Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 9. 5. 2019 08:05

Cize handheld highres nepouziva posun pixelov a highres ano ? Ale ani tak by som nepovedal, ze su tak rozdielne ako mys a myslienka.

Ale zaujimave, ako si presiel od najsamlepsieho super vylepsenia handheld highres na zas dalsi a tento uz nie je super, lebo sa ukazalo, ze naozaj nie je :) .. ako dlho budes zit v sebaklame ? Lebo sa to zhorsuje.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 9. 5. 2019 08:16

Ale chlapciii.. Kľud už..
Foťák je dobrý ak sa s ním fotí..ak vám a iným fotky robia radosť.. Ak pri tom z relaxuete a p. ... Inak je to kus elektroniky na ktorú padá prach..

Tak dajte občas aj nejaké fajn fotky ako v iných vláknach nech sú reči podporené vizuálne..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 5. 2019 08:36

ltokar píše:Cize handheld highres nepouziva posun pixelov a highres ano ?
Presne tak: nepoužíva posun snímača o 1 pixel (alebo "pol pixela šikmo")
=> ale "mikropohyby foťáku", teda fakt, že za bežného fotenia z ruky sa nedajú odfotiť presne tie isté zábery
(no a preto napríklad nedokáže odstrániť moiré, hoci klasický "high-res" to dokáže)

-- 9. 5. 2019 08:37 --

DUDISKO píše:Tak dajte občas aj nejaké fajn fotky ako v iných vláknach nech sú reči podporené vizuálne..
Ja s tým mám trošku problém .. lebo za stránku (megabajty) si platím .. a tak sa musím krotiť :'(

-- 9. 5. 2019 08:37 --

DUDISKO píše:Ale chlapciii.. Kľud už..
Napíš to priamo chvd, nehanbi sa!

Kým mu to nenapíše viacej disutérov, tak si asi stále bude myslieť, že tým problémom som ja a nie on.
Neurčité "aby sme sa ukľudnili" tu už totižto napísali viacerí.
Keď ani to nepomohlo a chvd napriek tomu neprestal (práve naopak, vyjadril sa v zmysle že si bude písať čo sám uzná za vhodné), tak mu to vo vedľajšom vlákne už bolo napísané bez okrasy.
Ale ani to nepomohlo .. stále nevníma, že to nie je ojedinelý názor .. očividne mu to musia napísať viacerí :eh
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 9. 5. 2019 09:25

A Olympus je mimo hru s HR shotmi :D http://dsl.sk/article.php?article=22452
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 5. 2019 10:01

landov píše:Bol si tam ? To musi byt neskutocne, ked lietaju v takom prostredi. To sa moze asi schovat cely SIAF.


Na Axalpu? Nebyl, nikdy mi to nakonec nevyšlo.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 9. 5. 2019 11:28

13124766_1089499747780565_2819624973766121411_n.jpg
já myslím, že tohle porovnání není třeba komentovat, prostě dneska se fakt fotí lépe a radostněji.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 9. 5. 2019 12:28

Technologie a obleky sa menia, ale charakter cloveka sa nemeni.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 5. 2019 13:51

Asi 100 rokov do zadu som to aj trochu jazdil..
Přílohy
DSC_0377w3.JPG
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 5. 2019 18:01

Já jsem to před rokem zkusil jednou také fotit:

Obrázek

Jako sport je to pěkné, ale když si vzpomenu jak mne “sprchovaly” kameny ... a to jsem měl 300mm objektiv a APS-C. Chtělo to se dostat do vnitřního kruhu, ale tam mne bez akreditace nepustili :-(.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 5. 2019 18:54

Mám to rovnako, po každom prejazde otočka a telom chrániť techniku :)
Přílohy
DSC_0459w23.JPG
Naposledy upravil FXE1 dne 9. 5. 2019 19:12, celkově upraveno 1
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 5. 2019 19:01

Kromě sprchování kameny jsem dělal, jak mne upozornil MK, ještě jednu začátečnickou chybu, a to, že jsem fotil na rychlý čas a nezkoušel jsem panning.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 5. 2019 19:16

Toto ale nie ideálna poloha na panning, to by sme museli byť v tom vnútornom okruhu, v polomere zákruty, tam by sme sa mohli vrtieť ako kolotoč ... a tam by sme neboli vystavený sprche kamienkov
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 5. 2019 19:56

No právě, MK doporučoval vnitřní okruh a panning.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 9. 5. 2019 19:57

Čo už, tiež som sa tam nedostal
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 9. 5. 2019 21:09

Kam sa hrabe Olympus :) .. zaujimave. Video a fotak su prakticky jedina vec, co dnes tlaci mobily stale dopredu, inak si neviem uz predstavit kvoli comu by sa mali kupovat.

"EMUI 9.1 aktualizácia prináša viacero noviniek. Tou najvypuklejšou je však funkcia „Dual View“, ktorá umožňuje využívať dva zadné snímače na záznam rôznych videí naraz. Napríklad, môžete nahrávať ultra širokouhlý klip a zároveň so záber so zoomom. Čerešničkou na torte je, že oba zábery môžete sledovať na displeji súčasne.

Zdroj: Huawei (TS)
Duálne snímanie je možné vďaka kombinácii 40MP hlavného snímača a 8MP telephoto objektívu. Funkcia je od dnešného dňa dostupná pre obe vyššie spomínané zariadenia. Majiteľov verzie Pro verzie zariadenia poteší ešte aditívna funkcia merania objektov a vecí v rozšírenej realite. Táto funkcia umožňuje merať ako 2D objekty tak aj 3D objekty za pomocou ToF objektívu. Funkcia je dostupná ako samostatná aplikácia v ponuke menu. "

Preco sem ? Tak .. technologicke novinky zo sveta fotakov :) Ganec tak chcel...
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků