Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 1. 9. 2019 17:49

Mně by tam vadila ta světelnost, f1.4 na 28/1.4 se mi na portréty moc líbí, ale na krajiny bych to nepotřeboval, f4 bohatě stačí. Hlavně, že to zvládá protisvětlo.

Já jsem o tomto vikendu fotil jen ty ptákoviny:

Obrázek

Obrázek

Apo-Sonnar 135/2

Naučí Vás takový objektiv fotit lépe? Určitě ne. Budou s ním vypadat Vaše fotky lépe? Určitě ano.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod al.vlado 2. 9. 2019 01:22

Pentax K1 Mark II + HD Pentax-D FA* 70-200mm F2.8 ED DC AW
Atletika je krááásny šport. :-D
Obrázek
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 2. 9. 2019 05:55

Pemar: ten vtak, co pije vodu, to je ostrene na co ?

-- 2. 9. 2019 07:03 --

Obšák píše:To rád slyším, to o tom Nikonu 14-30 ;-)

Tu mas este zopar so slnkom v zabere
Obrázek Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod al.vlado 2. 9. 2019 12:07

Aby ste si nemysleli, že som fotil len zadky. :D
Pentax K1 Mark II + HD Pentax-D FA* 70-200mm F2.8 ED DC AW
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 9. 2019 12:09

Máš pěkný úlovky :-) A prej, že Pentax AFC neumí
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod al.vlado 2. 9. 2019 12:34

Diky. ;)
Ale umí umí :D ... ale ak by som mal toto fotiť pravidelne, tak isto nie Pentaxom. Bol vedla mna chlap s Nikonmi D5 a D500 (identicky AF) a to bola radost s tym fotit. Staci si len vybrat, co chces a sledovat to. Co cvaknes to je proste ostre bez kompromisov. Ja som castokrat pouzival stare finty nas, co sme fotili este na MF - predostrenie na dane miesto a OFF AF (mam tlacidlo AF nastavene na jeho vypnutie). A zistil som, ze K1 Mark II s gripom + Pentax D FA 70-200/2,8 je o kus tazsie kombo ako Nikon D5 + Nikkor 70-200/2,8 ED :D :D
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 2. 9. 2019 14:14

Landov: původně jsem asi chtěl ostřit na oko, ale je to MF a někdy se to nepovede, protože u toho člověk šilhá, kouká na kompozici a současně dolů na stavový displej na potvrzení zaostření, přesto se mi to zatím osvědčuje více, než focus peaking (i na nejvyšší citlivost), byť funguje o kousek lépe, než u Z7. Ten pták se trochu hýbal, takže to dopadlo, jak to dopadlo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 9. 2019 14:14

AI.vlado

A jak je na tom tvůj Pentax třeba při sledování běžců ? To nezvládá ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod al.vlado 2. 9. 2019 17:35

Davidof, takto ked s nimi ides (panning), tak zvlada. Ale to nie je narocne pre ziaden AF. :D
Ked sa objekty prudko priblizuju/vzdaluju a este k tomu nedajboze chaoticky (futbal, hokejbal, atd) a cim je mensia vzdialenost od fotaku k objektu, tak chybovost rastie silno. A mozes nastavit aj satanov setting v AF sekcii menu. ]:-< :D
Ale musim jednych dychom dodat, ze je to PODSTATNE LEPSIE ako to byvalo (mam uz piate telo Pentax). Ale 3D Tracking a predikcia top modelov Nikonu/Canonu je dalekoooo pred Pentaxom. A pritom TTL AF priniesli do zrkadloviek v roku 1980 oni ako prví. Ked chcem mat total istotu, lebo viem, ze situacia sa uz nemusi opakovat, tak radsej predostrim na dane miesto, gombikom "AF" odstavim AF a spustim gulometnu palbu. Proste tomu AF nedoverujem natolko, aby som to nan nechal v situaciach, ked ide o jednu, respektive jedinu prilezitost na dobru fotku.
Obrázek
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 9. 2019 17:45

Dík za info. No, zdá se že sis s tim omezením poradil :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 2. 9. 2019 19:47

Pekne mate ty sport fotky :)

Davidof: to je asi nejzaludnejsi otazka, kterou muzes Pentaxakovi dat :D Ta presnost je ovlivnena holt i tim poctem AF bodu. Tohle holt neni prednost, ty jsou jinde.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 9. 2019 19:57

cport

Tak jsem to určitě nemyslel :-)

Jen mě to zajímalo. Ty výsledky ale vůbec nejsou špatný.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod al.vlado 2. 9. 2019 20:10

Lenze ja ti hento secko nafotim uplne rovnako aj ked mi vypnes AF na fotaku. :D ... akurat budem mat trosku viac odpadu a uz ma to nebude tak bavit. Aj ked v minulosti ..... no ale vtedy som si vybrat nemohol. :-D
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 9. 2019 20:18

Holt dobrej oddíl :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 2. 9. 2019 21:09

Tak ja myslim, ze nad AF ucurava jen male procento uzivatelu. Fujiny s bezzrcadlovkama ziskaly nemale procento uzivatelu i presto, ze ten AF byl spise na klidnejsi foceni v prvnich generacich.
cport
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků