PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod djicee 30. 9. 2019 07:23

Emil Pastelka: K tem ram to je individualni. Ja sotva zacnu ve photoshopu a lightroomu a uz mam 20-25 GB zabrane.Dale pak spustim plugin Nik + ON1 tak to uz cosi sezere obzvlast s panoramatem. Je to hold individualni.

Co se tyka chlazeni tak jsem nikdy nevidel ze by vyrobce udaval max vahu chladice. I na predchozim PC jsem mel chladic ktery vazil pres 1KG mnoooho let a nemel jsem jedinej problem. Navic nove ryzeny dost topi. I stimto chladicem me tam naskoci 70-80 stupnu pri zatezi a bez zateze mam 40-50 stupnu a je lepsi mit rezervu nez aby jel ventilator neustale na 100 procent. Uchladi mu to i ten box chladic ale zalezi na uzivateli jak moc chce poslouchat ventilator od procesoru.


Ferin: kouknul jsem na tve pozadavku a na 20 MB raw coz bude asi dost stara zrdcadlovka ( dneska tam vali spooustu megapixelu a pak ty raw jsou dost velke)
Do zacatku ti bude stacit 16GB Ram a casem bych to urcite rozsiril na 32GB

Chlazeni bude zalezet jak moc chces poslouchat ventilator.
Zaklad - Pokud chces usetrit tak nech Box
Zlata stredni - cesta bude ARCTIC Freezer 7 PRO / ARCTIC Alpine 12 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
Extrem - pokud mas rad tichoucko tak o tomhle nebudes ani vedet Scythe SCNJ-5000 Ninja 5 teda krom toho ze zabere pulku skrine

jeste otazka proc chces vyuzivat 7 let starej photoshop a zoner?
djicee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 9. 2019 11:03

Ne, 3 roky. Bezzrcátko. ;-)
Na ty chladiče mrknu.
Pokud tam nechám jen box, jaká je hlavní nevýhoda? Nedostatečnost? Hlučnost?
Photoshop a Zoner používám spíš doplňkově na specifické věci, na které v daných verzích bohatě stačí. Navíc jsem nechtěl jít do CC.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 30. 9. 2019 11:04

djice píše:chladic ktery vazil pres 1KG ... a nemel jsem jedinej problem

Hodně záleží na základní desce - u vyšších modelů to už bývá pravidlo a zmíněný GIGABYTE X570 AORUS je v tomto směru OK - deska musí být osazena tzv. backplate, tedy vyztužením oblasti socketu a upevnění chladiče ze zadní strany.

-- 30. 9. 2019 12:06 --

Původně jste psal Photoshop 6 :) A CC pro fotografy (PS + LR) je ročně za pusu. V porovnání s CS6 je tam v oblasti retuše několik zásadních (pro mě) změn, které zrychlují produkci.
Emil Pastelka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 9. 2019 12:19

Takže ten ARCTIC F12 Silent ani jako "zlatá střední"?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djicee 30. 9. 2019 13:09

Emil Pastelka: mozna je to tim ze jsem pokazde mel vetsi chladic ale ja mel Backplate vzdy v baleni.


S tim ARCTIC F12 Silent nevim co tim myslite - tohle je jen Fan

A jak uz jsem psal o chladicich tak mate 3 moznosti. Usetrit penize, Zlata stredni cesta nebo pro narocne s tichym chodem

1 - box (osobne jsem box chladic nikdy nepouzil)
2 - SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 / Arctic Freezer 33 atd..
3 - mala uprava (Scythe SCNJ-5000 Ninja 5 se ti nevejde do skrine) takze Scythe SCMG-5100 Mugen 5, rev.B

Osobne do teto nenarocne sestavy bzch asi volil SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
djicee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 9. 2019 13:41

Velke chladice maju vacsinou taku konstrukciu, moj ma tusim tiez okolo 1kg. Co sa tyka RAM, tak pre vacsinu ludi staci 16GB, no pre PS+LR a narocnejsiu pracu s fotkami je 32GB ideal. Niekto vyuzije aj 64 ci 128GB, no taky sa sem pytat nepride :)
Mam 32GB RAM, s 80MB 42Mpx RAW fotkami nie je ziaden problem a PC vyuzije bezne tak 15-20GB. V pohode sklada aj panoramy s 20 fotkami (vacsie nerobim). PS tiez nema problemy, aj ked v nom velmi nepracujem (max par uprav raz za cas, 2-3 vrstvy).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 9. 2019 15:10

Dívám se teď na ty chladiče a k tomu Ryzenu je dodáván chladič Wraith Stealth, který je údajně zcela použitelný a tichý. Ten byl myšlen tím "boxem"?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 30. 9. 2019 15:29

Wraith Stealth je z celé řady nejméně povedený. CPU uchladí, ale již bez rezervy - například pro vysoké okolní teploty v létě a pod.
Nicméně k Ryzen 3700x je dodáván chladič Wraith Prism a ne Stealth. Prism je jiná liga a jako přibalených chladič je bezva.
Emil Pastelka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 9. 2019 15:43

Jj. Já mám ale vybraný Ryzen 3600. Kvůli větráku se ten "upgrade" asi nevyplatí. ;-)
Vyberu tedy některý z těch, co tu padly.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allydamm 30. 9. 2019 15:44

Neřešíte ten chladič až moc? V otevřené skříni stejně 1kg tower chladič neukáže svoje maximum a nebude to nikdy tiché.
Stejně je ten box v ceně, tak bych zahořel stroj s ním a když by při zátěži moc řval, tak třeba až za měsíc vyměnit za něco dražšího.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 30. 9. 2019 18:18

Presne tak, na vyskúšanie stačí, a potom sa uvidí, ak case dovolí tak by som radšej miesto drahého vzduchu dal vodu.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chodec80 30. 9. 2019 19:07

A voda je levná? I vodu je nutno chladit a stejně nejde udělat fanless kejs, takže uchýlaci na ticho stejně ty Noctue budou kupovat dál.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 1. 10. 2019 06:04

Iste že sa budú kupovať, veď ja to nevnucujem, ale vodu by som už za vzduch nemenil. A mal som na mysli drahé vzduchové chladiče s veľkou hmotnosťou a rozmermi. Nie je nič neobvyklé, keď po to musíš šaškovať s RAMkami, aby tam vôbec vošli ak si to vopred nemal na pamäti a sú konštrukčne vyššie nap. kvôli ich chladeniu.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 1. 10. 2019 11:01

Ja mam i7-9700K a chladic Coolmaster Hyper 612 v2 (800-1300ot) a v pohode stiha, zaroven mam bednu Fractal design S asi necely meter odo mna a nepocujem nic.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 10. 2019 11:19

landov píše:Ja mam i7-9700K a chladic Coolmaster Hyper 612 v2 (800-1300ot) a v pohode stiha.

CPU 95W, chladič 150W - jasně že stíhá. Jaký je smysl příspěvku?
Emil Pastelka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků