Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 7. 2019 17:37

To je fakt :-)

Koukal jsem na reklamu na Sony RX100-verze 7 . Škoda že ho neudržím v ruce :-) a že není potuvzdorný, takovej by se mi hodil na kolo. Vypadá dost nadupaně
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 7. 2019 18:17

Co myslis tym, ze ho neudrzis v ruke ?

Inak ano, vyzera fantasticky. Stale si nie som celkom isty, ci je nutne pchat do 1" snimaca 20Mpix, ale na mobilne cvakanie by to mohlo byt ok. Ja si na to postupne dost zvykam :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 7. 2019 18:24

Malej hladkej bazmek bez gripu to je :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 7. 2019 18:30

To urcite, ale predpokladam, ze to bude ako cvakat s mobilom. Uprimne, toto by mi asi uz nevadilo :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 25. 7. 2019 19:47

Spíš bude zajímavější sledovat Nikon. Sazka na N1 nevyšla a teď je to dohnalo. Už jim zbyli jen nějaké ultrazoomy. Tak snad nepůjdou cestou jako Pentax :-|

Ten Soňák vypadá opravdu zajímavě.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 7. 2019 09:27

No aktualne Ztka sa mne osobne dost pozdavaju. Tie tela nie su velke, ale zaroven ani prilis male, s lepsim gripom nez si pamatam z DSLR a ovladanie Nikonov ma sice nikdy nenadchynalo, ale ludia sus tym spokojni, takze je to asi len vec zvyku. Tie skla vyzeraju byt solidne, len ich je trochu malo. este nejaky APS-C model.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 26. 7. 2019 09:36

Skel je málo a jsou málo světelné.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 7. 2019 09:45

To uz je vec preferencii. 24-70 f4 , 14-30 f4, 35 f1.8 by mi asi plne stacili. Akurat mi chybaju teleobjektivy. Svetelne pre tych par prilezitosti by som si aj adaptoval.

Sucasny stav ma samozrejme daleko od toho aby bol pre kazdeho :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AwwA 26. 7. 2019 13:18

Nikonu chybí alespoň tři modely s apsc. Něco jako zmíněné Canony. Dnes už se jen nefotí,ale často se natáčí i videa a tady Nikon taky zaspal.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 7. 2019 13:19

Lenze Canon to ma ako oddeleny system co s ami moc nepaci.

Z6 je na video dost v pohode, nie ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 26. 7. 2019 15:40

Hm, a kolik videí ročně točíte?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 26. 7. 2019 16:33

Fidko píše:
Z6 je na video dost v pohode, nie ?

Ak by som sa mal k tomu vyjadrit ja, tak naozaj netusim 8-D
Ja akurat na kazdom fotaku vyskusam ci to funguje, t.j. obraz/zvuk a finito, viac sa toho nedotknem.
BTW, mam naozaj respekt pred ludmi, co vedia natocit nejake video. Podla mna je to ovela narocnejsie ako fotit - natocit nejake cca 5min.video, aby davalo nejaky zmysel, uputalo a nenudilo...
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 7. 2019 16:37

Ja s videom zacinam, ale je to skor o tom, ze s dronom ma to bavi viac nez fotit. Kupil som si aj Osmo na zabery zo zeme, ale nie je to uplne ono a fotak mi asi posluzi lepsie. Ale dnes uz tie CSC zvladaju videa dobre asi vsetky, s E-M1X dokonca aj Olympus. Vlastne asi jediny problem by som mal s Canonom kvoli tomu cropu.

Inak Ondrej Prosicky zacina skusat SONy a sice zatial tvrdi, ze to asi bude len ako doplnok ku Canonu, tipujem, ze ak ho nezabiju tie pidi cudliky, tak prejde tiez :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 7. 2019 16:40

landov

To je pravda.

Stejně mě ale trochu mrzí, že jsem při focení rodiny a kamarádů občas nějaké video nenatočil. Byl by to hezký doplněk k těm fotkám, které slouží pro záznam vzpomínek …

Ale na to stačí jakákoli video kvalita, na výběr foťáku to u mě nemá vliv.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 7. 2019 16:47

Co sa videa tyka, tam dost pouzitelnu pracu urobi aj mobil. O fotkach z mojej S8 nie som presvedceny, ale video to robi dost na urovni.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků