Dvojčata, Newton, fyzika

Diskuze na témata, která se vůbec netýkají digitálů

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allien driver 7. 6. 2019 18:10

TTIP nie je žiadna konšpirácia, je to reálny návrh establishmentu v európskom parlamente, kde prebehli nejaké parlamentné procedúry a našťastie neprešiel len vďaka veľkému tlaku verejnosti aj vďaka čomu "máš tu skvelé miesto na život a môžeš si tárať čo chceš"
A čo sa týka Číny, je tu istá podobnosť so SK (je tu tiež zmes kapitalizmu a komunizmu), mečiarizmus, ficoizmus by to nepochybne s nadšením zrealizoval pokiaľ by to čo len trochu bolo možné. Ale dobré, chápem, je to veľké sústo....
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 7. 6. 2019 18:37

No v každom prípade si môžeš miesto na život slobodne vybrať. Na hranici už nebudeš zasterlený :) A pokiaľ máš paranoju zo sledovania, lebo bezpochyby o Tebe vie google a ďalšie plejáda softu oveľa viac ako Tvoja mama (čo je dnes fakt), tak musíš vybrať batériu z mobilu, okamžite vypnúť PC, zahodiť kreditné a zľavové karty, a po uliciach chodiť v kukle :) Prípadne si nájsť jaskyňu.
Fica nezvolili Číňania, to je naša miera zodpovednosti, nemáš to na koho hodiť, to je zrejme veľké sústo pre Teba. Nie je to u nás o nič horšie ako v iných postkomunistických kajinách.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 7. 6. 2019 23:13

Jediné co mě skutečně fascinuje na anti establishment lidech je podobnost s antivakcinacnimi matkami..... Jakože udělám cokoliv proto abych zničil systém, ale pořád nemam problém využívat jeho výhody.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 8. 6. 2019 03:50

Tak je, dokážu sa postaviť fanaticky voči čomukoľvek, len aby boli v opozícii. Bez ohľadu na následky a zdravý rozum. Ale zrejme to zo sebou prináša náš relatívny blahobyt, skrátka, od dobroty neviem čo so sebou . Také dlhé obdobie bez vojny a hladu, to je fakt nuda. Čo by inde dali za očkovania a aspoň jedno jedlo denne.
Tento človek, ktorý sa snaží aspoň o základnú lekársku pomoc, situáciu v niektorých krajinách popisuje často ako "peklo na zemi".

https://sk.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3 ... Dm%C3%A9ry
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 8. 6. 2019 09:06

ešte naposledy, obaja (ak som dobre rozumel Mikeczcz) ste vôbec nepochopili čo som chcel povedať, nevadí, chápem že je to pre vás "veľmi veľké sústo", nemá význam ďalej v tom pokračovať. "Máme stále mozog kromaňonca, zažité vzorce správania a konania. (citát jadrovej fyzičky Dany Drábovej z článku o Černobyle)
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 8. 6. 2019 15:38

No čo narobíš, sme nechápaví , internetovú petíciu voči TTIP som podpisoval, ale že konšpirátor nás zachraňuje pre osudom čínskej diktatúry by bolo lepšie prezentovať asi na inom , uzavretom fóre podobne zmýšľajúcich ľudí. To nie je veľké sústo, ale hovädina. Pani fyzička má pravdu, myslela tým ale ja Tvoj mozog. A čo sa týka Černobylu, bolo by dobré nezabúdať na absurdnosť komunistickej logiky. Nás od podobnej tragédie delila len odvaha jedného človeka a ak sa dobre pamätám, tak dvaja mŕtvi.

Ak chceš vidieť čo urobí ideológia s rovnakými mozgami, treba sa pozrieť na obe strany 38 rovnobežky.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 9. 6. 2019 06:53

no nehnevaj sa, ale ja ti neverím, že si podpisal petíciu proti TTIP, o pár príspevkov vyššie si ju zahrnul do konšpirácie. Máš veľmi svojrázne chovanie (dosť mi to pripomína Mečiarove praktiky, sorry). To čo sa deje v Číne a TTIP a vývoj nových chorôb a vírusov a mnohých iných podobných aktivít podľa môjho názoru majú k sebe veľmi blízko z viacerých aspektov. To nie sú konšpirácie, to sú už reálne veci ktoré sa dejú a bude ich stále viac a viac.

-- 9. 6. 2019 08:09 --

no a keď by bola pravda že si podpísal TTIP, tak si sa vlastne postavil na stranu "konšpirátorov" . Vôbec ti to nevadí?
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 6. 2019 10:41

Prepáč, hlboko sa ospravedňujem. Musel som si to znovu dohľadať, nebola to TTIP ale petícia proti ACTA. Nepáčilo sa mi, že by sa mi s prepáčením niekto hrabal v anále či tam nemám USB s nelegálnou MP3 nahrávkou Eltona Johna :)
Ešte raz sa ospravedlňujem za chybnú info.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 9. 6. 2019 12:53

Mne sa nemusíš, mal by si sa ostatným, že ich zavádzaš, typické Mečiarovské, si na strane "konšpirátorov" a píšeš proti nim, mal by si podať ruku PL a ospravedlniť sa hlavne jemu.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 6. 2019 13:01

A z čoho máš ešte fóbiu okrem USA, Číny, Hranola, Mečiara ? Mal by som si večer zakryť pred spaním hlavu paplónom, lebo Ty to tak robíš ? Čo chceš počuť, že si amíci odpálili WTC atomovkou ? No to podávanie si Ty dohodni s tým, čo ho nazývajú kreténom.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 9. 6. 2019 13:14

fxe1, ja memám žiadnu fóbiu, snažím sa len o "reálny" pohľad na svet, nie som ani naivka ani idealista. Na tomto svete je mnoho ľudí a zďaleka nie sú všetci dobráci, alebo ty máš tam u vás iné skúsenosti? Všetko dobré.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 6. 2019 13:41

Nie nemám, takú predstavu. Ale ani netrpím prerasteným sebavedomím, že systémom copy-paste odhalím kolosálne sprisahanie, niečo na čo ešte nikto neprišiel, iba ja . Vieš si predstaviť, že sa rozhodneš doma od PC zistiť kde sa stratilo Malajzijské dopravné lietadlo ?

Expert na konšpiračné teórie Joseph Uscinski: Konšpirácie vyhovujú najmä loserom a outsiderom

„Niektorí ľudia boli vychovaní tak, aby ich vnímanie sveta odrážalo možnosť, že za každým rohom sa skrýva konšpirácia," hovorí Joseph Uscinski, odborník na konšpiračné teórie.

Mám kamaráta, celý život pohoďák, nič podozrivé. Potom sa ma pri jednej návšteve opýtal, čo viem o prvej svetovej. Čo som vedel to som povedal. Ale on my vysvetlil, že sa mýlim, bola to vojna proti mimozemšťanom, lebo to našiel na internete. Nedalo sa s ním pohnúť, bol hlboko presvedčený.
To bol môj prvý šokujúci stret s kolosálnou konšpiráciou. Nevedel som čo mu povedať a či nevolať sanitku.

Druhé bolo s RNDr, členom SAV. Fasa chlapík, bol zodpovedný za výskum vplyvu radiaktívneho žiarenia na živé organizmy. Strávili sme spolu 3 týždne, veľa zaujímavého som sa z jeho profesie dozvedel. Ale po druhom pive a poldecáku (čo bolo často už ráno) videl za všetkým zlom žida :) (to bolo ešte pred WTC)
To že národ, ktorý mal povinnú školskú dochádzku od r. 100 NL a my od 18 storočia musí mať prirodzene istý vzdelanostný náskok nebral do úvahy

Tu by sme si dlho nepokecali:
https://www.svethardware.cz/rusko-zacne ... ruku/49503
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 6. 2019 19:48

FXE1 píše:Nechcem sa Ti miešať do konšpirácie ale opatrne s chémiou tam práve nie si doma. Pri tom pozemku sa nezisťuje Urán v podloží ale unikajúci Radón. Aby sme si nepoplietli znovu kyslík a vzduch, raz stačilo.


Ano mas pravdu, spletl jsem si to. Nyni muzes v klidu odpovedet na uvodni otazku, ktere jste se vsichni, co verite teorii, ze zelezobetonovy mrakodrap pada do sveho pudorysu rychlosti temer volneho padu nasledkem pozaru kancelarskeho vybaveni, vyhnuli jak cert krizi.

-- 9. 6. 2019 21:20 --

Mikeczcz píše:Proč uran? Protože byl zmíněný jako první a vzhledem k tomu, že se tam dovozují nějaké závěry z koncentrace uranu, která je v přírodě běžná, tak jsem přestal číst dál. O koncetraci césia, či jódu, které jsou zpravidla přítomné "badatel" mlčí.

Co zemětřesení? Nevím, nedělám onkologické studie. Ale zato vím, že chytit rakovina se dá z kde čeho, nejenom z utajeného výbuchu nukleární bomby.

Jsem rád, že zmiňuješ tý výbuchy. Máme nějakou rozumnou teorii proč by někdo místo konvenční trhaviny používal atomovku? Když jsi mluvil o tom, že něco rozmetá ocelový nosník na prach, je to jako v celé jeho délce? Nebo jak by to mělo fungovat?

Mě by totiž hrozně zajímala nějaká ucelená teorie, jak se to jako stalo, když ta oficiální je pro tebe tak směšná.

1. -2 dny před výbuchem instalace atomové bomby ve sklepení WTC budov
2. -8 hodin před výbuchem, fingovaný únos letadla
3. -1 hodina před výbuchem, fingovaný náraz letadla (hologram nebo něco)
4. 0 - 47 malých atomovek odpálí nosné pilíře bez poškození vnějšího pláště
5. +10m budova WTC se hroutí
...


Prestal si cist, aha. Tak ja nevim, jestli ma pak smysl vubec pokracovat v diskusi. Pripomina mi to jiste kritiky filmu..."po 10 minutach, kdyz se nic nedelo, jsem to vypnul, ten film je s*acka a ja na s*acky nebudu koukat, nejsem preci debil".

Pises, ze se rakovina da chytit z kde ceho. To urcite ne, vid? Radeji pis vecne, nechci te zbytecne chytat za slovo, aby ses na to pak nevymloval. Je samozrejme, ze ne kazdy, kdo ma rakovinu kostni drene, ji ma jako nasledek kontaminace radioaktivnim prvkem. Napriklad. Ale tady (Manhatten - Ground zero) je rec o urcitem vzorci vetsi miry populace, ne o par jedincich, coz si bud neuvedomujes, nebo to ucelove neberes v potaz a razis "cherry picking" strategii. Jinymi slovy reagujes jen na to, na co si schopny tak nejak zareagovat a vse, co nejsi schopny vysvetlit, nebo to vysvetlit nechces, protoze by to narusilo tvou viru, tak jednoduse ignorujes.

Pojem "atomovka" je zavadejici, protoze to v prve rade naznacuje zbran. Kdyz uz se chces drzet neceho konkretniho, pak ja osobne bych volil vyraz "thermonuclear device". Ptas, proc pouziva tedy takoveho zarizeni, misto konvecnich nalozi. Tim mas namysli co? TNT? Pokud si nekdy videl a slyset zaznam rizene demolice, kde se pouziva TNT, pak zajiste vis, cim je takova destrukce provazena. Pokud by neco takoveho bylo pouzito v pripade WTC, pak by i tem mene bystrym lidem hadam ihned docvaklo, ze to, co slysi, jsou skutecne dilci mohutne exploze, nikoliv padajici sut a kov na kov jako nasledek pozaru kancelarskeho vybaveni. Tedy pouiziti alternativniho zpusobu destrukce je vice nez logicke. Alespon pro me, nemuzu mluvit za druhe.

Co se tyce "rozlozeni" ocelovych sloupu, tak ja nejsem jaderny fyzik, abych ti podal uceleny rozbor o tom, jak to funguje ci zdali je neco takoveho vubec mozne. Ten, kdo ti k tomu muze neco rict, je na odkazu. Doporucuji shlednout driv, nez i toto bude oznaceno "demokraty" za nezadouci a nasledne bude z YT smazano, jako se to deje nove u jinych temat, zajiste si tuto novinku zaregistroval. Dalsiho, kdo k tomu podava vyklad, si prestal cist, takze tady uz neni pomoci, to je proste tvoje volba, kdyz zaviras knihu po trech strankach a navic si jeste vyzobavas jen to, co se ti hodi. Mozna se bojis, ze by sis precetl neco, co by tve ego tezce neslo, cimz se vracim ke kognitivni disonanci. Ale to vis jen ty sam, nechci ti neco podsouvat.

Nicmene usudek si muzes udelat sam a sam se muzes pokusit mi to, co vidis na videu, vlastnimi slovy popsat:


Uz Gancovi jsem psal, ze pro me neni stezejni, zdali se ocelove sloupy skutecne promenily v mikroskopicky prach, ale fakt, ze se sesunuly do sveho pudorysu (polopate - nespadly na stranu), jak toto video jasne dokazuje, v pripade zbytku nekolika malo sloupu patrne prave ze samotneho jadra (a tento dukaz sam o sobe vylucuje jak tzv. "pancake" teorii, tak Bazantem predlozenou "pile driver" teorii). Jak je to mozne?

Tvrdis, ze je pro me oficialni teorie smesna. To ses na velkem omylu, protoze zadna oficialni teorie kompletniho kolapsu dvojcat neexistuje. Ty o tom nevis? Jak to? NIST predlozil pouze teorii o tom, proc dvojcata zacla padat, nikoliv jak spadla. A to navzdory tomu, ze to meli primo v popisu prace, zjednodusene receno. Taky za to vyfasly 20 micu od danovych poplatniku, coz je relativne hodne, s ohledem na to, jaky paskvil predlozili, na stranu druhou naprosto smesna castka s ohledem na cifry, ktere byly vynalozeny napriklad na prozkoumani blowjobu Clintona jeho oblibenou stazistkou.

PS: predem se omluvam za pripadne preklepy, nemam cas si to po sobe cist.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 6. 2019 20:57

Nenájdeme spoločnú reč, pre mňa je riešenie tohoto čo predostieraš irelevantné. Oficiálne vysvetlenie je pre mňa dostačujúce. Čiže ma to nijako ďalej nezaujíma.(nevidím motív, ani priestor na tak kolosálny podvod, ani na spôsob jeho realizácie, ľudský ani technický, bez úniku informácii z armády zainteresovaných osôb potrebných na realizáciu toho čo naznačuješ)

Keby si predostrel svoju teóriu a chronológiu udalostí, tak by sme sa možno pohli ďalej. No ale tomu sa zase Ty dôsledne vyhýbaš.

Tá situácia je rovnaká ako medzi ateistom a veriacim. Jeden verí v existenciu boha, druhý nie. Ani jeden nemá dôkaz na svoje tvrdenie,(aj touto otázkou sa veda zaoberá), taký aby sa nedal spochybniť. A jediná možná filozoficky správna odpoveď je že nevieme či existuje alebo nie. Stretol som len jedného duchovného čo to takto povedal.

Ale veda takto nefunguje, ak vedec oponuje iného vedca, musí predostrieť vedeckú teóriu, a ak tá ustojí neľútostnú oponentúru množstva svojich kolegov až vtedy to môže byť považované za vedecky dokázané. A dôležitá je aj opakovateľnosť dôkazu.
Ono je to aj pre to, že táto situácia okolo WTC sa nedá znvou nasimulovať,(je ideálna pre konšpiráciu) Havarované letadlá budú trebars 12 mesiacov skladať v hangari, dopravná nehoda je niekedy vo výsledku rozdielna u dvoch súdnych znalcov, musí to robiť ďalší a nakoniec o vine rozhoduje súd.
Pri tom to sú udalosti relatívne jednoduché, v porovnaní s tým čo sa snažiš riešiť Ty.

S kolegom sme takto prišli do sporu. Týkalo sa to výšky hladiny morí a oceánov, ja som tvrdil že nie sú v rovnakej výške, on že nemám základné vedomosti z fyziky (lebo to sú spojené nádoby), ako keby som Ťa počul :)
Nuž ale nemal pravdu. Aplikovanie jednoduchých pravidiel na zložité problémy často nie je dostatočné a vedie k chybným záverom.
Zaujímavá prednáška o podvodoch vo vede: (vážnejších, ako keď nejaká "metalurgička" chcela zažiariť v telke)

https://www.youtube.com/watch?v=bkRVdGDaM3I
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 10. 6. 2019 06:58

Ano Petře, přestal jsem číst a docela mě udivuje, že se tě to tak dotklo. Každý kdo má aspoň semestr vysoké školy by přestal číst také. Možná jsi taky zažil zlého pana matikáře, který ti škrtnul celý příklad, protože sis blbě opsal zadání. Což je sice ve vzdělávací instituci tvrdé, ale v reálném životě tě špatné předpoklady ke správnému výsledku dovedou jen zřídka.

To je taky důvod proč s tebou lidé nechtějí hrát konspirátorské neváhej a toč na téma "to že mých dvacet posledních argumentů byly hovadiny neznamená, že ten 21. Není ".

Doporučuji si uvědomit, že když se pouštíš do podobné tvrdé debaty (tedy že záleží na faktech nikoliv názorech), tak tě lidé berou jako informační zdroj. A pokud si pleteš uran s radonem radioaktivní a karcinogeni a neumíš aplikovat zákon zachování hybnosti, kterým se tak oháníš. Tak tě zbytek auditoria bude považovat za analfabeta a důvod proč se s tebou přestanou bavit není vlastní ego, nebo strach že jim otevřeš oči. Ale naprosto elementární nezájem bavit se s někým kdo plácá páté přes deváté.
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků