Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 9. 2019 09:51

Najbližšie až na Vianoce, ak budú nejaké prebytky jedla :D
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 9. 2019 09:52

Davidof píše:
cport píše:Stejne je zvlastni, jak ten marketing funguje. Vyvoj nove high-end zrcadlovky Ricoh oznamil uz snad rok a pul zpatky, prubezne to potvrzuje na rozhovorech, i to, ze nepujde o primeho pokracovatele rady K-3II, ale jiny koncept ... no a ted se vyhodi par fotek a opet se z toho opet dela novinka a potvrzeni faktu, ze Ricoh nespi :)

Obdobne je to s temi 100 lety Pentaxu. Snad od unora se v diskuzich vyskytuji brblalove, kteri pri kazde novince (napr. uvedeni 11-18/2,8 a dalsich) nezapomenou zduraznovat, ze se teda Ricoh k tomu stoletemu vyroci nejak nepochlapil. Co na tom, ze Ricohem potvrzene datum vyroci je az ke konci listopadu, tusim 27.11.


Zrovna ted jsem četl diskusi u Fuji ohledně zrušené 35/1 a ohlášené 50/1.

Taky to nebylo přijato s pochopením, vůbec jsem netušil, co všechno by se mělo údajně upgradenout :-)

Kdyby ohlásili, že neudělají tu 35/1 ani 50/1 ale že jen zlepší ty starší skla, ozvala by se patrně druhá polovina pole ;-)

No, já jsem ze skupiny, kterým je to spíše ukradené, ale když už bych byl tázán, tak bych odpověděl, že si raději vyberu zcela nový model objektivu (bez návaznosti na staršího předchůdce).
Nicméně, Fuji pracuje s plánem, že vydá sérii objektivů se clonou F1, takže to je teprve začátek a to rozhodnutí a zdůvodnění ohledně 33/1 já prostě beru jako realitu s tím, že k 33/1 se časem třeba vrátí. A zrovna ohnisko 50mm mám docela rád. Tak záměr vydat jako úvodní model ohnisko 50/1 mě zaujal mnohem více (a ta velikost mockupu z té konference mě zaujala!). Přesto, že Fuji už v nabídce skel má novější 50/2, starší 56/1.2 a dejme tomu ještě bych tam přidal k tomu také starší 60/2.4., tak proč nemít k výběru i F1 variantu.

Já třeba, když se nad tím zamyslím, si nejsem moc jistý, že by starší objektivy potřebovaly nutně aktualizaci. Funguje to, snímky to produkuje hezké (některé optické nedokonalosti a specifický charakter kresby je vysloveně proslavily a několik z nich je, alespoň teda na forech, vyloženě "kultem", jako např. 35/1.4, 56/1.2 atd.). A když něco dobře funguje, tak proč to znovu vydávat jen proto, že lidi chtějí, aby to mělo nový "pohon" a bylo weather resistant? To vidím spíš až na dobu, kdy Fuji splní plán, který si dali. Tedy X systém "naplnit" zásadními skly a až nebudou mít do čeho "píchnout", tak mohou zahájit aktualizaci starších skel z let minulých.
Mě více baví, když vidím něco zcela nového. S novou vývojovou linkou, novými možnosti a technologiemi. :-)
Naposledy upravil wikxzen dne 21. 9. 2019 10:10, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 9. 2019 10:09

Ja osobne tiez, ale mFT ma naucilo ocakavat skor latentne aktualizacie veci existujucich :D (nie, nemohol som si to odpustit :D)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 9. 2019 17:26

pavelmeli píše:No Ricoh se taky docela zviditelňuje, alespoň podle této zprávičky o nové APSC zrcadlovce.... https://photorumors.com/2019/09/19/rico ... -c-sensor/
Hehe .. "zviditeľnuje" .. to je fakt to správne slovo :D

To je podobné oznámenie, ako u Nikon D6:
-> tiež žiadne špecifikácie, ani žiadna zaujímavosť, na ktorú by sa dalo tešiť
=> teda žiaden dôvod, kvôli ktorému by sa oplatilo čakať, nie to ešte nahradiť ním model nejakej inej značky
.. čo poukazuje na to, že nebude mať žiadne podstatné "naj", ktoré by konkurencia nemohla len tak ľahko prekonať :-l

Bude to stačiť, aby aspoň nestratili tých súčasných fanúšikov :?:

.. čo ma privádza k tomuto tvrdeniu:
FXE1 píše:Ty si žiarivý príklad fan(atik) klubu bez súdnosti. Týmto blábolom ani sám neveríš.
Toto nie sú slová fanúšika, ktorého viera je pevná, lebo sa má o čo oprieť :pozor
(ktorý by dokázal ešte ďalší rok/dva čakať, kým jeho značka vydá model o ktorom nikto nič nevie)
To znie skôr ako zúfalé odvrknutie niekoho sklamaného, kto svoju vieru :oboze stratil ]:-<
Alebo práve stráca.

Veď prečo by som práve JA nemal veriť tomu, čo píšem?
- veď sa deje to, čo som predpokladal/predpovedal že sa bude diať 8-)
- veď mi môj názor nikto nedokáže vyvrátiť relevantnými argumentami a preto som ho za tie roky nemusel vôbec meniť
=> vari len preto, lebo ON sám sa už sklamal? :eh

Nepísal FXE1 náhodou o sebe? :hm Že predtým bol "fanatikom bez súdnosti", ale keďže argumenty pre DSLR sa časom postupne povytrácali (nie ako u bezzrkadloviek, kde naopak časom pribúdajú ďalšie a ďalšie)
=> tak ich už dnes nedokáže ani len obhajovať, lebo by ani sám neuveril tomu, čo by napísal? :--
:twisted:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 9. 2019 18:19

FXE1 píše:Najbližšie až na Vianoce, ak budú nejaké prebytky jedla :D


Ak Ta tesi robit mu radost, tak v tom pokracuj, ale snad z jeho posledneho prispevku pochopis aky zmysel ma na toho blba reagovat :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 9. 2019 18:45

Vianoce sú vianoce, aj ja sa chcem potešiť, pošlem ho kam patrí.....ale do vtedy ho nechám :D
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 9. 2019 18:54

Wikxzen

No, zdá se, že Fuji jde spíš Tvým směrem.

Trochu se mi sice zdá, že vzdycky existuje jakýsi sweet-spot, při kterém objektivy systému jdou navrhnout lehce a za kterým to začne být těžké. Vlastně bych řekl, že dnes je to F1,2 u pevných skel.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 9. 2019 12:50

Skôr by som povedal, že dnes je snaha vyrábať f/1.2 sklá preto, lebo je to svetelnejšia hodnota ako f/1.4 :-]
No a keďže f/1.2 sklá sa stávajú "štandardom", tak je potom ďalším {marketingovým} míľnikom f/1.0
=> s ktorým plánuje prísť ako prvý FujiFilm

Mimochodom, plánujú aj X-PRO 3: https://www.photographyblog.com/reviews ... eview/news
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 9. 2019 14:55

Bude mať okrem iného aj mini displej z druhej strany displeja :-)
Obrázek
https://www.mirrorlessrumors.com/fuji-o ... he-images/

To je už trošku iný "development announcement", ako v prípade D6 alebo Pentaxu...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 22. 9. 2019 15:08

Ono už se to zlepšilo, ale ještě před pár lety bych si z nabídky f1.4 objektivů pro Nikon neměl co vybrat a ještě dnes jsem kromě 105/1,4 nenašel nic, co by bylo lepší, než Sigma Art. A i u Sigmy jsou novější Art skla opticky lepší, než ty první řady. Co se týče 1.2 skel, tak MF 1.2 skla nevidím jako výhru (byť jsem o 35/1.2 uvažoval).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 22. 9. 2019 15:10

No musím pripomenúť, že Fuji pri uvedení X transu deklarovalo že ich X trans šumí tak málo, že už nebude treba svetelnejšie sklo ako 2,8 :) Mimochodom, fakt si myslíte že F 1 alebo menej je na niečo dobré, z hľadiska estetickej alebo obsahovej hodnoty fotografie ? Tá neprirodzená silne prehnane malá hĺbka ostrosti, je to posledné čo dobrá fotografia potrebuje. Ak niekto máte odkaz na nejakú ocenenú alebo komerčne úspešnú foto založenú na F1 a menej, tak si rád rozšírim obzory :)
Naposledy upravil FXE1 dne 22. 9. 2019 15:39, celkově upraveno 1
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 9. 2019 15:19

Komerčně ne, ale viděl jsem pár fotek z Leicy, tuším f0.95, a vypadaly dobře, ale byly přece jen trochu měkčí. Ta světelnost se někdy hodí, hlavně ze 105/1.4 a 28/1.4 jsem nadšený, ale ono to celé musí fungovat jako ekosystém.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 22. 9. 2019 21:17

wikxzen píše:
Davidof píše:
cport píše:Stejne je zvlastni, jak ten marketing funguje. Vyvoj nove high-end zrcadlovky Ricoh oznamil uz snad rok a pul zpatky, prubezne to potvrzuje na rozhovorech, i to, ze nepujde o primeho pokracovatele rady K-3II, ale jiny koncept ... no a ted se vyhodi par fotek a opet se z toho opet dela novinka a potvrzeni faktu, ze Ricoh nespi :)

Obdobne je to s temi 100 lety Pentaxu. Snad od unora se v diskuzich vyskytuji brblalove, kteri pri kazde novince (napr. uvedeni 11-18/2,8 a dalsich) nezapomenou zduraznovat, ze se teda Ricoh k tomu stoletemu vyroci nejak nepochlapil. Co na tom, ze Ricohem potvrzene datum vyroci je az ke konci listopadu, tusim 27.11.


Zrovna ted jsem četl diskusi u Fuji ohledně zrušené 35/1 a ohlášené 50/1.

Taky to nebylo přijato s pochopením, vůbec jsem netušil, co všechno by se mělo údajně upgradenout :-)

Kdyby ohlásili, že neudělají tu 35/1 ani 50/1 ale že jen zlepší ty starší skla, ozvala by se patrně druhá polovina pole ;-)



Já třeba, když se nad tím zamyslím, si nejsem moc jistý, že by starší objektivy potřebovaly nutně aktualizaci. Funguje to, snímky to produkuje hezké (některé optické nedokonalosti a specifický charakter kresby je vysloveně proslavily a několik z nich je, alespoň teda na forech, vyloženě "kultem", jako např. 35/1.4, 56/1.2 atd.). A když něco dobře funguje, tak proč to znovu vydávat jen proto, že lidi chtějí, aby to mělo nový "pohon" a bylo weather resistant? To vidím spíš až na dobu, kdy Fuji splní plán, který si dali. Tedy X systém "naplnit" zásadními skly a až nebudou mít do čeho "píchnout", tak mohou zahájit aktualizaci starších skel z let minulých.
Mě více baví, když vidím něco zcela nového. S novou vývojovou linkou, novými možnosti a technologiemi. :-)


davidof: Nejak mi prijde, ze ti internetovi brblalove jsou prave takovi, ze si navymysli tuny ptakovin, co by v tom novem tele mohlo byt, a pak zase krici, ze je vyrobce nevyslysel a ty "slibene" veci tam nejsou. Dneska me jeden takovy dojal, kdyz navrhoval, aby vyrobce udelal 3 navrhy rozmisteni tlacitek na tele a uzivatele ze si to maji "rozhodnout" anketou.

wikxzen: Tak ten postoj chapu. Ono to je ale napric vyrobci. Pentaxu se taky "inovovaly" limited skla tim, ze se slo modernim trendem - zakulaceni clony a nove HD vrstvy na cockach. No a nektere z tech skel ztratily charakter, pro ktery si je lidi kupovali. Ale u toho WR si myslim, ze to ma Fuji nevyrovnane. Nejnizsi WR rada je X-T, k tem WR F2 objektivum by se ale spis hodila X-E rada.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 9. 2019 21:53

cport

Souhlas. Někdy si lidi přejou i úplně nereálné věci, nebo inovace za každou cenu. Hlavně aby to mělo novou nálepku.

Hlavně je ale třeba si uvědomit, podle mě, že výrobce nebude nic dělat podle nějakého jednotlivce na diskusi.

Člověk si musí vybrat foťák/systém, který mu co nejvíc vyhovuje a věci, které nevyhovují prostě obejít, ignorovat, naučit se s nimi žít.
A radovat se z těch vlastností, pro které si foťák vybral. U normálního jedince by jich mělo být výrazně víc, těchto vlastností.

A hlavně fotit. Pro sebe, pro někoho, ale hlavně fotit.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 23. 9. 2019 08:12

No jo. Tech 96% rozumnych to takhle chape. Ty 4% jsou ale nejvic videt :)
cport
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků