Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 7. 2019 22:12

Ty jo, nevšiml jsem si té odpovědi, to bych snad dorazil :-)

Nakonec mě kamarádi překecali na XCO mistrovství republiky v Hlinsku, což je z Plzně taky z ruky ...

Bylo to hezký, vyběhnul jsem si třikrát sjezdovku,
Cink vyhrál, nefibriloval,
Obrázek


Kulhavý nevzdal ...
Obrázek


borci se usmívali
Obrázek


prostě paráda :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 23. 7. 2019 07:46

tak priste :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 23. 7. 2019 10:08

S tím Cinkem v Andoře jsem tušil, že to neskončí dobře, ta jeho dlouhá jízda na špici. Bohužel jsem měl pravdu. Jinak já bych se nedivil, kdybych jednou umřel právě na kole. Za necelej měsíc čekáme narození syna, tak jsem začal vozit hrudní pás, abych měl tep trochu pod kontrolou a ještě tady nějakou dobu byl :-D Ono totiž některé moje výjezdy (hlavně v terénu) v Jeseníkách jsou fakt o život.
Jinak fotky pěkný ;-) a připomněly mi, že si musím koupit nové gripy.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 7. 2019 10:48

No jo, jesenické louky nahoru v třicetistupňových vedrech, to je v naší bandě nezapomenutelný pojem :-))

Nebo výjezd na Dlouhé stráně hned po obědě, to bylo taky intenzivní. A ostatně všechny ostatní kopce taky :-)


Ale s tím srdcem to je složitý. Pokud máš všechno v pořádku, není třeba se strachovat. Pokud ne, strachování nepomůže (parafráze z Comebacku).


On má nejspíš nějakej ten falešnej kanál či co to je. Znám se z jeho doktorem a sezónu ho nechají dojezdit celkem bez obav.
Naposledy upravil Davidof dne 23. 7. 2019 15:14, celkově upraveno 1
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 23. 7. 2019 14:56

Tak na dôchodku som už ja našiel vhodné riešenie, denne nejakých 50 km mimo asfaltu. Napriek tomu že to je elektrika to na konci dňa to píše " intenzívny trenning s výrazným vplyvom na kardiovaskulárny systém" , mám z toho znovu radosť ako za mlada, keď mi stále pípal alarm na pulzmetri :)

mobilo fotka
Přílohy
20190723_103725w_DxO.jpg
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 7. 2019 15:35

Je vidět, že se dobře bavíš ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 23. 7. 2019 15:40

Skvelá náhrada sexu :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Obšák 23. 7. 2019 15:46

FXE1: Tak takovej důchod ti přeji a chtěl bych se ho taky dožít :-D
Davidof: Na ty Dlouhé stráně jezdím tak 2x ročně. Až na jednu vyjímku (která se stala před řadou let) jedu vždycky sám, protože když se někoho zeptám, jestli se nechce projet a že bychom dali delší vyjíždku přes Praděd a Dlouhé stráně, tak se to jaksi nesetkává s úspěchem :D
Abychom z toho neudělali vlákno o cyklistice, tak sem dám večer nějakou svoji krajinku ;-)
Naposledy upravil Obšák dne 23. 7. 2019 15:53, celkově upraveno 1
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 7. 2019 15:48

FXE1 píše:Skvelá náhrada sexu :)


To jo, po dni v sedle je to se sexem vyřešený ;-)

Obšák

Proč se ani nedivím, Dlouhé stráně jsou dlouhé :-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 23. 7. 2019 22:33

Tak jedna krajinářská ;-)
Přílohy
DSC_1748-z.jpg
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 23. 7. 2019 23:48

Tohle se mně líbí moc.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 24. 7. 2019 21:16

Obsak: fajna je! Jak je tam svetlo, tak to pomuze ...

Jinak na IR vysla posledni cast testu Ricohu GR III. Vcelku me prekvapilo, jak vyladili stabilizaci. V testu jsou 4s expozice z ruky:

https://www.imaging-resource.com/PRODS/ ... #shooting2

U puvodniho GRka si clovek musel davat pozor, at to nejak "nestrhne" pri mackani spouste.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 7. 2019 06:24

4s z ruky na 24EQ ustabilizuje aj E-M1 II. Xko zvladne este viac a v kombinacii so stabilizovanym sklom by to malo ist cez 15 sekund. Jedna z dvoch veci ktora mi z Olympusu chyba :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 25. 7. 2019 09:15

fidko: o Olympusu vim, ze se tohle traduje. (Bliz jsem to nezkoumal ... Olympus neni konkurence :) ) U Ricohu me to prekvapilo. Necekal jsem, ze to bude az na takove urovni. Tak je to blbina, kterou clovek bezne nevyuziva, ale kdo vi, treba se to nekdy sejde :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 7. 2019 09:23

Ono podobne je to u Panasonicu aj ked moja G9 nema tak vykonny IBIS ako E-M1 (aj ked udajne pri dlhsich ohniskach je vykonnejsia). Je to vdaka mensiemu snimacu.

Vyuzit to ide. nedavno som bol v Slovinsku a ked sme prechadzali Triglavsky parkom, chcel som fotit nejak 2-3s "long-exposure" s vodou. Idealne je samozrejme pouzit stativ, lenze ked sa tam deru stovky turistov, zrazu Ta prejde chut. A celkovo su situacie kde Ti to proste ulahci zivot aj za cenu kompromisneho vysledku.

G9 ma zial uz s 2s problem. Mozno to nie je nevyhnutne problem IBIS ale toho, ze z nejakeho dovodu nejde nastavit elektronicku zavierku na dlhsie nez sekundu :/

Hm, tak teraz pozeram, ze ten Ricoh je APS-C ? Tak to je zatial asi jediny s podobnym vykonom :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků