PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 29. 7. 2019 18:05

Do Bety se mi zatím nechce, nemám aktuálně čas řešit bugy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 30. 7. 2019 05:25

Fuck8r píše:Jeden 17s a jeden 0.1s... Buďto dělá každý jinou operaci, nebo má jeden hyperkomp a druhý 486dx2 66MHz..

-- 21. 7. 2019 19:49 --

Otestujte si oba celý komp a uvidíme..

Můj výsledek zde :

https://www.userbenchmark.com/UserRun/17989411

moj benchmark:
https://www.userbenchmark.com/UserRun/18799398
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 7. 2019 07:22

Este pre zaujimavost - Intel vs. AMD pri spracovani videa:
DaVinci Resolve: https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... ries-1538/

Premiere Pro: https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... ries-1535/

Adobe produkty su dost optimalizovane na Intel CPU, co sa najviac prejavuje asi v Premiere, na PS a LR su vykonom Intel aj nove AMD pomerne vyrovnane, DaVinci Resolve lepsie vyuziva vykon Ryzen 3000 procesorov.


Test roznych frekvencii RAM pre Ryzen 3000:
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... ance-1528/

Najlepsi vykon pre Ryzen 3000 davaju pamatove moduly DDR4-3200 a 3600, pridaju na vykone od 0 do 7% podla aplikacie (v Neat Video az 13%) a mierne zlepsenie vykonu plati aj pre Intel CPU. Cenovo si to kazdy musi zvazit sam (len orientacne - 32GB DDR4-2666 je od 135€, 3200 164€ a 3600 je od 325€)


edit: FXE1: skusal som dalsie video v DaVinci Resolve, tentokrat z fotoaparatu (A7R3, FullHD 50 a 100fps, islo to do H264 mp4, 24fps, kvalita "Hihg") - fps pri renderingu lietali od 20 do 65, najcastejsie medzi 40-50. Rendering siel pomerne rychlo, 15min video to urobilo tak, ze ani kavu som nestihol vypit... graficka este pocka.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 30. 7. 2019 13:19

Já kdybych nechyt akci na tu 1070gtx za 5,8k tak bych si nechal starou 560gtx - koupil jsem spíš abych dohrál staré dobré pecky na ultra (co mi šli na medium nebo kvůli cpu vůbec nešly) než na práci. Takové herní grafiky stejně moc při práci nepomůžou.. Vždyť ty renderovací quadra a titani stojej 100 000 za kus :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 30. 7. 2019 14:31

Ondrej Bobek píše:Este pre zaujimavost - Intel vs. AMD pri spracovani videa:
DaVinci Resolve: https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... ries-1538/

Premiere Pro: https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... ries-1535/

Adobe produkty su dost optimalizovane na Intel CPU, co sa najviac prejavuje asi v Premiere, na PS a LR su vykonom Intel aj nove AMD pomerne vyrovnane, DaVinci Resolve lepsie vyuziva vykon Ryzen 3000 procesorov.


Test roznych frekvencii RAM pre Ryzen 3000:
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... ance-1528/

Najlepsi vykon pre Ryzen 3000 davaju pamatove moduly DDR4-3200 a 3600, pridaju na vykone od 0 do 7% podla aplikacie (v Neat Video az 13%) a mierne zlepsenie vykonu plati aj pre Intel CPU. Cenovo si to kazdy musi zvazit sam (len orientacne - 32GB DDR4-2666 je od 135€, 3200 164€ a 3600 je od 325€)


edit: FXE1: skusal som dalsie video v DaVinci Resolve, tentokrat z fotoaparatu (A7R3, FullHD 50 a 100fps, islo to do H264 mp4, 24fps, kvalita "Hihg") - fps pri renderingu lietali od 20 do 65, najcastejsie medzi 40-50. Rendering siel pomerne rychlo, 15min video to urobilo tak, ze ani kavu som nestihol vypit... graficka este pocka.


Ono by bolo ešte zaujímavá to teraz vzťahovať v tých testoch k cene cpu, lebo tuším AMD 3000 12 core (ten tam nefiguruje) stojí približne rovnako alebo menej ako i 9900.
Resolve je pecka :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 30. 7. 2019 15:58

Já už několik let na benchmarky prakticky nedám, protože mnohem více záleží na tom, jak ten konkrétní software umí ten specifický hardware “do mrtě” využít. Takže je mi třeba šumák, že nějaký software na úpravu videa běží lépe na i9 s 16+16 vlákny a nVidia Quadro RTX 6000 (24 GB), když na DxO se to projeví nárůstem výkonu o nějakých 11 procentních bodů, na to defekuje Bílý Tesák. Takže to řeším ve smyslu kvantového skoku, když se mi začne zdát desktop pomalý, tak ho zkusím upgradovat, což většinou nejde, protože musím vyměnit grafickou kartu, chip, pak i desku, k tomu i zdroj a pak vyměním i case a chlazení a jsem u nové sestavy.

Každopádně to shrnují s tím, že rozdiĺ mezi highendovou a lehce nadprůměrnou grafikou je u DxO poznat jen málo a výkon CPU poznat je, ale není to nic zásadního (13s vs 17s). Rozdíl vidím jen v tom, jak rychle se na 4K překresluje obraz třeba při změně horizontu.

Smutné na tom je jen to, že i záložní desktop, na kterém manželka píše e-maily, strčí ty naše drahé notebooku kdykoli do kapsy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 30. 7. 2019 17:05

Pemar a čakal si od notebooku to iste ako od desktopu ? Hádam nie, už len spotreba ti musí niečo napovedať.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fuck8r 30. 7. 2019 17:06

hlavní je nemít: 8GB RAM (ale 12GB+), starý HDD (ale SSD) a staré dvoujádro C2D/Athlon (ale moderní 4 jádro+).. jakýkoliv další upgrade je znát víc na peněžence než na výkonu v úpravách fotek :-)

měl jsem přesně to ve starém kompu a skok byl brutální! ale kdybych těď vyměnil ryzen 1700 za 3700x/i9 , SSD WD blue za samsung 970PRO a grafičku za 2080super tak to vybílí peněženku o 50,000 ale při úpravě fotek nepoznám sebemenší rozdíl (zvlášť když ještě pracuju s klasickým rozlišením 24Mpx).. tamto byl skok 1000% tady by to bylo v řádech % nebo max 10%...
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 30. 7. 2019 17:12

Pemare, nic ve zlém, ale tobě bych chtěl prodávat HW :-D.

Fuck8er: a člověk pak na tom stejně spustí nějakou pecka pařbu a zjistí, že se mu to na Ultra seká :-D.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 7. 2019 17:33

FXE1 píše:Pemar a čakal si od notebooku to iste ako od desktopu ? Hádam nie, už len spotreba ti musí niečo napovedať.


Přesně z toho jsem to tušil, koupil jsem to spíše proto, abychom na cestách něco měli, snad ještě více mne zaskočilo, že ten MacBook v praxi překonal to nadupané Lenovo (on k tomu přispěl i syn, nahráním spousty zbytečného SW a balastu do toho Lenova).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod n3pi 1. 8. 2019 23:27

Pemare, ty nevis ze apple optimalizuje system pouze na par konfiguraci, tudiz ho oddladi daleko lepe nez win, kde muzes mit tisice a tisice kombinaci HW?
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 2. 8. 2019 21:01

Toto je základní applacka poučka, ale blbě se tomu věří než to člověk zažije.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 8. 2019 10:35

Tu je male porovnavanie iMac PRO vs PC:
https://www.slrlounge.com/best-desktop- ... o-editing/
Pocitac bol znackovy a pomerne drahy, takze vysiel iba o 1000 USD menej ako MAC - bezne poskladany "u nas" by bol o 1500-2000 lacnejsi.

Rozdiel vo vykone ma po vlastnych skusenostiach prekvapil, cakal som ze PC bude vyrazne silnejsie, no na importe a pri vytvarani nahladov bol iMac rychlejsi o 10-18%.
Rozdiel v prospech PC bol pri sedeni za fotkami - v Develope bol pocitac rychlejsi a pri robeni lokalnych uprav dokonca vyrazne rychlejsi ako iMac PRO.

Doplnim poznamku (necital som to cele) - pocitac bol urcite vyrazne tichsi, chladnejsi (lepsia zivotnost komponentov) a aj by sa dal lahsie servisovat ci upgradovat.
iMac Pro je zasa urcite krajsi - najma v kancelarii kde ide o efekt pri stretnuti so zakaznikom je to pre niekoho cenne.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 8. 2019 15:30

Moje aktuální zkušenost, že to není tak jednoduché, že výsledek záleží na mnoha věcech.

Za života a pár let po smrti Steva Jobs platilo, že MacOS a iOS a aplikace na nich schválené jsou výrazně lépe optimalizované, než totéž na Windows nebo Androidu. To bohužel už nemohu potvrdit, Apple se zhoršil. To se projevuje i tak, že iPad Pro mi spadne při úpravě 46 Mpx JPG z D850. To se mi předtím nikdy nestalo.

Dále jsem měl zkušenost, že jakýkoliv notebook s jakýmkoli procesorem a integrovanou grafikou se nevyrovnal jakémukoliv desktopu s i7 a výše a průměrnou nebo jen lehce nadprůměrnou externí grafikou. To platí pořád. Dále mám zkušenost, že některý software umí sílu hardware využít jen částečně, třeba hry.

Zkoušel jsem iMac Pro s Xeonem a Radeon Vega grafikou, ten za 139 tisíc korun, ale desktop s i9 měl asi díky většímu počtu vláken v kombinaci s GTX 2080 znatelně (tj. cca o 10-20%) vyšší výkon v aplikacích typu Photoshop nebo Lightroom. V DxO je rozdíl podle mne menší, ale je tam také, totéž u Nikon Capture NX-D. Zdálo se mi, že ten Apple se hůře chladí, třeba u aplikace Handbrake to bylo vidět, do plného zahřátí jede jako blesk, pak jde ale výkon hodně dolů. Oproti mému záložním desktopu s i7 a GTX 1060 bych řekl, že ten iMac je jasně rychlejší, ale jen dokud se zvládá uchladit. Designově je Apple jasný vítěz, totéž v kvalitě klávesnice nebo myši. Nevšiml jsem si toho, co píší v článku, že by iMac byl rychlejší při importu a exportu, neměřil jsem to se stopkami, pocitově to byla plichta. Panorama jsem nezkoušel, zkoušel jsem lokální úpravy a rovnání horizontu v DxO, vítěz byl desktop.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod yorg 16. 8. 2019 19:53

Zdravím.
Dochází mi místo na 7200 otáčkovém disku 500GB a protože rozhraní M.2‎ nemám, tak bych potřeboval další SATA disk v provedení SSD s kapacitou 1TB.

Mohli byste prosím poradit typ vhodný pro uložení RAW, katalogu i cache pro Lightroom tak, aby byl bezproblémový a neudělal mi zbytečně velký průvan v peněžence?

Přiznám se, že nevím, jestli to tento účel stačí TCL (3-9kKč) nebo je vhodné přišetřit na MCL (8-13kKč). A ani jednotlivé značky mi nic neříkají. O čem je mezi nimi rozdíl jsem si přečetl, ale moc chytrý z toho ve vztahu k LR nejsem.

No, když se tak dívám na ty ceny, tak by možná mohl stačit i 0,5TB TCL resp MCL když mi těch 500GB dosud stačilo na 6 let focení. :hm

Díky.
yorg
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků