Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Obšák 12. 8. 2019 19:56

landov píše:
FXE1 píše:Iba " Japonský vlak" U nás si s tým nevrzneš.... teda ak som správne pochopil miestneho experta :D

Iba, zeby tak...a musim sa trosku pochvalit: Kuknem na ephoto.sk a mam tam foto dna zo SIAFu 8-D
To bude asi tym, ze to bolo fotene s CSC :D

Ta fotka je super ;-)
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 8. 2019 20:46

Davidof píše:To ale budeš muset do moře ;-) Plánuješ se potápět/šnorchlovat ?

Plánuji strčit foťák do vody :-). Ono je to tam 50:50, buď tam plave krásná ryba nebo kvůli zvířenému bordelu tam nic neplave. Stejně asi budu našrot, já pobyty u moře střízlivý snáším špatně, pivo se většinou nedá pít vůbec, takže skončím u míchaných nápojů a to většinou končí zvýšenou hladinou alkoholu v krvi, což není na potápění vhodné.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 8. 2019 22:00

pemar píše:Na D850 bych posílil hardware. Asi by stačilo tam dát nový Expeed .. Elektronická závěrka by mohla být také o hodně rychlejší, ideál bych viděl tak na čtyřnásobku rychlosti Sony A9.
Teraz dakedy by mal vyjsť Olympus E-M5 mark III.
Má mať nový procesor a snímač z EM1II/EM1X .. takže tiež môžme očakávať podobné zlepšenie :tleskani
=> žeby zvládal šum 4x lepšie ako Nikon D500? ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 13. 8. 2019 04:46

pemar píše:
Davidof píše:To ale budeš muset do moře ;-) Plánuješ se potápět/šnorchlovat ?

Plánuji strčit foťák do vody :-). Ono je to tam 50:50, buď tam plave krásná ryba nebo kvůli zvířenému bordelu tam nic neplave. Stejně asi budu našrot, já pobyty u moře střízlivý snáším špatně, pivo se většinou nedá pít vůbec, takže skončím u míchaných nápojů a to většinou končí zvýšenou hladinou alkoholu v krvi, což není na potápění vhodné.

:D Zajtra odchadzame do HR. Pivo tam za vela nestoji, miesane napoje neoblubujem. Takze pretrpim to pivo .
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 8. 2019 06:00

pemar píše:
Davidof píše:To ale budeš muset do moře ;-) Plánuješ se potápět/šnorchlovat ?

Plánuji strčit foťák do vody :-). Ono je to tam 50:50, buď tam plave krásná ryba nebo kvůli zvířenému bordelu tam nic neplave. Stejně asi budu našrot, já pobyty u moře střízlivý snáším špatně, pivo se většinou nedá pít vůbec, takže skončím u míchaných nápojů a to většinou končí zvýšenou hladinou alkoholu v krvi, což není na potápění vhodné.


Ja som tiez chvilu pozeral na podvodne fotaky, ale nakoniec som sa na to vykaslal, lebo by som to s najvacsou pravdepodobnostou strkal tak maximalne do vane. Ale zaujiali ma tieto fotaky: https://www.sealife-cameras.com/dc2000-sets/

prilis som ich nestudoval, ale je to 1", znesie to nejaku hlbku a neboli ani nejak sialene drahe. Plus su tam nejake moznosti dodatocneho "podmorskeho" prislusenstva.

Tu je aj nejaka recenzia: http://www.divephotoguide.com/underwate ... ter-camera
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 13. 8. 2019 07:21

No neviem, ak nemám mať poriadne svetlo a ostatnú výbavu na podmorské fotenie, tak na to hádžem bobek a nechám to na odborníkov. Mal som aj vodotesné púzdro, aj podvodný foťák, ale v zásade to stálo za milú kedveš. Padali z toho cvaky, a to aj v miestach s peknými podmorskými scenériami... Bez svetla nie je fotka.
Možno je to mojimi olšovými rukami, ale mám taký pocit, že pri tomto fotení je technika naozaj to zásadné, ak to má nejako reprezentačne vypadať.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 8. 2019 07:32

No prave o tom hovorim, ze k tomu zazraku co som postol vyssie vies kupit aj oriiginal svetla a uz z toho nieco polezie. Bez toho to samozrejme nejde, par m pod hladinou si uz v podstate v tme.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 13. 8. 2019 07:51

Právě proto to nijak nehrotím, buď bude něco plavat těsně u hladiny, nebo na to kašlu. Žádné potápění. Tahat nějakou osvětlovací techniku letadlem se mi nechce, už tak má můj batoh 7kg.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 8. 2019 07:59

Aspoň nějakou vodovzdornou selfie tyčku bys mohl přibalit ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 13. 8. 2019 08:54

landov píše:
pemar píše:
Davidof píše:To ale budeš muset do moře ;-) Plánuješ se potápět/šnorchlovat ?

Plánuji strčit foťák do vody :-). Ono je to tam 50:50, buď tam plave krásná ryba nebo kvůli zvířenému bordelu tam nic neplave. Stejně asi budu našrot, já pobyty u moře střízlivý snáším špatně, pivo se většinou nedá pít vůbec, takže skončím u míchaných nápojů a to většinou končí zvýšenou hladinou alkoholu v krvi, což není na potápění vhodné.

:D Zajtra odchadzame do HR. Pivo tam za vela nestoji, miesane napoje neoblubujem. Takze pretrpim to pivo .

Ono kromě České republiky, Slovenska, Bavorska a Belgie se dobré pivo hledá obtížně. Já aktuálně letim do Atén a odbavoval jsem kvůli tomu zavazadlo, protože tam mám 3 Pilsner Urquelly :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 13. 8. 2019 09:55

:D Zajtra odchadzame do HR. Pivo tam za vela nestoji, miesane napoje neoblubujem. Takze pretrpim to pivo .[/quote]
Ono kromě České republiky, Slovenska, Bavorska a Belgie se dobré pivo hledá obtížně. Já aktuálně letim do Atén a odbavoval jsem kvůli tomu zavazadlo, protože tam mám 3 Pilsner Urquelly :-).


A aj na tom Slovensku je dobré pivo väčšinou to české. Ak teda ešte pivovar neprešiel na eurosrágory.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 13. 8. 2019 14:09

Třeba Zlatý Bažant nebo Šariš se dá docela pít, aspoň podle mne.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 8. 2019 15:18

Asi nie som boh vie aký národovec ale pre mňa Carlsberg a Tuborg. S pivom to je ako z chlebom, veľa drobných odlišností. Nejaké odborné posudky sú nanič, každý si musí vybrať podľa chuti.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 13. 8. 2019 21:43

Carlsberg je pro mne něco jako europivo, Tuborg mi chutná více, ale v Top 5 by u mne aktuálně skončili z ležáků Pilsner Urquell, Budvar, Pauläner, Zlatý Bažant a Bernard, dále něco z menších pivovarů a belgická piva, z tmavých pak Krušovice a irský Guinness, z ostrovních piv se dá pít možná ještě Kilkenny.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 8. 2019 04:14

Idem nahradzovať:
Obrázek

Už roky hrávam s tou istou raketkou a síce na nej mením poťahy, nastal čas zmeniť konečne aj raketku.
.. je to teda vlastne ako zmeniť APS-C zrkadlovku za bezzrkadlovku (tiež na nej môžem meniť poťahy ako na ILC sklá)

Prečo vlastne?
- dorhala sa mi páska
- vďaka nej som si všimol, že nie je problém v páske, ale že tá raketka samotná je už dosť opotrebovaná
- len vďaka tomu som sa začal zamýšľať nad novou, hoci táto mi doteraz vyhovovala .. aspoň som si myslel
- keď som sa ale začal zamýšľať .. tak som zistil, že mi až tak moc nevyhovuje: je na mňa príliš rýchla :oops:
.. to je vlastne tiež podobné ako s foťákmi: aj foťák môže byť príliš ťažký
(alebo extrémne malá HO môže robiť viac problémov ako úžitku)

No a teraz mám hlavu ako balón:
- mám len zmeniť poťahy za ešte pomalšie a ponechať si raketku, len ju trošku obrúsiť?
=> to je akoby som si kúpil nové sklo na ILC a namiesto nového/lepšieho modelu by som len dokúpil RAW prevodník
- mám zmeniť raketku a ponechať si poťahy? hoci už aj tie potrebujú obmenu za niečo lepšie...
=> to je akoby som si kupoval ILC foťák tak, aby som mohol používať svoje staré objektívy
- keďže chcem zmeniť drevo za pomalšie, mám prestať hrať s karbónom? Skúsiť inú rúčku? Či prípadne zmeniť aj značku?
=> to je už ako prejsť zo zrkadlovky na bezzrkadlovku:
- viem že keď si dobre vyberiem, tak to bude citeľne lepšie
- ale budem si musieť zvykať na nové (úchop, rýchlosť, ..)
+ je dosť možné, že nie všetko sa zázračne zlepší, ale treba rátať aj s opakom: bude asi treba riešiť nové problémy
(ak sa mi spočiatku zhorší topspin, budem musieť viac trénovať, aby som to dohnal)


.. nie je ľahké prejsť z APS-C zrkadlovky na bezzrkadlovku :hm

-- 15. 8. 2019 05:21 --

Ale vlastne .. dá sa kľudne dokúpiť celá nová zostava a v prípade že to nebude ono, sa možno aj vrátiť späť :idea:

Ovšem, aby tá nová zostava nebola výrazne horšia => tiež by sa do nej oplatilo zainvestovať nemalú čiastku.
Ak by som si totižto kúpil "ekonomickú" variantu (ak by som si k novému drevu kúpil dáke staré poťahy, ktoré boli vyrábané ešte pred plastovými loptičkami; v časoch, keď sa poťahy prelepovali kvôli lepším vlastnostiam), tak asi s citeľným zlepšením moc rátať nemôžem...

-- 15. 8. 2019 05:23 --

Mimochodom: tipnite si, s čím som to odfotil? :hmm:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků