Jakou první zrcadlovku X Bezzrcadlovku

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jarek89 8. 5. 2019 21:31

Chodec80: Nejvíce mě zatím zaujal právě tvůj typ Sony A 6300 asi do něj půjdu. Je teď za dobré peníze navíc na Sony jde dát celkem cokoliv a pokud se tam nedá nějaká velká mrcha je to malé.

Zaujala mě tato recenze na 6400, ten mi ale za tak velký příplatek nestojí, když to porovnám s 6300 tak snad co by bylo fajn je lepší ten autofokus, výklopný a dotykový displej nepotřebuju.

https://www.youtube.com/watch?v=CAYR9jH4dvc
jarek89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chvd 9. 5. 2019 00:48

Řadu Sony A6xxx doporučuji určitě ohmatat dopředu.
Třeba pro mne je to strašně titěrný a nepříjemně ovladatelný, komponování taky pro mne děs. A není to zdaleka jen můj názor.. Nicméně spoustě lidí to naopak vyhovuje zcela.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 9. 5. 2019 06:05

Taktiez. Sice len par minut A6xxx v ruke v obchode, ale naozaj by som ju nechcel. Pre mna je to ergonomicky fail.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 9. 5. 2019 06:06

Mě se A6300 drží díky většímu gripu líp a jistěji než panas, ke kterému musím grip přidávat.
Zase na A6300 mi chybí dotykové ostření (ďubnu na co chci zaostřit a fotím je lepší, než v menu nastavil ostření na pohyblivý bod a zdlouhavě tam najíždět přes tlačítka), i když zase včera mě vypeklo při focení závodů, kdy jsem se nechtěně tváří dotkla displeje a pak mi to ostřilo na levý dolní roh.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 5. 2019 07:26

Tiez by som sa priklonil k SONY hoci vyloizene subjektivne sa mi vsetky ich APS-C bezzrkadlovky nepouzivaju dobre. Je to perspektivny system, mas moznost prechodu na FF a velmi dostupne a velmi kvlaitne Sigma skla. Akurat nejaky cenovo dostupny ultrasirokac asi bude chybat, ale to myslim u vsetkych mirrorless.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 5. 2019 07:34

Určite pred kúpou ošahať, lepšie ako sa potom dlho prispôsobovať ergonómii alebo systému menu. To čo popísala monikash, sa pri dotykáči deje celkom často.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 9. 5. 2019 07:55

Ja som na A6000 poriešil držanie pomocou L-plate (z aliexpressu za pár šupov), pokiaľ ide o sklá, pre toho čo vie čo chce, je tam super séria sigma a to vo sveteľnostiach 1,4 a 2,8 (19+30+60 resp. 16+30+56), cenovo dostupné.
Problém je u dlhších skiel, kde moc výber nie je (cenovo dostupné je de facto len 55-210), resp. drahé sklá, ale zas použiteľné aj na FF do budúcna.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chodec80 9. 5. 2019 09:36

jarek89: pokud by ses rozhodl pro nákup z UK (tzv. šedivka), tak A6400+18-135 vyjde na cca 30k CZK. A6400 má z řady 6xxx nejlepší ostření, byť bez stabilizace. Výklopný displej může být pro určité focení neocenitelný pomocník (nemusíš se plazit po zemi) a za mě jednoznačně ANO. Dotykový displej se také může hodit pro rychlou změnu ostřícího bodu (zvlášť na modelech bez joysticku).
Souhlasím s předřečníky, tu ergonomii je třeba vyzkoušet.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 9. 5. 2019 10:08

Ta a6400 s tím zoomem je dobrej kup. Tělo top aspc a zoom 27-200 stačí jako jedinej objektiv pořád nasazenej na cesty skoro na vše. Za rok si udělá představu co nejvíc fotil, jakým ohniskem a pak si může pořizovat objektivy na míru..
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarek89 9. 5. 2019 14:21

Chodec80 : opravdu by si šel raději do 6400 než do 6300? Teď je docela velký cenový rozdíl 6300 stojí s 16-50 18 990 a 6400 s tím samým objektivem 30 tis, opravdu je ten AF systém o tolik lepší, protože to by byl asi hlavní důvod proč pořídit. 6400. Dotykový displej no nevím.

Raději bych ušetřené peníze investoval do objektivů, takže bych raději vzal 6300
jarek89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 9. 5. 2019 14:56

Mám gx80 Panase, ten dotykový displej je silně návykový, už bych asi bezdotyk nechtěl...
Osobně doporučuji si to nekde půjčit a vyzkoušet...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 5. 2019 15:15

Mno, každý podle sebe. Já bych se Sonkám vyhnul obloukem. Nejsou na světě nudnější foťáky než ty od Sony. Za mě z bezzrcadlovek Fuji X-T20/30 v setu s 18-55/2,8-4 ;-) Nebo klidně ten Pentax, pokud se zadavateli líbí zrcadlovky.

...Jinak podle mne je dnešní šílenství okolo AF a Eye detection marketingový nesmysl, který jen mate lidi a odvrací jejich pozornost od toho, co je pro fotografování opravdu důležité - ergonomie (ne velikost gripu, ale rozmístění, logika a kvalita tlačítek a menu), objektivy, pro amatéry třeba i hezký obrazový výstup do jpegu. AF drtivé většiny dnešních foťáků naprosto dostačuje pro amatérské využití. Ten bych vůbec neřešil.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 5. 2019 15:16

U rangefinder těla je možnost změny ostřícího bodu dotykem docela užitečná, pokud teda nekoukáš levým okem (a pokud chceš tuto dovednost rozvíjet).

Ale bacha, důležitá je implementace, u GX80 je nejlepší, co znám, tak si tu Sonku určitě nejak osahej, jestli ti to bude vyhovovat. U toho dotykového displaye se taky zaměř na přesnost a odezvu - jestli s tím máš vybírat ostřící bod, tak to musí být rychlé a přesné :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod jarek89 9. 5. 2019 15:56

Dolgor píše:Mno, každý podle sebe. Já bych se Sonkám vyhnul obloukem. Nejsou na světě nudnější foťáky než ty od Sony. Za mě z bezzrcadlovek Fuji X-T20/30 v setu s 18-55/2,8-4 ;-) Nebo klidně ten Pentax, pokud se zadavateli líbí zrcadlovky.

...Jinak podle mne je dnešní šílenství okolo AF a Eye detection marketingový nesmysl, který jen mate lidi a odvrací jejich pozornost od toho, co je pro fotografování opravdu důležité - ergonomie (ne velikost gripu, ale rozmístění, logika a kvalita tlačítek a menu), objektivy, pro amatéry třeba i hezký obrazový výstup do jpegu. AF drtivé většiny dnešních foťáků naprosto dostačuje pro amatérské využití. Ten bych vůbec neřešil.




Pentax jsem měl taky ve výběru, ale prostě na něj podle mě neseženeš levný objektiv, na Fuji taky ne, o Eye detection mi fakt nejde. Jen se nechci dostat do fáze, kdy budu chtít nějaký objekt a budu muset dát 15-20 tis. takže proto vybírám Sony na který jdou různé objektivy.

Kupovat si Fuji s jedním objektivem nemá moc smysl si myslím.
jarek89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 9. 5. 2019 16:12

Když to tak čtu, co zvážit Lumixe GX9 + 12-60mm sklo? Pro tvé potreby by to mohlo vyhovovat...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků