Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 5. 2019 15:44

Dost silně bych se tady ohradil proti těm křiklounům, kteří beztak (prý) používají cracklý SW. Tohle rozhodně není realita ale úplně zbytečné osočování. Lidi používající cracklý SW se o cenu a formu licencí vůbec nezajímají, dokud se pro ně licence dá nějak zajistit. A to se dá i dnes.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 5. 2019 16:01

Asi tak. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 16. 5. 2019 16:03

Chlapi, veď tam máte pirátov vo vláde či parlamente, aký creknutý, jak nemúže, co nemúže , bábo malá ? :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 5. 2019 17:34

Tak to ACDSee vůbec nevypadá špatně.

-- 16. 5. 2019 17:41 --

Já v práci pořád provozuju ACDSee 2.41 ... hodně prastarý prohlížeč fotek, ale je strašně rychlý a umí vše, co potřebuju.

A ten prohlížeč v té nové verzi se mi tedy hodně moc líbí.

No a ten Develop - moc se mi líbí, jak okopírovali Lighroom :-) v tom se potom člověk rychle orientuje.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 16. 5. 2019 20:29

Dolgor píše:Dost silně bych se tady ohradil proti těm křiklounům, kteří beztak (prý) používají cracklý SW. Tohle rozhodně není realita ale úplně zbytečné osočování. Lidi používající cracklý SW se o cenu a formu licencí vůbec nezajímají, dokud se pro ně licence dá nějak zajistit. A to se dá i dnes.

Jako že jsi si to automaticky vztáhl na sebe nebo víš, že žádní z těch křiklounů to tak nedělají?
Nebo proč se ohrazuješ proti označení nějakých lidí za křiklouny? Uniká mi jakákoliv relevance takové reakce.
Osočování koho?
Naopak spousta lidí používající cracklý/nebo prostě nelicencovaný software se o jeho cenu/formy licencí zajímá. >>>> a když plynule přejdu k tématu, tak tohle je i jeden z důvodů, proč Adobe i další fy tenhle systém průbežných plateb má. Logicky na něj naláká více platičů. Proč? No protože naše společnost je majoritně tvořena jedinci neschopnými obstojně hospodařit s financemi, kteří prostě "žijí na splátky". takže je to jen odpověď na poptávku.
Naposledy upravil chvd dne 16. 5. 2019 20:43, celkově upraveno 1
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 16. 5. 2019 20:39

cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 5. 2019 20:46

cport

Ty to ON1 používáš ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 16. 5. 2019 21:08

jj, od lonskeho podzimu. Ja to chytl za 49$ vcetne rocniho ON1 plus clenstvi, takze porad dostavam upgrady, presety a tutorialy k tomu. I kdyz teda tech presetu i v tom zakladu by mohlo byt min, stejne jsem si udelal sve na hromadne upravy ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod superloco 17. 5. 2019 09:36

Alien Skin Exposure 4 je více méně úplně stejné jako Adobe Lightroom.
superloco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 17. 5. 2019 10:16

Včera som tak na pol hodinky skúsil ACDsee - ale vo verzii pre MAC. No, nie že by som bol veľmi náročný užívateľ, ale na MACu je to fakt hodne osekaný produkt, pričom ma najviac štvalo, že tam nie sú klávesové skratky na nástroje. Alebo som ich nenašiel. A na klikací soft nemám čas. Ešte sa s tým troška pohrám, ale veľa šancí na to, aby som ho mal v počítači aj po expoirácii trialu, mu nedávam.

ON1 vyzerá dosť dobre, určite vyskúšam.
ASE4 - nikdy som o tom nepočul. Z videa to je fakt kópia LR :-) Čo v tomto prípade zrejme nie je na škodu. Aj to by som mal vyskúšať.
Len kde na to brať čas :-)

K tým dvom (ON1 a ASE4) - vie mi niekto povedať ako je to s licencovaním? Je to tak ako pri Adobe, že keď si kúpim Win verziu, môžem používať aj MAC verziu?
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 17. 5. 2019 10:35

K ON1: neni nutnost platit pravidelne poplatky. Kdyz neplatis, mas jen ten soft, ktery sis koupil. Kdyz platis, mas nejake veci navic. Mimo updatu, presetu apod. mi do mailu chodi i pozvanky na dalsi placene kurzy - webinary i normalni fotoexpedice. Win vs Mac ... nevim.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 17. 5. 2019 10:39

K tomu licencovaniu - nikde som to v rýchlosti nenašiel, tak som im napísal. Uvidíme, čo odpovedia.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 5. 2019 11:27

To ACDSee pro Windows jsem si koupil, hlavně teda kvůli tomu prohlížeči.

Develop je ... no, jak to říci ... trochu očesaný a do propracovanosti LR to má tedy daleko. Ty zkratky, to jsem ani nezkoušel, ale třeba mě překvapilo, že nejde copy & paste všech úprav najednou, ale vždy jen pro danou záložku. Jestli mi teda něco neuniklo.

Nicméně je tam vše, co používám, tak tomu dám šanci.

Ale zase teda ACDSee má rychlý browser, kolečkem posun, levý tlačítko zoom 100%, bleskurychlý načítání.

Na předvýběr fotek je to fakt paráda.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 5. 2019 11:40

Na organizaci a předvýběr je hodně dobrej Zoner. Co si všímám, tak to tak používá hodně lidí. Mj. páruje raw+jpg, takže je není třeba otravně mazat po jednom.
Teď jsem to zkusil používat společně s Fastonem, jako doplněk to není vůbec špatný - rychlý, celoobrazovkový zobrazení s možností "vyvolávat si" jednotlivý nástroje najetím kurzorem ke kraji obrazovky a nejvíc se mi libí fungování 100% náhledu - centruje se to na kurzor.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 17. 5. 2019 11:57

Mne max.vyhovuje, ze LR pouzivam na organizaciu a upravy fotiek, proste vsetko all in one. Mam doslova zimomriavky z toho, ze na organizaciu by som mal pouzivat jeden SW a na upravy zase iny.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků