSC i FF). Trochu jsem měl obavu při přechodu na 5iV, jestli si poradí s množstvím mpix, ale zvládá to dobře a měnit za Tamrona G a nebo II verzi od Canona nehodlám. Na svatbách svým rozsahem ideální především na ty základní a nejdůležitější momenty (slib, prstýnky, polibek...), pak je to už na možnostech a pocitech fotografa. Souhlas s 35/2.0 je to famózní sklo, jedno z nejlepších, co C za ty peníze udělal. Jelikož taky docela často používám Samyho 14/2.8 a 16-35, k tomu 50/1.8, tak při jednom těle ty obměny objektivů je docela opruz... V divadle s ním skoro nefotím, tam používám většinou 70-200 a pevná skla.
Myslím, že jsem to tady už někdy psal, ale stejně jako landov a pemar jsem názoru, že to FF Ti sedne líp.
davidof i pemar, povedený streetofky :tleskani :)

6D a 24-70 na plnou ďurku - příprava svatby...
Obrázek

Nebo na koncertě...
Obrázek

Běžný cvak na slavnosti chmele - trochu přicloněno na 3.5...
Obrázek

Hezký den, P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 5. 10. 2019 14:17

Tebe to na plnú kreslísuper.. No.. Požičal son si ho od kamoša na tuto udalosť.. Nie je to najostrejší kus ale univerzalnosť je momentalne pre mna dosť dôležitá.. Skúšal som si výstupy a dobre je na tom až na 3.5..tak asi tak budem.. Ale uvidím od pidmienok. Tma stále prší..
Oly je ok aj s 7 14.. 24-70 tiež no moja 6d moc dažďa neznesie.. Tak budem improvizovať.. Vôbec ma to neteší ale svadobčania budú mať veselého a žoviálneho Dušana :-)
Treba do pohárika dať :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 5. 10. 2019 14:49

Na svatbách základní události a skupinovky stejně kvůli HO cloním na f4-5 a tam je to úplně bez problému a ten rozsah je právě kvůli pohotovosti... Vím že se u svateb používá běžně a profíci přešli na novější verzi (je o dost ostřejší, ale ta cena)... Moc dobře je na tom i ten Tamron G, zkoušel jsem jej na 5d, ale jako hobíkovi mi klasika bohatě stačí... Na foťáku mám neustále nastavený a připravený blesk, kdybych potřeboval přidat světýlka do očí, ale taky se snažím co nejvíce využít přirozené světlo.

Tady skupinovka malé svatby 6D 24mm na 2.8, trochu přiblejsknuto...
Obrázek

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 10. 2019 11:59

Kratky reportik z dnesneho MMM v Kosiciach. Aj som rozmyslal ci vobec ist - rano pod mrakom, severak 30km/h, pocitova teplota 4 stupne. Neskor vyslo aj slnko, ale nezavidim bezcom.
Inac fotene s D500 + Sigma 50-100/1,8. Je to brutalne kombo.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 6. 10. 2019 13:09

landove, ta D500 fotí skvěle, vidím to nejen u Tebe ale i u pemara a s vyjímečným sklem je to paráda. Už nějakou dobu zvažuji, co vzít za druhé (APSC) tělo k FF, ale i když nový C 90D nemá špatné parametry - zatím jsem jej v ruce neměl, na tohoto Nikona nedosahuje. Původně jsem chtěl to rozetnout na konci roku, ale už to odkládám na jaro, jelikož teď jsem nemobilní a stejně bych si jej přes zimu moc neužil. Fotky jako vždy bezva... :)
Přidám taky jednu skupinovku z letošního května, sice z jiného soudku, ale děvčatům byla taky pořádná zima... C 5 IV + 85/1.4 na plnou díru...
Obrázek
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 10. 2019 13:35

Diky.
Ten 90D som tiez este v ruke nemal, ale parametre ma vyborne a ten 30MPx cip bude zrejme skvely. Kedze mas Canon skla, tak ist do zmeny znacky (APSC) asi nie je rozumne/ekonomicke.
Ad Mazoretky: po rozkliku tie lietajuce palicky tomu davaju treti rozmer. Parada.

Este jedna z dnesneho MMM, stale Sigma 50-100/1,8 @1,8
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 10. 2019 17:36

Tu uz islo do tuheho a bezci slapali o 106...je to uz dost velky vyrez (Sigma 50-100/1,8 na plnu dieru), ale myslim, ze nikoho nemoze TK urazit. Opakujem sa po x-ty krat, ale to sklo je proste famozne a s mojou D500 ostri nekompromisne presne.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 7. 10. 2019 18:04

jedna z prvého tanca
c 35mm
Přílohy
IMG_9100.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 10. 2019 18:20

Dudisko, tá 35 ti proste pasuje.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 7. 10. 2019 20:18

ďakujem.. inak toto som videl na svadbe prvý krát :-)
Přílohy
IMG_9685.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 7. 10. 2019 21:25

posledná.. čepčenie
Přílohy
IMG_0203.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 8. 10. 2019 17:40

Som sa hral s monitorom a upravou
https://www.rajce.net/a16355941#P9270153-3.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 10. 2019 11:58

FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 12. 10. 2019 06:15

Fuji X100 - vzpomínka na léto. "Upgradoval" jsem X100T na X100 kvůli Bayerovskému snímači a fakt to umí tóny pleti o fous líp než X-Trans.

1/900s, f/2, ISO200

Photo-3879.jpg
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků