Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 8. 2019 12:10

Moze byt, ale mne osobne to pride dost nepohodlne. Ak chcem nieco zmenit v menu, hladacik ide z oka.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 8. 2019 13:08

Porovnávám vesměs to, co mám, s tím, co bych mohl nebo případně chtěl koupit (tenhle seznam mám aktuálně prázdný).

Ohledně čumění na nějaké údaje na displeji jsem skeptik, vesměs vím, jakou mám nastavenou clonu, ISO a čas, což většinou stačí (občas ještě kouknu na expoziční režim nebo jestli mám rovný horizont) a zbytek pozornosti raději vyplýtvám na volbu ostřícího bodu a kompozici.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 22. 8. 2019 13:28

Vsak o to jde, aby byli vsichni spokojeni. Cpat nekomu jen svuj nazor je proste hloupost. Kazdy ma jine preference. Ja taky zasadne netvrdim, ze mi nevyhovuje zadny elektronicky hledacek, byt nektere jsou hrozne.

Davidof: nemel bys pomalu byt na ceste do Ostravy? :)

-- 22. 8. 2019 14:34 --

Davidof píše:cport

Bojím se jenom, že ty současné koncerny nejsou dostatečně pružné, aby se vyrovnaly s tím, že trh se ustálí (doufejme) na nové úrovni. Takže i při prodejích, které by před patnácti lety stačily, se budou cítit jako v krizi a začnou osekávat.



Ono bude stacit, kdyz jeden koncern (Ricoh) bude (jako doposud) dostatecne nepruzny :D ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 8. 2019 13:37

cport

Měl !!! Jenomže tu ještě dopočítávám jednu výtahovou šachtu a neúspěšně se probojovávám seznamem věcí, co musím před dovolenou udělat.

Takhle ty fronty na D1 nemám šanci stihnout ;-)

-- 22. 8. 2019 14:40 --

Ad Ricoh

Jo, to je dobrá strategie - všichni budou bláznit, řešit strategie, měnit mounty, stěhovat továrny, dělat cashbacky apod … a Ricoháci budou tak dlouho přemýšlet a nic neměnit, až se kyvadlo vývoje zase přikloní na jejich stranu ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 22. 8. 2019 15:46

cport píše:bob222: no kdyz bych vedel o tom adapteru, tak bych mu to poradil ... Ale on (ten kolega) si zvykne :) Kdyz mu stacila stara Minolta, bude mu stacit i Fujina ...

Davidof: no uvidi se, jak to dopadne. Podle me za 5 let tu bude porad pomerne vyrazne procento fotaku s optickym hledackem, treba i s detekci tvare a oka, usmevu a dalsich ptakovin napr. s pomoci RGB senzoru. Kvalitni tela se stejne moc zmensovat nebudou s ohledem na ergonomii. Treba i Ricoh nakonec udela telo stylu a velikosti KP s EVF bez zmeny bajonetu. A nakonec to bude jen o preferenci OVF vs EFF. Ale muzu se plest. Ostatne, kdo by drive tipoval konec Minolty nebo nedavno Samsungu.


Opravdu jsi nevedel o adaptéru mezi Minoltou/Sony A na Sony E? Jaké objektivy vlastně měl?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 22. 8. 2019 21:09

Holt jsem vinen :) Tyhle dva systemy me nikdy nejak neoslovily ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 8. 2019 08:20

pemar píše:Porovnávám vesměs to, co mám, s tím, co bych mohl nebo případně chtěl koupit (tenhle seznam mám aktuálně prázdný).
Podľa akých kritérií? :--
Musí to byť vo všetkom lepšie + musí to mať na sebe nápis "Nikon"? ^^

Lebo napríklad taká A9 by to za normálnych okolností mala vyhrať (nad tým čo máš)!

Tvoje D500/D850 nie sú lepšie na to, čo fotievaš.
D850 má len viac megapixelov. Ale písal si, že príliš moc megapixelov ťa len zbytočne otravuje, takže táto výhoda padá.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 24. 8. 2019 05:32

[quote="Fidko"]Mne by zaujimalo, ci niekto realne vyuziva to, ze sa moze hravat v menu s okom na hladaciku. G9 je pre mna fotak ktory viem ovladat s okom na hladaciku (nie kvoli EVF), ale napriklad Olympus som daval z oka viac nez 7D.[/quote

Menu cez hľadáčik , to sa mi zdá ako ergonomický masochizmus :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 8. 2019 05:41

Menu cez hladacik nie je problem ani na Sony, ale naco by to niekto robil, ked je vsetko potrebne lahko dostupne cez priame ovladanie? Fotaky sa od oka nedavali uz kedysi davno v minulosti a nic sa na tom nezmenilo.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 24. 8. 2019 06:05

Některé lidi holt baví objevovat Ameriku nebo zkoušet slepé uličky. A někomu to možná i vyhovuje, priority jsou různé. Já mám za sebe jasno, já chci jen to podstatné. Jak píše Ondřej, všechno podstatné dostupné přes ovládání, za mne to má Nikon vyřešené.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 8. 2019 07:14

Jsou situace, kdy se ta možnost použít EVF pro nastavení něčeho v menu nebo pro prohlížení fotek hodí.
Standard to pro mě sice není, ale občas se to šikne.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 8. 2019 07:36

FXE1 píše:
Fidko píše:Mne by zaujimalo, ci niekto realne vyuziva to, ze sa moze hravat v menu s okom na hladaciku. G9 je pre mna fotak ktory viem ovladat s okom na hladaciku (nie kvoli EVF), ale napriklad Olympus som daval z oka viac nez 7D.[/quote

Menu cez hľadáčik , to sa mi zdá ako ergonomický masochizmus :)


Ja to vidim podobne. Olympus s SCP na tomto pristupe dost stava, ale u mna o tom ci davam oko z hladacika rozhoduje skor navrh fotaku a v tomto smere su pre mna Olympusy, mozno s vynimkou E-M1X proste zle. Naopak 7D a G9 su v tomto skvele, kazdy ma nejake svoje vyhody aj drobne preslapy.

Co sa mi ale celkom paci je kontrola ostrosti v EVF, to vie byt uzitocne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 24. 8. 2019 09:44

Tak cumiet do hladacika kvoli menu a aktualnemu nastaveniu mi pride ako zvratenost (sorry).
Mrknem okom na volice a stavovy displej a je to.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 8. 2019 09:50

Aktualne nastavenia a to ze fakt prakticky vsetky Ti pohodlne zobrazi aj DSLR: http://www.bastienjuif.com/wp-content/u ... viseur.jpg

Toto chapem skor tak, ze ak potrebujes do nastavenia kvoli nejakemu minoritnejsiemu nastaveniu, ako napriklad, ze si chces zmenit FPS hladacika, pripadne zapnut high-ress shot (funkcia k hovnu, na tlacidle ju nemam), pripadne formatovat kartu a stuff, tak to mozes robit s okom na hladaciku. Ale uprimne fakt netusim, preco by som to robil.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 24. 8. 2019 09:54

Akoze kvoli nastaveniam menu s hladacikom na oku smatrat prstami po cudlikoch a rolleroch ?
No, to je este horsia predstava.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků