Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod yorg 1. 9. 2019 11:46

zbynek.hromek píše:Zapnu WiFi na fotoaparátu a v telefonu (na kód pro propojení se ptal pouze poprvé), telefon se automaticky připojí. Spustím aplikaci, dálkové ovládání a je to.

Tak takhle bych si to taky představoval. Bohužel to tak nefunguje. Wifi hlásí, že je připojeno, zapnu app a ale app tomu nevěří a tvrdí, že je off. Podívám se do wifi a je fakt off. Někdy to ale funguje a někdy ne a je třeba spoj ve wifi odebrat a znovu ho nastavit. Nedá se na to spolehnout.

CrayCZ: Myslíš v telefonu? Tak je sice při připojování možnost Zobrazit pokročile možnosti, ale klepnutí na šipku nic nezmění. Žádné další možnosti se nezobrazí.

-- 1. 9. 2019 13:01 --

Stačila chvilka, změnit postup spouštění a myslím, že jsem na to přišel, jak to používat.
1) zapnout wifi na Oly
2) aktualizovat stav wifi na tlf a zobrazí je E-M1 ve stavu Uloženo (bez aktualizace stavu trvá, než E-M1 najde pár minut)
3) připojit wifi pro E-M1 (samo se to nepřipojí)
4) teprve teď spustit aplikaci

Pak to zdá se že funguje. Zapnout wifi na Oly a pustit app a spoléhat na to, že se to spojí, mi nefunguje. Možná problém mobilu, že to nezvládá.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CrayCZ 2. 9. 2019 06:27

Yorg: ne, myslím ve foťáku. Mně tedy stačí zapnout wifi na displeji e-m10 a spustit aplikaci, připojí se to automaticky samo. Používám Privátní nastavení.
Olympus E-420 +Zuiko 14-42 f3.5-5.6 +Tokina ATX 28-85 f3.5-4.5 +Tokina ATX 28-135 f4-4.6 +Tokina RMC 80-200 f4 +Sigma ZM 35-70 f2.8-4

Olympus OM-D E-M10 mkII +M.Zuiko 14-42 f3.5-5.6 II R +M.Zuiko ED 12-50 f3.5-6.3 EZ
CrayCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yorg 2. 9. 2019 07:15

Děkuji. Už jsem to v manuálu našel. Večer prověřím, co tam mám nastaveno. Je tam stav po celkovém resetu.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 2. 9. 2019 19:14

Privátní bylo nastaveno. Když už jsem v tom menu byl, využil jsem to k výběru lépe zapamatovatelného hesla. S nový heslem jsem se na wifi přihlásil, aby bylo aktualizované a znovu odhlásil a zkoušel jak to bude dále fungovat.

Na změnu chování to logicky nemělo vliv. Když zapnu wifi na Oly, pak app, tak se po cca 30-40 sec objeví zase hláška, že je třeba řešit stávající spoj wifi a teprve po ručním připojení na wifi se app nastaví do stavu On.

Podle tvé reakce kdy to funguje na první dobrou soudím, že je problém spíše v mém telefonu a a ne v app. No, dá se to obejít a funkční to nakonec je.

Díky za pomoc.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 9. 2019 06:24

yorg píše:Podle tvé reakce kdy to funguje na první dobrou soudím, že je problém spíše v mém telefonu a a ne v app. No, dá se to obejít a funkční to nakonec je.
Možno sa to "bije" s internetovou WiFi-nou.
Ak si dobre spomínam, tiež musím najprv na mobile tú WiFi manuálne prepnúť z WiFi-ny, čo mám na byte...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 9. 2019 08:01

U Panasonic, pokud jsem na mobilu přihlášený na domácí wifi, tak to musím ručně přepnout.

Ráno jsem zkoušel Olympus a tam mi to aplikace přepínala sama. Ale zážitek je to frustrující (aspoň teda pro mě).

Jako první mě naštvalo, že jsem se musel kouknout do manuálu :-) A jako druhý mě naštvalo to neustálé čekání a celkově takový pocit, že nevím, co ty krabičky zrovna dělají.

Ale nakonec to vlastně fungovalo.


Naštěstí tuto funkcí nepotřebuju. Jediný, co bych uvítal, by bylo automatické nahrání RAW na síťový disk do určeného adresáře (jméno = datum ) a automatické přejmenování souborů na formát datum - čas - [index] .


To ale můžu udělat na pár kliknutí ručně, takže než se s tím trápit … :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 9. 2019 10:16

Občas mě to připojení u E-M1 II trochu "blbne", pokud jsem připojenej na domácí wi-fi a nahrávám GPS data přes Ol.Track střídavě do E-M10 II a E-M1 II. E-M10 se chytne vždy na první dobrou, E-M1 musím v takovým případě většinou od domácí wifiny odhlásit.

Jinak bych měl 2 dotázky:
1. Jak vám chodí horní (1) slot na SD karty u E-M1 II? Mívám čím dál častěji problém tam tu SD kartu zasunout tak, aby tam zůstala. Furt vylízá ven (jak ale už jednou zaleze, tak je to ok).
2. Víte o nějakým rychlým způsobu, jak měnit limity času na autoISO? Na tlačítko to bohužel dát nejspíš nejde a přes menu je to zdlouhavý.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 3. 9. 2019 10:34

Ono ta konektivita stojí za prd naprieč značkami. Aspoň čo som mal možnosť skúsiť...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 9. 2019 10:59

Já si na to nestěžuju. Jinak je to super.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 9. 2019 11:39

No, ten přístup k limitům AutoISO je špatný, na x-ku lze využít MyMenu ale moc velká výhra to není.

Úplně ideální by bylo mít možnost to namapovat na roller (pro prioritu clony).

Vzhledem k tomu, že jsi psal, že Custom mody máš využité jinak, tak není žádná rychlá cesta tohle nastavení vyvolat.

Jedině mít pro situace, kde potřebuješ limit AutoISO měnit nějak hodně rychle, jinou sadu Custom módů a nastavení foťáku mít uložená (to funguje výborně). Já mám třeba uložené jiné nastavení pro sport a jiné pro wildlife.

Pro zajímavost - Lumix G9 má možnost namapovat ten limit na tlačítko. Olympus má tu množinu mapovatelných funkcí omezenou a k funkcím z hlubších větví menu se tlačítko namapovat nedá.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod CrayCZ 3. 9. 2019 11:48

Na E-M10 Mk II a čistým androidu je jedno, jestli mám připojenou wifi k netu nebo ne. Spustím aplikaci a ta sama přepne na uložené spojení s Olym. Připojení mi od začátku funguje na dva kliky 1. Wifi na displeji foťáku, druhý Appka v telefonu
Olympus E-420 +Zuiko 14-42 f3.5-5.6 +Tokina ATX 28-85 f3.5-4.5 +Tokina ATX 28-135 f4-4.6 +Tokina RMC 80-200 f4 +Sigma ZM 35-70 f2.8-4

Olympus OM-D E-M10 mkII +M.Zuiko 14-42 f3.5-5.6 II R +M.Zuiko ED 12-50 f3.5-6.3 EZ
CrayCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 9. 2019 11:52

Díky, myslel jsem si to.
To je dost škoda, je to docela důležitá funkce, rozhodně víc než některý, který namapovat jdou.
MyMenu by mě klidně stačilo, to by byla skvělá věc.
V rámci custom módů to rozlišený mám (statický vs. pohybový scény), jenže v jejich rámci by to ještě chtělo, aby ta funkce (nejlíp automaticky) rozlišovala i podle ohniska/objektivu. Takto tam mám nastavený nějaký kompromisy, který jsou na širokáč naprosto zbytečně měkký a na telák naopak hóódně hraniční.
Myslel jsem, že to nastavuju docela konzervativně, jenže teď zpětně zjišťuju, že u teláku jsem tu IS asi malinko přecenil.
Ty třeba na 100mm udržíš s IS jakej čas (bez nějakých obezliček)?

-- 3. 9. 2019 12:54 --

Jinak jo, na roler se to nabízí. Pokud bych ho měl přeplý na volbu ISO a najel na AutoISO a po zmáčnutí (držení) třeba OK se mohl rolerem "zanořit" do nastavení.

-- 3. 9. 2019 12:57 --

CrayCZ píše:Na E-M10 Mk II a čistým androidu je jedno, jestli mám připojenou wifi k netu nebo ne. Spustím aplikaci a ta sama přepne na uložené spojení s Olym. Připojení mi od začátku funguje na dva kliky 1. Wifi na displeji foťáku, druhý Appka v telefonu


Jj, jak píšu, na E-M10 II to šlape jak hodinky. Navíc ve foťáku ta wifi má jen jedno nastavení (aktivace na jeden klik). U E-M1 II se musí, dost nesmyslně, pro aktivaci wifi na propojení s mobilem do dvou různých menu (1. aktivace samotné wifiny, 2. režim připojení k mobilu). Dost vopruz. Nebo se to dá nějak obejít?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 9. 2019 12:15

Myslíš 100 mm na MFT nebo 100 mm na fullframe ?


Upřímně řečeno, nezkoušel jsem to takhle podle ohniska.

Buď fotím sedící ptáčky na 600 EQ a tam se pohybuju mezi 1/80-1/160 . Ale záleží to na bůhvíčem. Bohužel nejsem chodící stativ :-) Někdy mi to jde, jindy ne. A samozřejmě je tu odpad kvůli pohybům ptáčků.


Něco jako 200-300 EQ používám hlavně na sport a tam mám na pohyb cca 1/800 - 1/1250 a na portréty mám teď 1/160 a mám pocit, že to je dobrá hodnota.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 9. 2019 12:29

Myslím 100mm na MFT.
Tak to jsem tomu IS fandil asi moc. ;-)
Ne, že by to bylo mázlý systematicky, ale nějakej odpad tam je.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 9. 2019 14:53

Pokud je čas a situace to dovolí (a vyžaduje) tak bych řekl, že by šlo jít bez námahy na 1/50-80 při 200 EQ.

Když ale fotím třeba portréty lidí, co se baví mezi sebou a gestikulují apod. tak mám teď pocit, že ta 1/160 mi dává rozumné množství ostrých snímků.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků