Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 8. 5. 2019 08:02

Práve naopak, príjemné spestrenie po Tvojom nekonečnom omielaní hires, MFT, 60 FPS, iba Jpeg, zoomovaní nohami,a iných občas aj úplných chobotín. A chápem, že Ti je zle, aj mne by bolo keby sa mi svet rozpadal, lebo som sa fanaticky upriamil na Olyho (alebo čokoľvek iné).
A že nemáš zmysel pre humor a tobôž nie pre sebairóniu, tiež o čomsi svedčí :)
Mám pocit že obsiahle dielo v podobe Gancoviek ťa neuspokojilo, prečo asi ?

A vieme čo robíme, nežerieme každý Tvoj názor.
Naposledy upravil FXE1 dne 8. 5. 2019 08:04, celkově upraveno 1
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 8. 5. 2019 08:03

FXE1 píše:Atraktívne fotografovanie lietadiel

https://www.youtube.com/watch?v=SiAW6u4Yt1w


Super misto, snad z toho ale ma lepsi fotky nez ty ve videu :)
Jinak v Evrope je tomuhle nejpodobnejsi svycarsky Axalp, kazdy rok na podzim v Alpach.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 8. 5. 2019 08:07

Přijde takhle Husák na začátku listopadu na setkání se studenty a velice se diví, proč už s ním tu diskuzi po 40 letech zmaru a bídy nechce nikdo vést a všichni jej “fakují”. Ten se diví tak, že by se víc ani divit nemohl, ale každopádně za všechno může reakce a štvavé vysílačky v žoldu.
Jako kůl v plotě II.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 8. 5. 2019 08:08

kozakm:

Aj to som pozeral, už to len dostať do Tatier :) Mne sa najviac páčilo vystúpenie Vášho lietajúceho cirkusu na letisku Očová, to je aj veľmi príjemné prírodné prostredie a fotografovia sa môžu dostať celkom blízko.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 5. 2019 08:55

FXE1 píše: chápem, že Ti je zle, aj mne by bolo keby sa mi svet rozpadal
Mne sa našťastie nerozpadá :-] .. nemám APS-C DSLR, ktoré sa aktuálne pomaličky presúvajú na smetisko dejín .. :oops:

Očuj .. nepísal si tým náhodou o sebe?
Neživil si sa ty voľakedy ako fotograf?
:--

Lebo na mňa to tak pôsobí. Ako by si sa už cítil "za horizotom" a tak teraz urážaš každého, kto ti to (nevedomky) pripomína
(ako by si sa obával aj mladých, ktorý fotia mobilmi .. veď prečo inak by si tu spomínal mobily?)

-- 8. 5. 2019 08:56 --

A o mňa sa neboj .. nič z toho čo si napísal sa našťastie nedeje.
Ale mal by si sa radšej zamyslieť sám nad sebou: keď hodnotíš názory druhých, tak sa vôbec - ale vôbec - netriafaš.

Zamýšľal si sa nad tým, prečo tu furt spomínaš gancovky?
- nie je to náhodou preto, lebo nám závidíš - ktorí máme vlastný blog - že za nami vidno kusisko dobre odvedenej práce?
- alebo závidíš mne - ktorý sa nebojí vyjadriť svoje názory, aj keď sa možno nezhodujú s tézami pár najväčších krikľúňov, ktorí ovplyvňujú svet?
=> prečo si nevytvoríš niečo podobné, aby si sám spoznal, aké to je .. vytvoriť niečo o čom sa oplatí diskutovať...

Pre mňa sú Gancovky super projekt a som rád, že som sa na to dal. Vysvetlím ti prečo:
- keď som ešte chodil do základky, tak sme si niektorí písali ťaháky
- jeden učiteľ nás ale za ťaháky nekarhal, ale mal ale na ne zaujímavý názor:
"tým, že si vytvárate ťahák, tak si musíte prejsť preberané učivo a pri písaní sa ho zároveň aj naučíte"

Podobné je to aj s Gancovkami:
- kým napíšem článok, tak si musím preverovať fakty
- kým o tom článku premýšľam, tak sa zamýšľam aj nad všetkými súvislosťami, ktoré s danou témou súvisia
- počas písania ma napádajú nové testy, ktoré sa v rámci možností snažím aj preskúšať
- priebežne dopĺňam detaily a vždy sa pri tom naučím aj niečo nové
(čo by som možno ani nevedel, keby som sa to nesnažil napísať)
- no a keďže viem že ten článok bude aktuálny dlhšiu dobu (nielen pár hodín, ako príspevok tu na fóre), tak viem že si nemôžem dovoliť chyby (lebo ich nebudem môcť zakecať, ako to robievate vy)

Vďaka tomuto prístupu:
- nielenže získavam vedomosti ktoré vy nemáte odkiaľ získať pri bežnom fotení
- ale pri oprave pravopisných chýb si ten text aj niekoľkokrát prečítam, takže si ho potom lepšie pamätám
=> no a v konečnom dôsledku mám vďaka tomu pripravené argumenty do diskusie na takmer všetko
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 8. 5. 2019 09:15

1.Ja sa o Teba nebojím, to by mali Tvoji príbuzní
2. Nikdy som sa neživil ako fotograf
3. Často sa nad sebou zamýšlam
4. Pre mňa su Gancovky prepadák s kopou sprostostí
5. Som za horizontom, erekcia mi už prekáža
6. Ty sa hľavne nazamýšľaj, dôsledky sú niekedy katastrofálne (napr.drogy a lopta)
7. Teba trafím vždy na prvú, samozrejme nie vždy treba, často si strelíš do nohy sám :)
8. V Gancovkách niekto diskutuje ???
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 5. 2019 09:59

Vieš prečo som pri písaní o drogách spomenul aj kampaň “Zober loptu, nie drogy”? :-l
- preto, lebo na základe diskutovania tu som si uvedomil, že každá akcia, (bohužiaľ) vyvoláva aj určitú opačnú reakciu
=> možno väčšinu normálne zmýšľajúcich od drog odradí, ale s určitou menšinou sa môže diať aj presný opak :-(

Čo to má spoločné s touto diskusiou?
- tým, že píšem o výhodách bezzrkadloviek a problémoch DSLR
-> automaticky získavam aj odpor tých čo majú opačný názor
- no a u mizivého percenta tých, u ktorých sa tento odpor voči mne premieňa to toho čo obhajujem
=> sa dostavil aj pomýlený názor, že svojou činnosťou vlastne niečomu škodím
(alebo to ani nemusí byť názor, ale len psychopatická reakcia .. keď už si tu na tých psychopatov poukázal)

Našťastie týka sa to len mizivého percenta diskutujúcich:
- vlastne tvrdil to len jeden, alebo dvaja z ignore listu - ktorí sú ale veľmi aktívny a tak pôsobia dojmom väčšiny
=> u nich je to pochopiteľné, keďže sa všemožne snažia poštvať ostatných proti mne (alebo aby im dali za pravdu)
- našťastie nikto iný to tu už netvrdí - už sa ozývajú len hlášky, typu "ostatní tvrdia, že škodíš .."
=> čo už je významovo niečo iné; keďže len opisuje dojem z názorov iných a nie je prejavom vlastného názoru

Ono sa to pekne ukázalo, keď som si dal do ignore listu ltokar-a a Fidka.
Až vtedy bolo vidno, že slušný diskutéri nereagovali na ich názory, ktoré som si dovtedy myslel, že sú názorom väčšiny.
Keď na niečo od nich reagovali, tak len keď napísali niečo normálne, čo nie je s mojimi názormi v rozpore.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 8. 5. 2019 10:04

Toto už ani nestojí za koment. Pokračuj v monológu.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 5. 2019 10:26

Došli prázdne argumenty?
( typu "nič konkrétne nepoviem, len obecne naznačím problém .. aj keď neexistuje .. ale vy si už niečo domyslite" )
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 8. 5. 2019 10:28

kozakm píše:
FXE1 píše:Atraktívne fotografovanie lietadiel

https://www.youtube.com/watch?v=SiAW6u4Yt1w


Super misto, snad z toho ale ma lepsi fotky nez ty ve videu :)
Jinak v Evrope je tomuhle nejpodobnejsi svycarsky Axalp, kazdy rok na podzim v Alpach.


Bol si tam ? To musi byt neskutocne, ked lietaju v takom prostredi. To sa moze asi schovat cely SIAF.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 8. 5. 2019 10:47

Keby tak bolo niečo s kolmým štartom na SIAFe, ešte by som išiel pozrieť. Naše F16, ktoré ešte ani nezačali vyrábať hádam ani nedožijem.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 5. 2019 11:36

Dolgor píše:Čtení pro Gance, než spustí kulomet 20fps a přinese 4000 fotek.
http://dslrbodies.com/technique/techniq ... -fear.html
Hogan tam o 20 fps píše toto:
I remember the days when 2.5 fps was considered miraculous, though it didn't help my own personal hit rate any. Then it was 4 fps, then 6 fps, 8 fps, 12 fps, and these days 20 fps.

None of these gains in frame rate have had much of an impact on whether I get a sports or wildlife shot. I was standing next to another pro shooter at a football game last year, and he was surprised that I was on and off the shutter during a play. He was down with the shutter release from just before the snap until his buffer filled. Was he getting more keepers than me? No.
Nezaznelo tam ale nič prínosného, čo by som nepoznal:
- snáď každý, kto so skutočne rýchlym sériovým snímaním fotí prvý krát a hneď "naostro" => spraví kvantum záberov
=> okrem toho: ja som chcel spraviť report, lebo sme prvý krát organizovali turnaj v Rači, tak som pre istotu fotil čo to dalo
- potom si tie zábery ale v kľude pozrie, zanalyzuje .. a na druhý krát už fotí tak ako to opísal on
=> s prestávkami, len akcia ktorá sa oplatí (čo každý fotograf po pár opakovaniach zistí, kedy to je)

-- 8. 5. 2019 11:36 --

Rýchle sériové snímanie malo pre mňa ale úplne iné prínosy, ako získať 1 fotku o ktorej píše (alebo "more keepers"):
1) kým som ho nemal, alebo ho mal len do 3 fps (čo je na stolný tenis žalostne málo a nepoužiteľné)
- tak som sa celý čas snažil zachytiť loptičku pred raketkou
=> a pritom omnoho lepšie zábery vznikajú v iných okamihoch
Navyše, vďaka nim potom vznikne mix záberov, ktoré sa na seba až tak nepodobajú. Sú pestrejšie a tým pádom lepšie.

Proste vďaka nemu som sa omnoho rýchlejšie naučil fotiť.
=> teda už pred 4-mi rokmi som bol vo fáze, ktorú opisoval (z minulého roka)

2) keď som už mal 10fps série .. v ktorých bola väčšina záberov použiteľná
- tak som z nich spravil aj niekoľko záberov do jedného
=> teda nielen jediný "sports or wildlife shot", ale niečo viac

Proste už som sa posunul ďalej ako Hogan:
=> ktorý sa podľa toho článku ešte stále len učí spraviť jednu fotku

3) teraz keď mám 20fps, tak mi to dáva ešte ďalšie možnosti
- to si potom už možno vybrať tú najlepšiu fázu
- dokážem s tým pracovať ešte kreatívnejšie - napríklad na jednom zábere som umiestnil loptičku z iných záberov
(čo by sa u nižšieho framerate tak pekne nedalo, lebo by pri tej rýchlosti tých "loptičiek" bolo vidno menej)
- alebo to využiť ešte inakšie - napríklad na odšumenie
(spájanie záberov na princípe hand-held highres, len bez zväčšenia rozlíšenia)

4) no a ďalšia vec čo vôbec nespomenul, je "pro capture" mód, ktorý by sa hodil na tie vtáky o ktorých písal
- vďaka nemu už netreba nafotiť kvantum zbytočného balastu
(ako som nafotil, keď som chcel odfotiť vrabca ako odlieta z drôtov, keďže u väčšiny "impulzov" sa len "obzeral")
=> ale by dotlačil spúšť len vtedy, kedy by si bol istý, že na fotkách je to čo požaduje
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 8. 5. 2019 11:39

Mohol by si niečo publikovať ? Myslím fotografie. A ty ešte nemáš 60 FPS ? Neverím :) Bez toho to nezvládneš.
Teda niečo čo by dokladovalo, že 60 je výrazný kvalitatívny posun voči 10 FPS a premietlo sa to do kvality Tvojich foto .

Óóó :) "Proste už som sa posunul ďalej ako Hogan:
=> ktorý sa podľa toho článku ešte stále len učí spraviť jednu fotku"


=>" teda už pred 4-mi rokmi som bol vo fáze, ktorú opisoval (z minulého roka)"

Ty mi vždy vyčaríš úsmev okolo celej hlavy.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 8. 5. 2019 12:05

...uz tam chyba iba "okresni hejtman"

Mohol by si niečo publikovať ? Myslím fotografie.


:D Toto bol ten najlepsi vtip za poslednych niekolkosto stranok.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 8. 5. 2019 12:17

Mě by zajímalo, kdy ten pacient skončí v léčebně, kam patří.
Obšák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků