Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chvd 6. 5. 2019 13:34

Davidof píše:
chvd píše:
Davidof píše: ... S normálními lidmi v normálním povídání mi to přijde nesmysl stále dokola obemílat, tak nějak to téma patří už myslím jen k jedné konkrétní existenci, jinak jsme si své pohledy myslím už dostatečně vysvětlili :)

Já furt zapomínám, sorry :-)

To nebylo myšlený na tebe, se tě nesnažím korigovat, psal jsem to jako svůh pohled, že už mi to přijde nadbytečný normálním lidem stále opakovat...nevím, jak jsi to pochopil, tak raději dovysvětluji
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 6. 5. 2019 13:40

Davidof píše:Ale překvapili mě ti 1Dx-káři, hlavně ten kluk s mark dvojkou, co měl prý ještě mark jedničku v baťochu jako back-up :-)


No jo :) Koupil ho prý hodně výhodně. Já osobně bych ale na jeho místě investoval do objektivů, ty udělají větší parádu.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 5. 2019 13:42

chvd

Jo, pochopil jsem to dobře a v dobrým.

Ostatně, škoda, žes ty nepřijel na tu divokou vodu. Divoká voda, divokej Ty, to by mohlo být zajímavé. A D500 by si jen chrochtala :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 6. 5. 2019 13:43

Davidof píše:Udivilo mě, že tam byla taková převaha profi Canonů, asi je mkozak nějak sdružuje, a navíc díky diskusi tady (ale i na mu43) jsem nabyl dojmu, že jedině Nikon :-)


Canonisti měli na workshop slevu (dělám si srandu :) )
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 5. 2019 13:44

kozakm píše:
Davidof píše:Ale překvapili mě ti 1Dx-káři, hlavně ten kluk s mark dvojkou, co měl prý ještě mark jedničku v baťochu jako back-up :-)


No jo :) Koupil ho prý hodně výhodně. Já osobně bych ale na jeho místě investoval do objektivů, ty udělají větší parádu.


To je fakt, slyšel jsem něco jako - 15 000 najeto, jako nový, 95 000,- - no odolej tomu ;-)

-- 6. 5. 2019 13:46 --

kozakm píše:
Davidof píše:Udivilo mě, že tam byla taková převaha profi Canonů, asi je mkozak nějak sdružuje, a navíc díky diskusi tady (ale i na mu43) jsem nabyl dojmu, že jedině Nikon :-)


Canonisti měli na workshop slevu (dělám si srandu :) )


A Olympusák sice neměl slevu, ale mohl sedět s mistrem u jednoho stolu ... sice omylem, ale Nikoňáci měli stůl B :-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 6. 5. 2019 13:52

ganec píše:Odpovedz na to, čo sa ťa Davidof pýtal!
Je to tvrdenie 1, 2 alebo 3? Alebo niečo úplne iné?

hele truhlíčku, vykřícníčkem si rozkazuj třeba svýmu františkovi, jestli má ležet nebo sedět nebo se psotavit, na mně to nezkoušej...teda hlavně ne v případě, že to kombinuješ zase s výmyslem/lží. OK?
Davidof se mě na nic takového neptal, teda pokud tu za mnou nebyl zrovna, když jsme spal ...

Lebo napísal si, že to funguje, ale .. {a tu už nerozumiem, lebo píšeš o niečom nepredstaviteľnom}

Ano, tak jistě, že neze říci, že to nefunguje vůbec a nikdy.
Čo si ty predstavuješ pod pojmom "slepé detaily"?

Ty ty své pojmy taky moc nvysvětluješ :) Nicméně myslel jsem tím detaily, které udělá foťák stylem:
"ejhle na tomhle A1 pixelu máme červenou barvu, na A3 modrou ..hm tak na A2 dáme tedy oranžovou a máme tam nový detail"
Tvrdíš, že ich je "spoustu", tak nám ich predveď!

Ale vždyť jsi je předvedl ty sám na těch svých ftkách, co jsi tu nyní dal...jasně nesouhlasíš..OK tak buď se poperem nebo necháme na případnem zájemci, ať se na to tady koukne a udělá si názor sám.
alebo prilož vlastné .. isto ich máš, keďže ich neustále riešiš)

nemám vlastní , ale ty tvé a spousta dalších, co se válí po netu jsou podle mne dostačující ...ať se každý koukne a uvidí sám, nemám potřebu každému vnutit své vnímání světa ... někdo tu psal, že na netu je prý plno ukázek jasně demonstrujících přínos hires...no tak fajn ... když mu to tak přijde, ať má ten názor
Nech vieme o čom hovoríš, lebo inak ja, ani Davidof (a zrejme ani nikto iný) fakt netušíme, čo vlastne kritizuješ! :eh

Tak pokud by to opravdu nikdo netušil, doporučil bych všem přestat fotit jinak než cvakáním smartphonu.
Prosím ťa, zdrž sa kritiky tvrdení, ktoré nikto z nás nepovedal!
1) nikto okrem teba tu netvrdil, že by to malo mať "4xvíce detailů"
2) nikto tu nenapísal, že z toho vznikne "4x lepší fotka"
3) tobôž to ani nikto nemôže "stále dokola" omieľať

Ale broučku, já jsem taky nikde netvrdil, že to tvrdil tady někdo z vás.
Hele a to "vy", to je kdo, nějakej zdejší spolek nadfotografů? Kdo tam patří? Podle mne hodnotíc dle mentality a úrovně teda ty, Ferin..ty tvrdíš, že Davidof, což se mi moc nezdá..no a kdo ještě ?

-- 6. 5. 2019 13:59 --

Davidof píše:Ostatně, škoda, žes ty nepřijel na tu divokou vodu. Divoká voda, divokej Ty, to by mohlo být zajímavé. A D500 by si jen chrochtala :-)

Divokej :)))), to ani ne. Jak tam byl kozakm, tak to bych nemohl. jak jsem četl ten jeho článek hodnotící tu A9(mám z toho pořád hluboce zarytej zážitek), tak by stačilo, aby se kouknul mým směrem a měl bych strach, že se v první vteřině dozvím minimálně 735 věcí, co dělám špatně, takže bych byl tak nervózní, že bych workshop proseděl někde v křoví s hnačkou.
(pokud jsme to nenapsal srozumitelně, tak vysvětluji, že to měla být lichotka)
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 6. 5. 2019 14:02

Davidof píše:A Olympusák sice neměl slevu, ale mohl sedět s mistrem u jednoho stolu ... sice omylem, ale Nikoňáci měli stůl B :-))


Jako panasonikáři bych ti slevil, ale Olympus, to prostě nejde :D

-- 6. 5. 2019 14:04 --

chvd píše:Divokej :)))), to ani ne. Jak tam byl kozakm, tak to bych nemohl. jak jsem četl ten jeho článek hodnotící tu A9(mám z toho pořád hluboce zarytej zážitek), tak by stačilo, aby se kouknul mým směrem a měl bych strach, že se v první vteřině dozvím minimálně 735 věcí, co dělám špatně, takže bych byl tak nervózní, že bych workshop proseděl někde v křoví s hnačkou.
(pokud jsme to nenapsal srozumitelně, tak vysvětluji, že to měla být lichotka)


Ale vůbec ne, já jsem v podstatě dobrák. Nikoho jsem v sobotu nerozbrečel.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 5. 2019 14:09

chvd

Neboj, Martin se strašně dobře ovládá a dávkuje to po malých pilulkách. I když ten počet (chyb) v zásadě sedí, ani to člověku nepřijde ;-)

-- 6. 5. 2019 14:10 --

mkozak

To chápu.

Můžu bejt rád, že ste mi nepodráželi nohy a nešahali nasliněným prstem na objektiv, to jsem ocenil ;-)))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 6. 5. 2019 14:19

kozakm píše:Ale vůbec ne, já jsem v podstatě dobrák. Nikoho jsem v sobotu nerozbrečel

:D
Já rád věřím, ale tohle by bylo mnou, funguju tak, jak vidím, že někdo hodně "stíhá", prostě je v dané činnosti mnohem lepší než já řekněme na úrovni, o které si musím přiznat, že se k ní díky svým limitům nepřiblížím, jsem z toho nervózní, protože mu v nezlém závidím asi.
Nevím, jestli si to uvědomuješ, ale ono na netu není moc článků(nebo jsem je záasadně míjel) na téma (nejen) fototechniky, které by byly tak napěchované informacema s přidanou hodnotou vlastní zkušenosti jako je ten tvůj Sony A9 na vlastní ruce očima canonisty http://www.martinkozak.com/sony-a9-na-v ... canonisty/
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 6. 5. 2019 14:23

V pohodě, myslím, že by to nebylo tak horké ;)
Díky. Dokonce jsem rozepsal ještě druhý díl a nezveřejnil... asi bych to měl napravit.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 5. 2019 15:56

chvd píše:
Čo si ty predstavuješ pod pojmom "slepé detaily"?
myslel jsem tím detaily, které udělá foťák stylem:
"ejhle na tomhle A1 pixelu máme červenou barvu, na A3 modrou ..hm tak na A2 dáme tedy oranžovou a máme tam nový detail"
Tak ako to popisuješ, ale high-res shot vôbec nefunguje :pozor
Naopak: približne tak nejako fungujú bežné snímače (ktoré používajú bayerovu masku), ale zo 4 susedných RGB pixelov.
(teda všetky okrem FujiFilm, ktoré používajú X-trans masku, ktorá má inak rozmiestnené filtre)

O fungovaní digitálneho snímača som písal ešte v roku 2011: Senzor fotoaparátu: princípy a vplyv na ostrosť
Je tam aj odkaz na https://www.cambridgeincolour.com/tutor ... ensors.htm kde je o Bayerovi viac detailov.

Odporúčam ti naštudovať si pozorne oba články, aby si aspoň približne vedel, o čom tu vlastne píšem.
Bayerova maska je totižto úplný základ, ktorý by mal poznať každý, kto sa chce baviť o niečom zložitejšom
(teda témy ako sú: X-Trans, pixel-shift, alebo high-res shot)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 6. 5. 2019 16:14

https://www.bhphotovideo.com/explora/ph ... -panasonic

Najhorsie dopadol Olympus :) .. a detaily realne tam moc nie su naviac, Panasonic vykazuje lepsie vysledky.
Pentax ma naviac Motion-Correction :) .. zase nieco naviac u DSLR :P
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 6. 5. 2019 16:35

Ganec: a jaké máš skóre "počet hodin zkoumání Bayer-X-trans-high-pixel-res-shift-ultra-super-shot na 1 fotografii, která lidem něco řekne"?
Přikládám dvě fotky od mých předků, kteří neznali ani jedno z těchto slovíček. Ale je na nich začátek a konec války. Vlevo jsou Češi odjiždějící bránit Československo při mobilizaci v roce 1938 (bratr mé babičky 3. shora) a druhá je o 7 let později, když to místo nich museli udělat ti chlapi v těch přilbách. Jsou tam společně s kluky a holkami z Plzně. První zleva je můj táta. Tuhle fotku a další jsem kdysi tajně ukazoval pár klukům když nás učili, že Plzeň osvobodila Sovětská armáda. To se pak dá říci, že fotky mají smysl a že je technicky nekvalitní? No, je. Přeji všem, abychom nemuseli dělat podobně společensky důležité fotky. Ale bavit se místo toho o extrémně zbytečných technických drobnostech? I dnes se mohou pořizovat "srdcovky", byť doufám, že stále mírové. Ale máme skvělou techniku, abychom si to ještě navíc vymazlili.

Zacatek_a_Konec.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 6. 5. 2019 17:04

Hodnotové zameranie fotografie, nijako nezmení ani hires ani fps. Je ľahko spadnúť do pasce papierových technických parametrov. Ale výsledku to často neprospieva, miestnemu expertovi to dokonca škodí.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 7. 5. 2019 06:19

ForeignerOnEarth píše:Přikládám dvě fotky od mých předků, kteří neznali ani jedno z těchto slovíček.
Slovami klasika: "A komu tím pospějete?"

Chceš tým napísať, že rozlíšenie fotky už zrazu nie je to najdôležitejšie?
Dokiať mal Nikon D800 najväčšie rozlíšenie a tvoja D7100 mala 24 megapixelov
(na rozdiel od mFT, ktoré vtedy malo 16)
=> tak sa tu riešili všetky možné detaily

Keď už zrazu Nikon je len "šedý priemer" a prekonáva ho aj Olympus s high-res shotom (Panasonic až "o svetelné roky")
=> tak už zrazu na rozlíšení nezáleží, ale dobrá fotka je zrazu taká, "která lidem něco řekne" :shock:

Sorry, ale v tomto boli bezzrkadlovky ďaleko pred APS-C zrkadlovkami:
=> keďže som s nimi nafotil akcie s kamošmi, ktoré nikto s DSLR nefotil, tak mám spomienky ako málokto!

-- 7. 5. 2019 06:23 --

Fakt nechápem .. podobne ako pemara, čo takýmito "antidôkazmi" sledujete. Opakujem, čo som napísal jemu:
Ganec píše:Prečo si tu vlastne dával fotky z pevného skla? :-l
(stále nechápem, čo to akože malo dokazovať)

Mal to byť argument o tom, že hoci sú bezzrkadlovky dnes už lepšie vo všetkom, o čom sme doteraz diskutovali
(alebo vyrovnané: vďaka nutnosti používať podobný snímač, je ich kvalita predsa len limitovaná snímačom)
=> tak to stále nie je dostatočné na zmenu, lebo aj bez ich vylepšení sa nakoniec dá docieliť "podobnú" fotku? :--


Tá stará fotka má znamenať, že bezzrkadlovky nahradia APS-C zrcadlovky len vtedy, keď ich majitelia "vymrú"? :--
(ako si všimol Thom Hogan, že Nikon DSLR si kupujú už len staršie ročníky, ale mladí o ne už nemajú záujem)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků