Sony RX10 III/IV

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod balagerCZ 27. 6. 2019 19:54

Dobrý den, nyní vlastním olympus omd m10 ii s 12-50 a sigmou 2,8 f 30mm. Bohužel, 12-50 mi přestalo stačit a tak sem hledal jiný zoom objektiv. To jsem psal i do téma bezzrcadlovek. Ale narazil sem na tenhle foťák, jde mi o verzi iii, sympatická je mi světelnost i ten obr zoom. Napadlo mě že, že to co mám prodám a půjdu do toho sony...jelikoz světelný zoomy jsou moc drahé pro mě... Samozřejmě foťák zánovní se dá sehnat za 20, což už je slušný... Děkuji za radu...
balagerCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 30. 6. 2019 12:21

Ahoj, jakou radu by jsi chtěl konkrétně ?
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 7. 2019 08:20

Svetelnost u sony je fajn, aj obraz ma dobry a ten zoom je paradny. Olympus ti da ale viac moznosti a este o nieco lepsi obraz ak by si mal dokupene objektivy. Je to len o tom, co preferujes.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod balagerCZ 1. 7. 2019 09:14

Však o to jde, pro řada je proste moc draha pro me, ty levnejsí zase nemají takovou svetelnost a musel bych nosit x objektivů.....prave sem na vážkách jestli oly neprodat a pořídit rx10 3/4 jako univerzál do kterého uz nemusím investovat.....
balagerCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ferin 1. 7. 2019 09:45

12-50 ti nestačí čím? Kvalitou? Rozsahem? Světelností? Pokud něčím z těch prvních dvou, tak to není zas takovej problém nahradit za relativně rozumný peníz v rámci m43.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod balagerCZ 1. 7. 2019 10:53

Ano ten rozsah. Právě že nevím, zda se pomůžu, když pořídím třeba 14-140 nebo něco podobného. Jasně, sony bude mít furt větší zoom i lepší světelnost. V tom vidím výhodu sony no..
balagerCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ferin 1. 7. 2019 11:12

Velmi dobře je hodnocená třeba Pana verze 12-60 nebo nový Oly 12-200 z ukázek nevypadá taky vůbec špatně.
Světelnost budeš mít lepší u Sony, ale srovnáváš trochu jabka s hruškama.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 7. 2019 11:21

Tu 14-140 klidně ber, ale zase asi spíš z bazaru nebo s někým, kdo by si koupil set a nechtěl ji.

Jako cestovatelský objektiv to není špatné, úplně excelentní sklo z hlediska kontrastu třeba to není, ale když je dobré světlo, tak se dá.

Ta 12-200 je příjemně lehká, kvalita je poplatná tomu strašnému rozsahu, ale to je u těchto objektivů vždycky.

Kolega, co ode mě koupil tu 14-140 (a pochvaluje si ji) oceňuje docela i rychlost zoomování - to mu vadilo na jeho předchozím foťáku a to je asi problém všech motorizovaných zoomů - bývají docela pomalé. Ručně to přezoomuješ hned.

S tou světelností si to ještě přepočítej na nějakou ekvivalentní hodnotu - Sony má myslím 2,7 a MFT má 2, takže je to spíš srovnatelné.

Ale pokud ti rychlost zoomování nevadí a neplánuješ jedno či dvě pevná světelnější skla, tak to Sony ti může klidně dobře sloužit.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 1. 7. 2019 11:34

Jestli máš možnost koupit III. za 20k tak za ty peníze takový rozsah se světelností f4 zřejmě k olymu nepořídíš. Ideální by bylo mít oba fotoaparáty paralelně a pak se rozhodnout, samozřejmě záleží na financích. Za sebe mohu říct, že lenost vyhrála a nejraději tahám S. IV. Na portréty a širokou krajinu mám jinou těchniku.
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 7. 2019 12:04

Tedy za 20 000 není moc co řešit, pokud nesleduješ nějaké další rozvojové cíle stran pevných skel. To je super cena.

A Salva Peckovo fotky ukazujou, že se s tím dá dobře lovit, i cestovat :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 1. 7. 2019 14:59

Davidof píše:Ta 12-200 je příjemně lehká, kvalita je poplatná tomu strašnému rozsahu, ale to je u těchto objektivů vždycky.


Právěže podle těch ukázkových fotek, co kolují po internetu, je tak kvalita překvapivě o dost lepší než "poplatná". ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod balagerCZ 1. 7. 2019 15:37

Fotím všechno co se mi líbí, ať jsou to zvířata, řeky, architektura...nemám velký ambice, fotím jen pro radost a dokumentaci kde sem byl... Pevná skla neplanuji. Právě často využívám zoom. Právě e že dávat jen 20k za 12-200 prostě nemůžu. Samozřejmě že 4/3 bude asi lepší snímač jak 1''..me se líbí že je to vše v jednom...
balagerCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ferin 1. 7. 2019 15:55

Tuším, že jsem ho teď někde v akci zahlídl asi za 680 €. Což není vůbec špatný.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 6. 9. 2019 21:28

Aby to tu nezapadlo tak si tu odložím další mazanice z procházky (tentokrát skoromakro) :-D
Přílohy
Vážka C.jpg
Motýl C2 RX10.jpg
motýl C1 RX10.jpg
motýl C RX10.jpg
cikáda.jpg
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 9. 2019 21:45

Řekl bych slovy klasika - nebuď neskromný :-)

Pěkný.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků