Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 6. 2019 21:44

Dudisko

Já vím :-)

Mirus

Takové podobné inscenované focení jsem taky absolvoval a ty fotky jsou určitě mnohem estetičtější. Mám jich asi sto vybraných z těch dvou dnů.
Věř ale, že jedna povedená fotka divoce žijící sovy by vydala za všechny z toho workshopu.

Ty letící motýli jsou jen taková hříčka, nic moc to neznamená, jen jsem měl radost, že se mi podařilo je zachytit. Je to docela mazec.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 14. 6. 2019 21:46

A málokto chápe podobný challenge
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 6. 2019 22:28

DUDISKO píše:Kolimátor je nepoužiteľný.. Žiadny laser..


Tak laser to asi bude. Co taky jinýho.
A na dpreview si to myslím docela chválili.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 14. 6. 2019 22:43

Mám to doma..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 6. 2019 04:46

Ferin píše:
DUDISKO píše:Kolimátor je nepoužiteľný.. Žiadny laser..


Tak laser to asi bude. Co taky jinýho.
A na dpreview si to myslím docela chválili.


Laserový zameriavač a kolimátor sú dve rozdielne veci, určite to je kolimátor. Už vidím ako sa laserom triafaš na letiaceho vtáka, nežartuj :) U zbraní to je iné, tam neriešiš osternie ako pri fotoaparáte.
V kolimátore je laserová značka premietená na jeho optiku a cieľ to nevidí , laser premieta lúč priamo na objekt (cieľ) a ten to vidí. Die dravce budú šťastím bez seba, keby si im to laserom narval priamo do oka. :D
Hrušky a jablká ....
Nemusíš si to kupovať, zahraj si v PC nejakú strielačku, aby si v tom mal jasno.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 6. 2019 05:42

DUDISKO píše:A málokto chápe podobný challenge

:-)

FXE
Hezky jsme to zamotali :-) ovšem s laserovým zaměřovačem by byly letovky ještě větší výzva.
Nejlepší by možná bylo mít obojí ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 6. 2019 06:03

To sú tie praveké lovecké pudy, hlavne nech sú nekrvavé . Celkove tie naše schopnotsi idú dolu vodou, už sa nevieme strafiť ani cez hľadáčik. V klasickom westerne to išlo revolverom aj od pása, na vyhodenú mincu :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 15. 6. 2019 06:06

Nejlépe, vzít si laser na letecký den. :-))))

A jinak, pokud se nepletu, jsou u nás laserové zaměřovače zakázané.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 6. 2019 06:17

Ale ľahko zaobstarateľné, aj pomerne výkonné. A nechcem nikomu krivdiť ale časť poľovníkov sú zároveň aj pytliaci. Keď som im predával výkonné LED svietidlá, prvá otázka bola ako to upevniť na guľovnicu, a to sa myslím tiež nesmie.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 15. 6. 2019 07:21

Leda, že by tvrdili, pokud by je chytli při činu, že ostatním ukazují laserovým ukazovátkem, na které zvíře míří, tak aby po něm ostatní nestříleli. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 15. 6. 2019 14:28

Jistěže se pleteš, ostatně jako v podstatě vždycky. Laserové zaměřovače jsou v naší zemi legální.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 6. 2019 17:10

Tak u nás to je takto, samozrejm len čo sa poľovania týka:

§ 65

Zakázané spôsoby lovu a iné zákazy.

(2) Zakázaným spôsobom lovu zveri je:

c) používanie mieridiel a puškových ďalekohľadov vybavených hľadáčikom na streľbu v noci s elektronickým zväčšením obrazu alebo na prevrátenie obrazu a ďalších podobných zariadení umožňujúcich streľbu v noci, infrazameriavačov, noktovízorov, laserových zameriavačov, zameriavačov so zosilnením svetla a optických zameriavačov, ktoré sú prispôsobené na videnie v noci,

k) lov za použitia zdrojov umelého osvetlenia, zariadení na osvetľovanie terčov, zrkadiel a iných oslňujúcich prostriedkov.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 15. 6. 2019 18:47

Jak jste spokojení s AF C po aktualizaci EM1M2. Já jsem nic nějak zásadního nezaznamenal. Tím ale neříkám, že nejsem spokojený s AF C. Ale je fakt, že jsem to zatím ani neměl možnost nějak moc ostestovat.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 15. 6. 2019 22:25

Mirus1 píše:Kluci,nic teda ve zlým,ale já osobně si fotky-letovky představuji asi takto.Je to od mého kamaráda,ale zkušeného fotografa,který si pořídil M1X+Zuiko 300/4....
Zde je odkaz na FB,kde je zavěsil,ale dvě jeho fota sem zavěsím.......Jen tak pro zajímavost...A vůbec,co to vlastně zkoušíte,to by mě fakt zajímalo :hm :-D

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

60889093_1082055122002835_3002580704279134208_o.jpg


61197556_1082055198669494_4120842887959150592_o.jpg


Jirku si pamatuju ještě z Grafiky, v tý době to byl Sonák. Od tý doby občas vídám jeho inzeráty na prodej fototechniky.

-- 15. 6. 2019 23:43 --

Pokud se kolimátor dobře nastaví (je třeba sladit s ostřícím bodem) a správně používá, je to pro focení v určitých situacích dobrá pomůcka, alespoň pro mne.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 6. 2019 23:54

Amalary píše:Jak jste spokojení s AF C po aktualizaci EM1M2. Já jsem nic nějak zásadního nezaznamenal. Tím ale neříkám, že nejsem spokojený s AF C. Ale je fakt, že jsem to zatím ani neměl možnost nějak moc ostestovat.


Ono něco proběhlo? Pokud se nepletu, nová verze FW se teprve chystá.
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků