Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 5. 2019 21:46

Ve Msene jeden zaludny kaminek rozbil okno u nedaleko zaparkovaneho auta dokonce. Jinak ode mne pouze repete:



1/3200s
Obrázek
1/100s
Obrázek

Tady jsem ale musel dat cas kratky, jinak by z toho byla "kozakovina" :)
Obrázek

Ocni kontakt
Obrázek

A "umelecka" z mobilu ;)
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 10. 5. 2019 04:41

Máš ty fotky moc pěkné Petře, hlavně ta s tou trojicí motocyklistů se mi moc líbí a na rozdíl od nás jsi se dostal do vnitřního okruhu :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 10. 5. 2019 05:12

Pri tom paningu sa ale často dostaneš do situácie, že dáš relatívne dlhý čas, čo si ale vyžiada aj napriek nízkemu iso, dosť zacloniť, ak teda nie je k dispozícii ND filter. (ten môže mať ale vplyv na rýchlosť ostrenia ).
Členité, rôznorodé alebo farebne neesttické pozadie v pásme HO to môže tiež vo finále pokaziť. Prípad od prípadu to je iné. (rôzne reklamy, vodiace pásky alebo výrazné vertikálne línie).
Samozrejme pozícia vo vnútri umožňuje aj podhľad, z vonka si minimálne na úrovni mantinelu.
Napr. pri pretekoch aut do vrchu sa dá ľahšie násť vhodné miesto aj pre neakreditovaného fotografa.

-- 10. 5. 2019 05:21 --

Itokar:

Radšej nech je toto vlákno foto Hyde Parkom, ako veštiarňou čo bude kedy nahradené, alebo iba súbojom o hires :) Čiže kľudne aj mobil sa sem zmestí.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 5. 2019 06:03

Tie Lunakove fotky ma vzdy brali. Clovek by neveril, ze to ide nafotit zrkadlovkou.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 10. 5. 2019 06:20

Cize vlastne je vidno, ze akreditacia nie je len tak, ze to ma svoj vyznam, aby sa clovek dostal na miesta, ktore su dobre pre fotenie , co vlastne znamena, ze zdaleka nie je dolezity fotak, ako nam stale chce podsuvat nemenovany odborny diskuter.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 5. 2019 06:58

Já jsem u akreditaci nikdy neměl, fotím jen pro sebe a principiálně mi vadí se někoho doprošovat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 10. 5. 2019 07:03

Tiež som sa o to nikdy nesnažil, nie som pod tlakom odovzdať výsledky. A potom práve tam je niekedy pretlak fotografov.

-- 10. 5. 2019 07:35 --

ltokar píše:Cize vlastne je vidno, ze akreditacia nie je len tak, ze to ma svoj vyznam, aby sa clovek dostal na miesta, ktore su dobre pre fotenie , co vlastne znamena, ze zdaleka nie je dolezity fotak, ako nam stale chce podsuvat nemenovany odborny diskuter.


Sú pozície do ktorých sa bežný smrtelník nedostane nikdy, napr. pri cestných cyklo pretekoch ako spolujazdec na motorke sediaci chrbtom k vodičovi.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 10. 5. 2019 07:46

Jo, vsak o tom to je .. ze tomu treba venovat cas a miesta .. inak z fotenia nie je nic, aj keby clovek mal 3 olympusy :) .. inak povedane, ze prilis vela press-releasov skodi jak fotkam, tak hlave :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2019 08:07

Na těch méně významných akcích bývají celkem vstřícní. Taky je mi nepříjemný se někam dobývat, ale po mailu to je méně bolestivé :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 10. 5. 2019 08:12

Nevedel som, že žiadosť o akreditáciu je doprosovanie...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2019 08:46

No, pro amatéra trochu jo. Já můžu napsat jen něco jako jestli bych mohl dostat akreditaci, že mě baví fotit a že si pak s těma fotkami můžou dělat, co budou chtít.

Ale není to tak, že napíšeš jsem kozák a eventuálně bych tu vaši barabiznu nafotil, ale nebudete mi do toho kecat a vůbec :-)))

Dělám si samozřejmě trochu srandu, ale když to prezentuješ jakože hobbík by si chtěl zafotit, tak vždycky můžeš očekávat odpověď - díky ale opravdové fotografy už máme.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 10. 5. 2019 08:58

Nemyslím si - za posledné roky (teraz už menej, lebo sa venujem iným veciam) som nazbieral plnú krabicu akreditácii - a to som nikdy nefotil pre niekoho. A to boli akreditácie od atletických podujatí, cez ME vo floorbale až po, ja neviem, WTCC a GT3 na SlovakiaRingu. Jediný krát kde ma poslali na prvú preč, bol svetový pohár v biatlone v NMnM. Ale aj bez akreditávcie sa tam dali nafotiť fajn fotky.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 5. 2019 09:02

Tak to mě teda neodmítli nikdy.


Ale zatím jsem žádal jen dvakrát :-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 10. 5. 2019 09:03

O veľa absurdnejšie sú situácie, keď pri pokuse vybrať fotoaparát na Tebe visia hneď ochrankári, u nás žiaľ bežné, či už v nejakom zámočku alebo kostole. Kam sa na to hrabali komunisti...:)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 10. 5. 2019 09:05

V každom prípade - najlepšie sa mi fotí na tých menších podujatiach než na tých mamutích. Tam sa fakt dostanem kam chcem - napríklad s foťákom do nádrže s vodou na hasičských pretekoch. To na veľkých podujatiach naozaj neprichádza do úvahy...
Roman_Skamene
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků