Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 5. 2019 13:15

já jako amatér jsem vybíral spíš podle ceny a prostředí (prostě abych s tím vůbec uměl a nedal za to dardu) než podle laboratorních měření pixlů konvertovaného jpgu a nebo pokročilejších funkcí.. a jsem vlastně rád, že je to v podstatě all in 1 a udělám si tam hotovou fotku :-D

přikoupení affinity taky nelituju, pač to stojí minimum a chci se na tom taky něco naučit (pro začátek tam budu mazat a léčit rušivé věci na fotce - pač co jsem měl možnost zkusit tak to bylo lepší než smart erase v acdsee)..
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 5. 2019 13:18

Jo, to Smart Erase zatím moc neovládám :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 29. 5. 2019 13:26

Co to má být? Že to jako samo za mě pomaže (nejlíp všecky) fotky z disku? ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 5. 2019 13:28

jo a ještě jeden postřeh.. jak jsou ty předvolby u všech programů (styly kinofilmů, BW styly apod, ACD zdarma, Affinity zdarma, C1 za 10,000 Kč :lol: ) tak u ACD mně nahrání stylu trvá asi 1s, u Affinu přes minutu :D

tam už budu mít asi s 11 let starým krumplem potíže :-l

-- 29. 5. 2019 14:30 --

Ferin píše:Co to má být? Že to jako samo za mě pomaže (nejlíp všecky) fotky z disku? ;-)


přesně tam, jedním klikem smázneš vše (HDD + SD + Cloud) 8-)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 5. 2019 13:59

No, tak trochu mě překvapilo, že když jsem měl vybraný radiální filtr a dal jsem delete, tak to vymazalo fotku a ne ten filtr :-)

Blbý je, když je program Smarter než uživatel.

Smart Delete je retuš, ale mě to dělá šmouhy :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 5. 2019 18:22

Teď už řeším něco jiného - nastavení monitoru. Můžu si fotošopit jak chci, ale když to pak vytisknu tak můžu pěkně čumět. Nejvíc mně dělá starost položka Hdmi Black level (low nebo normál) pač to úplně mění fotku z hlediska kontrastu (posuvník kontrastu, nebo položka dynamický kontrast je proti tomu úplný prd a mají tak 10% sílu vlivu na kontrast monitoru - ten Black level 90% vliv)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 5. 2019 20:25

Tak jsem zjistil že jsem 2 týdny upravoval blbě fotky (bez kontrastu a nedoostřený) pač jsem měl zúžený Black spektrum z 0-255 na 16-240 + Hdmi Black low a Samsung magic upscale 1 kterej zas doostruje obraz na monitoru :lol:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 30. 5. 2019 06:07

Rad si tu precitam skusenosti s alt.SW a obdivujem Vasu chut na testovanie. Ja som uz bohuzial dospel do takeho stadia, ze v LR mam cely workflow tak vyladeny, ze proste nemam tu vnutornu volu skusat nieco ine...zaroven som zmiereny s platbou 12€ mesacne.:-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fuck8r 30. 5. 2019 06:56

já to mám snažší.. do teď jsem dělal v malování a photo filtru zdarma (jpgy pouze) :lol:

teď se chci posunout na vyšší level ;-] .. tak jsem si zaplatil 2000 ACD a 1300 AFFin a víc do toho nedám ani prd
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 5. 2019 06:58

landov

To děláš dobře. Na změnu, pokud bys někdy chtěl, je podle mě času dost. A ty konkurenční softy se vyvíjejí, takže můžeš případně jen vydělat.

Pokud tedy taky v určité fázi nepřejdou na předplatné :-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 30. 5. 2019 07:56

landov píše:Rad si tu precitam skusenosti s alt.SW a obdivujem Vasu chut na testovanie. Ja som uz bohuzial dospel do takeho stadia, ze v LR mam cely workflow tak vyladeny, ze proste nemam tu vnutornu volu skusat nieco ine...zaroven som zmiereny s platbou 12€ mesacne.:-)


No, pokud jsi spokojeny, tak by bylo prece zbytecne zkouset neco dalsiho :)

Ja uz byl ochotny koupit LR, ale presli na predplatne (coz z principu nepodporuji), tak jsem cekal, jak se to vyvine. No a nakonec jsem se dostal do situace, kdy jsem si uz neco fakt musel vybrat (legalne).
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 30. 5. 2019 17:08

No ,som spokojny s LR, ale to som fachcil spokojne 3 roky na standalone LR6. Az s kupou Z6 som bol "nuteny" prejst na LR CC, z coho nadseny nie som, ale zmiereny ano.
Inac ked som prechadzal na CC, tak som si stiahol 7 dnovy trial a nechal som ho az do vycerpania 7.dni - potom sa iba zablokoval modul Develop, ale vsetko ostatne fungovalo: import, kniznica, tlac...
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 5. 2019 18:06

A nepamatuješ si, jestli fungovaly editace z Library ? Jak můžeš dělat některé úkony - úpravy expozice clarity apod ? A co Export ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 30. 5. 2019 18:29

Uf, az tak do detailov som to vtedy nezistoval.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 17. 7. 2019 04:50

Ozivim toto vlakno, nejak to tu utichlo. Zaujimalo by ma, ci teda niekto realne uz presiel z LR na iny SW, pripadne skusenosti.
Ja ostavam zmiereny v LR CC.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků