Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 9. 2019 18:42

Dolgor

Bohužel u elektrokol je pohon stejně odolný, jako u normálnich kol, ale tam je opravdu málo stokilových borců co mají výkon 450 W :-)

FXE

Odhadl jsem Tě na 85 a těch 15 je motor a baterie ;-)

-- 12. 9. 2019 19:43 --

P.S.

Jde ve skutečnosti o kroutící moment, aby mě tu někdo zase nenachytával
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 9. 2019 18:56

Chlapi, kúrňa, pýtal som sa, či máte konkretne typ reťaze, čo v životnosti predčila Vaše očakávania čo do odolnosti voči opotrebeniu. Niektorý sa dušuju za Campagnolo ale moc tomu neverím.
Ja som celý život mal ten interval, lacná reťaz 900 drahá max 1500 km a to sa už ponúkajú reťaze aj za 100€.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 9. 2019 19:08

Já se ti zeptám kamaráda, co má cykloobchod, co by Ti doporučil
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 12. 9. 2019 19:10

Já za řetězy vzhledem k rekreačnímu užití moc dávat nechci. Dával jsem ho v zimě a nejsem si už úplně jistý, ale tuším, že tento: https://www.cyklopoint.cz/yaban-retez-s ... 34355.html
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 12. 9. 2019 19:25

Ja razim cestu, že na Shimano dávam Shimano, na sram ide sram.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 9. 2019 19:44

Teda, většího ufrflance než Fidko, aby jeden mikroskopem pohledal! :-D
Nic není dobře, a když jo, tak taky ne. :-DDD

-- 12. 9. 2019 20:50 --

PS: To, že Olympusu klesaly podíly na prodejích, je zcela logický, když neměli žádnej novej model. A ten neměli, pač stěhovali a reorganizovali celý vývojový centrum. Už to tady bylo omletý tolikrát, že je mi až trapný se o tom opět zmiňovat.
Současně ale registruju pořád docela dost přestupů mezi (polo)profíkama, nadopovaných teď v poslední době vydáním xka. Který je daleko úspěšnější, než tady většina, s tebou na čele, prorokovala. Takže bych to zas tak černě neviděl.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 12. 9. 2019 20:02

To je zase blábol.

Co si pamatuji, tak je Olympus v takové pozici, že akcionáři od roku 2018 vážně uvažují o tom, že stáhnou Olympus z fotografického businessu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 9. 2019 20:12

Fidko píše:Svet sa netoci okolo mna a aj ked Panasonic v mFT stagnoval, pracuje aspon na tom FF. Je ale pravda, ze to im krivdim, G9 je sice len recyklat GH5, ale GH5 je o nieco novsi fotak nez som si myslel. Udajne marec 2017, takze ak nevydaju tento rok novy fotak, este je to unosne.
To sa len robíš, alebo si .. ako by som to napísal politicky korektne .. neinformovaný? .. alebo naschvál provokuješ? :--
- Panasonic tento rok už vydal nový mFT foťák: Panasonic Lumix DC-G95
- Panasonic nielenže vydal GH5, ale už aj jeho nástupcu GH5S, ktorý má nový snímač (väčší ako ostatné mFT snímače)

V článku Bezzrkadlovky môžu šumieť menej ako zrkadlovky som o ňom písal:
=> podľa prvých testov vyzeral šumom lepší ako Sony A7SII :!:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 9. 2019 20:17

pemar píše:To je zase blábol.

Co si pamatuji, tak je Olympus v takové pozici, že akcionáři od roku 2018 vážně uvažují o tom, že stáhnou Olympus z fotografického businessu.


To je poněkud nepřesné.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 12. 9. 2019 20:20

Vážně? To je předposlední zpráva o Olympusu, kterou jsem zaznamenal. Poslední byla, že ztrátu zvětšili. Ale fakt je, že tuhle nevýznamnou značku nijak zvlášť nesleduji.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 9. 2019 20:28

To je celkem jedno.

Ovšem vzhledem k japonské mentalitě hádám, že jejich šance na přežití je větší, než velké množství korporátních pozic a subdodavatelských firem v evropském auto-prostoru.

To ovšem ukáže až budoucnost, řekl bych, že nemá cenu se tím moc trápit.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 9. 2019 20:32

pemar píše:To je zase blábol.

Co si pamatuji, tak je Olympus v takové pozici, že akcionáři od roku 2018 vážně uvažují o tom, že stáhnou Olympus z fotografického businessu.


A toto snad ne? 8-S

-- 12. 9. 2019 21:38 --

pemar píše:Vážně? To je předposlední zpráva o Olympusu, kterou jsem zaznamenal. Poslední byla, že ztrátu zvětšili. Ale fakt je, že tuhle nevýznamnou značku nijak zvlášť nesleduji.


Ano, tomu se říká flexibilní práce s informacemi. ;-)
Aneb každá informace se dá nějak dezinterpretovat nebo vytrhnout.
Ano, Olympus zvýšil ztrátu, pač investovali obrovský prostředky do přesunu do Vietnamu a současně právě z tohoto důvodu v podstatě nic novýho nevychrlili. A ta ztráta byla "záměrná"/očekávaná.
A ne, Olympus nehodlá opustit fotobyznys.
Takže příště doporučuju přece jen sledovat, než zas něco vypustíš. :mrgreen:
Naposledy upravil Ferin dne 12. 9. 2019 20:39, celkově upraveno 1
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 9. 2019 20:38

Skutočne boli také rumorsy .. ale oficiálne ich vyvrátili:
New Olympus president Yasuo Takeuchi says they will surely NOT sell the camera business
.. ale to sa už k pemarovi asi nedostalo ;-)

Trochu viac info: Olympus NOT selling its camera business

EDIT:
Tá druhá správa už vonkoncom nevyzerá, ako že by s tým chceli skončiť.
Skôr naopak: poukazuje na záujem investorov, ktorý "vycítili zvýšenie hodnoty na trhu" ;-)
Naposledy upravil Ganec dne 12. 9. 2019 20:42, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 12. 9. 2019 20:40

Jak jsem Davidoffovi psal, je mi to šumák, ale na klesajícím trhu to budou mít proti Canonu, Sony a Nikonu čím dál tím těžší.

Pro mne Olympus nedává smysl ani jako druhé tělo nebo foťák nám cesty, protože u těch ohnisek, co používám, bych si přechodem na Olympus hmotnostně nepolepšil, mají tu 300/4 těžkou. To platí i u Sony, kde bych si také nepomohl. To už si více pomohu f1.8 plastovými objektivy na F-bajonet a PF skly.

A výmluvy, proč jsou ve ztrátě, to je k úplně smíchu, po tom jejich skandálu s účetnictvím.
Naposledy upravil pemar dne 12. 9. 2019 20:43, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 9. 2019 20:42

Ferin píše:
pemar píše:To je zase blábol.

Co si pamatuji, tak je Olympus v takové pozici, že akcionáři od roku 2018 vážně uvažují o tom, že stáhnou Olympus z fotografického businessu.


A toto snad ne? 8-S

-- 12. 9. 2019 21:38 --

pemar píše:Vážně? To je předposlední zpráva o Olympusu, kterou jsem zaznamenal. Poslední byla, že ztrátu zvětšili. Ale fakt je, že tuhle nevýznamnou značku nijak zvlášť nesleduji.


Ano, tomu se říká flexibilní práce s informacemi. ;-)
Aneb každá informace se dá nějak dezinterpretovat nebo vytrhnout.
Ano, Olympus zvýšil ztrátu, pač investovali obrovský prostředky do přesunu do Vietnamu a současně právě z tohoto důvodu v podstatě nic novýho nevychrlili. A ta ztráta byla "záměrná"/očekávaná.
A ne, Olympus nehodlá opustit fotobyznys.
Takže příště doporučuju přece jen sledovat, než zas něco vypustíš. :mrgreen:


PS: Jakožto akcionář ČEZu taky vážně uvežuju o tom, že bych nechal zavřít Dukovany. 8-)

-- 12. 9. 2019 21:44 --

pemar píše:... bych si přechodem na Olympus hmotnostně nepolepšil, mají tu 300/4 těžkou.


Vážně? Oproti jiným eq. 600mm?? ;-)
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků