Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 7. 2019 06:46

No, já jsem přešel na ACDSee. Zpočátku jsem trochu tápal, ale nakonec jsem tam našel všechno, co jsem používal v LR.

A úplně nejvíc si užívám toho, že jsem se zbavil toho příšerného Importu. Tedy aspoň pro mě příšerného.
Najednou mám možnost probrat fotky už na kartě, naimportovat na disk (ale to jen kopíruje a třeba přejmenovává) a tam pracovat jen s výběrem.

Jinak ten program mluví stejnou řečí, jako LR a používá stejné postupy a většinou i termíny.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 17. 7. 2019 08:12

Po mesačnom testovaní kadečoho (pričom najväčšiu šancu som dával ON1), ostávam pokorne pri LR CC. Ak sa zmení cenová politika Adobe, pride čas na ďalší pokus. Za tie prachy je to ok...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 7. 2019 11:48

Asi tak.
ad ACDsee: ako je na tom porovantelnost vystupov s LR ? Co spolupraca s PS, Nik pluginy...
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 7. 2019 11:59

No, to je právě to - já se držím dost při zemi.

ACDSee obsahuje i editor s hladinama, takže něco jako Photoshop. Nik Colection pluginy podle všech diskusí použít jdou. Uložit do tiff a otevřít ve Photoshopu taky jde (samozřejmě :-) ).

Výstupy jsou IMHO srovnatelné, ale uznávám, že mě často překvapí, co lidi všechno ve fotce vidí (bez ironie a despektu).


Trochu míň je vidět výsledek ostření, rozhodně je tam jiný "převod" než u LR.

Zase se mi zdá, že odšum trochu míň žehlí.


Někomu, kdo používá Lightroom a vysloveně ho neštve Import do katalogu, bych nikdy neříkal, ať přejde.
Já přešel kvůli EM1x (ale teď vůbec nelituju).


Pokud ale někdo fotí sport, reportáž nebo letovky - tedy kvanta fotek, které se musí brutálně třídit, tak tam bych to určitě označil za pozoru hodný kousek software.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 17. 7. 2019 12:21

Roman_Skamene píše:Po mesačnom testovaní kadečoho (pričom najväčšiu šancu som dával ON1), ostávam pokorne pri LR CC. Ak sa zmení cenová politika Adobe, pride čas na ďalší pokus. Za tie prachy je to ok...


No ja asi zacinam byt rad, ze jsem LR nezkusil, jinak bych ho asi taky pouzival :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 7. 2019 14:26

A aky SW pouzivas ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 7. 2019 14:33

Stále jedu na LR6 pro D750 a Capture One Express pro X-T2. Do budoucna s Nikon bezzrcátkem to zatím vidím na plný přestup ke Capture One, zvlášť pokud budou pokračovat jejich akce s 30 až 50% slevami.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 17. 7. 2019 14:47

landov: jestli to bylo na me, tak prave ten ON1. Roman se vic rozepsal o nekterych blbinkach, ktere jsou v LR a myslim, ze mohou byt navykove. Ja je nezkusil, tak muzu byt spokojeny zrejme s horsim softem
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 7. 2019 21:37

Lokální úpravy jsou v ACDSee horší, než v LR. A retušovací nastroj taky.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 7. 2019 11:56

Zaujimave video o tom, co sa deje po opusteni Creative Cloud balika:




Ponuky od Adobe su zaujimave - ci uz pouzivanie 60 dni zdarma alebo vyrazna zlava na cely balik CC, no po uplnom odchode hrozi aj to, ze dovolia spustit LR iba 1x (!!!!!) aby si clovek mohol odtial vyexportovat robotu.... skoro ako mafia.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 22. 7. 2019 12:37

Pane jo...
Len čo z toho, keď nie je kam ísť. Smutný obraz trhu s takýmto SW.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 7. 2019 12:53

Evidentně musí člověk provést důkladnou přípravu - napřed migrace a teprve pak coming-out
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 22. 7. 2019 12:57

Tak u mňa by to nebolo nejako extra ťažké. Už som to raz spravil, keď Apple zarezal Aperture. A musím povedať, že odkedy sa to stalo, potreboval som ísť do starých fotiek (a teda do Aperture knižníc) len asi 3x. Z toho 2× by sa vôbec nič nestalo, ak by som tú možnosť nemal. A to je už tomu cca 5 rokov. Takže spätná kompatibilita je mi dosť voľná...

EDIT: tak kecám. Sú tomu 4 roky, čo Apple zarezal Aperture.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 22. 7. 2019 15:01

Letos jsem řešil, že bych Adobe CC opustil, ale zjistil jsem, že co ušetřím na SW, to násobně prodělám v nižší efektivitě práce. Bohužel, odejít se nedá a alternativy nejsou. Pro základní úpravu fotek, jako je LR, to ještě jde. DxO PhotoLab nebo Capture One Pro jsou dokonce v některých věcech lepší.
Emil Pastelka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 22. 7. 2019 15:55

Na Lightroomu je skvělé velké množství dobrých tutorialů na YouTube. To mi pro DXO PhotoLab chybí. Něco sice je, ale úrovně Lightroomových tutoriálů to nedosahuje.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků