Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 4. 2019 05:29

https://www.ephoto.sk/fototechnika/tlac ... v-tulenov/

S tou vybavou uvedenou dole naozaj nie je sranda chodit po svete.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 26. 4. 2019 08:10

Ganec píše:- pri pomere strán 4:3 je to už len 44%

Jasně.
No a teď si představ chudáka fotografa, co chce být PRO a naletí, poříí si údajný PRO EM1-X, dá na to nějaký údajně PRO objektiv, s kterým mu to vykreslí třeba 12MPx a on chudák protože chce být profík, tak chce svůj výstup v lidském PRO formátu tudíž musí 4:3 oříznout na klasický 3:2, pak to ještě otočí a má PRO výstup na úrovni roku 2005. A tak nezbývá než aby se nechal pohladit na duši 15 PRO uměleckými režimy :tleskani
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 4. 2019 08:15

FXE1 píše:
Ganec píše:
pemar píše:Já nepamatuji, kdybych musel vyměnit D850 za D500 nebo aspoň nasadit na 300mm telekonvertor.
Skúšal si niekedy odfotiť mesiac? :--
OMG :) a je to tu znova
A bude to tu dovtedy, dokiaľ pemar nepredvedie, že to so 450mmEQ na DSLR nie je problém.
(nie to ešte 630mmEQ s telekonvertorom, ktorý má vďaka dodanej optike ešte ďalší potenciálny problém naviac)

Totižto: neposkytnutím záberu mesiaca + zábermi z 300PF dokazuje, že to problém je.
- predviedol, že DSLR majú problém zaostriť aj na nehybný plot, ktorý nie je "v nekonečne"
- no a zároveň predviedol nekonzistenciu DSLR zaostrenia na ohnisku 300mm
(keď priznal, že podľa EXIF-u mu jeho DSLR zaostrila na rovnakú vzdialenosť u 2 zjavne rozdielne zaostrených záberoch)

-- 26. 4. 2019 08:18 --

FXE1: ono to možno pre nezasväteného vyzerá ako "brnkačka" .. ale fakt to nie je také jednoduché správne odfotiť...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 4. 2019 08:36

Prave preto mam na taketo hardcore zabery teba. Co nedokazu ini sa tebe zarucene podari :) Specialne ide nepohyblive a uz vopred na internete zverejnene zabery.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 26. 4. 2019 09:02

Táto kráľovská disciplina fotografie ( ktorou iste Ganco foto mesiaca je) :) má iste špecifiká. Akurát, úplne iné ako si Ty naivne myslíš. Ty sa so vzduchovkou snažíš skoliť slona....v Antarktíde :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 4. 2019 09:28

bla bla bla ...

To je akoby som napísal:
"Fotenie mesiaca vyžaduje roky driny a odriekania, dokonalú súhru fotografa s technikou, množstvo práce na sebazdokonaľovaní, vykonanie množstva pokusov a omylov, akceptovanie svojej nedokonalosti .. na dokonalý záber treba množstvo pokory a bázne..."

a niekde tam samozrejme treba dať smajlík :-)

Potom ešte pre istotu ďalší :-)

No a samozrejme medzi rečou ešte treba nejako pohladkať vlastné ego (napr. slovami "my skúsený fotografi") + čo najviac pokoriť oponenta. No a keď sa to nedá urážkami (ak to admin maže), alebo faktami (ak má oponent pravdu), tak treba aspoň robiť dojem múdrejšieho a vymyslieť si niečo, čo by si aspoň mohol myslieť (slovami "naivne si myslíš"), ...

-- 26. 4. 2019 09:29 --

.. a fotka mesiaca nikde :grr:

-- 26. 4. 2019 09:32 --

Mimochodom, pozrel som sa nedávno na tvoje príspevky .. samá "vata" .. zakončená smajlíkom .. :-!
Obrázek

Vidíte niekto v príspevkoch od FXE1 niečo k téme?
Niečo o APS-C zrkadlovkách alebo bezzrkadlovkách?
(alebo aspoň niečo, o čom by sa dalo diskutovať?)

Lebo ja nie :-S
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 26. 4. 2019 10:00

Prečo diskutuješ ? Musíš, ego najlepšieho fotiča mesiaca a kvetináča Ti nedá to ignorovať ?
Trafená hus ? :D
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 26. 4. 2019 10:30

Ganec píše:Totižto: neposkytnutím záberu mesiaca + zábermi z 300PF dokazuje, že to problém je.

Ano a protože jsi zde nedal ještě žádnou svou fotku ze Sydney, je zcela prokázáno, že Olympusem nejde fotit architektura.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 26. 4. 2019 11:15

Ganec píše:-- 25. 4. 2019 13:25 --

cport píše:Tak ja myslim, ze na MPix tlaci hlavne mobily.
Toť pravda .. "zoom" sa inak na takej malej ploche len tak ľahko nedá dosiahnuť.
(teda .. dá sa spraviť "periskopicky" aspoň aký-taký zoom .. ale aj to samo o sebe vyžaduje väčšie rozmery)


Gance, nepis mi, nediskutuj se mnou. Dik.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 26. 4. 2019 13:15

Já jsem rád že se ty bezzrcadla chytly a dnes jsou vymakaný až do profi FF modelů (s profi cenou) i s adekvátníma objektivama - pač mně klasickej hledáček u zrcadlovek nikdy nesed a jejich nákup jsem odkládal. Měl jsem vysněný nikon 7100 ale prostě mi ta technika nesedla. Pak jsem koupil nex-6 s luxusním oledem a hned jsem se zamiloval. Říkali mi ty blazne Maj na to jen 5 objektivů, slepá ulička, drahá hračka za cenu 7100 apod.. ale já věřil a kde je sony dnes... Objektivů už Maj 10, a7iii, a9.. Ostření na voko.. Z vysněné 7100 se stala (po vyzkoušení mirorles technologie) vysněná a7 v té době uváděná za asi 60L a dnes ji mám za 15L novou a chrochtam si se sony dál.. Kdyby to nebylo tak bych měl asi nějaký kompakt supersvetelny s hledáčkem a možná ultra zoom k tomu ale zrcadlovku ne. Takže u mě už dávno nahradily..
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 26. 4. 2019 13:38

Notorický klamár a manipulátor Ganec:

". a fotka mesiaca nikde :grr:"
" FXE1: ono to možno pre nezasväteného vyzerá ako "brnkačka" .. ale fakt to nie je také jednoduché správne odfotiť.."

ďakujem za poučenie Gokote...


pozri stranu 3200 tejto zmysluplnej diskusie :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 4. 2019 14:23

Ja :-) tam :-) žiadnu :-) požadovanú :-) fotku :-) zo :-) zrkadlovky :-) nevidím :-)

tam nejaké kecy o amatérskom astrológovi (teda offtopic, nesúvisiaci s témou diskusie, ani s preberanou pod-témou)
.. plus nejaká fotka mesiaca, podľa exifu fotená na APS-C bezzrkadlovku na ohnisku 50mm (teda 75mm EQ)
=> teda fotopríslušenstvo, s ktorým samotným by sa dal nafotiť mesiac len takto nejako veľký:
Obrázek

To ti nepripadá ako klamstvo a manipulácia? :--

Veď to je ako keby tu niekto priložil "wildlife fotku" .. odfotenú z TV .. keď tam práve vysielali nejaký dokument
=> a potom tvrdil, že fotenie wildlife je jednoduché, keďže sa to dá aj mobilom :oops:

-- 26. 4. 2019 14:29 --

chvd píše:
Ganec píše:Totižto: neposkytnutím záberu mesiaca + zábermi z 300PF dokazuje, že to problém je.

Ano a protože jsi zde nedal ještě žádnou svou fotku ze Sydney, je zcela prokázáno, že Olympusem nejde fotit architektura.
To fakt chceš porovnávať?

Do Sydney sa niekto hneď len tak ľahko nedostane (a väčšina z nás tam nebude nikdy).
Naproti tomu mesiac môže vidieť každý a skoro každý deň (možno nie je každý deň jasno, ale po pár dňoch sa určite vyjasní) a nič to nikoho nestojí. Nikomu teda nič nebráni vo fotení mesiaca. Tu neobstojí žiadna výhovorka :pozor
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 26. 4. 2019 14:50

Je nuveriteľné, kam až vo svojej sprostosti dokážeš zájsť, je úplne jedno čo som na ten astroteleskop upevnil, či to bolo XT1 ako v tomto prípade alebo ako x krát pred tým D90 alebo D300. Vždy si myslím, že miera tých sprostostí, ktoré dokážeš vyplodiť sa už nedá prekonať. A vždy sa mýlim. Len tak ďalej, ako miestny šašo si no. 1.
Skrátka len pako si myslí že s profi Penom a Profi Oly sklom sa fotografuje mesiac najlepšie. Nikto súdny, koho by astro foto zaujímalo viac, to nebude robiť ako Ty. Lebo ten astro teleskop aj s motorickou montážou bude lacnejší ako to "Profi Oly sklo" . Mimochodom, medzi telom a teleskopom bol použitý aj potrebný filter.

A ak nevidíš ďalšie súvislosti spojené s takouto fotografiou momentálna (vlhkosť, znečistenie, prúdenie, teplota nadm. výška) atď, tak nás prosím viacej na túto tému už neobťažuj.

A aby si ešte nabral trochu rozumu, keď na tele nie je objektív, (s el. prenosom údajov) tak je EXIF hausnumero alebo tá hodnota, ktorú si zadal manuálne na nejaké staré manuálne sklo. A neďakuj, toto máš zdarma :)
Naposledy upravil FXE1 dne 26. 4. 2019 15:10, celkově upraveno 2
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 26. 4. 2019 15:09

Ganec píše:
chvd píše:
Ganec píše:Totižto: neposkytnutím záberu mesiaca + zábermi z 300PF dokazuje, že to problém je.

Ano a protože jsi zde nedal ještě žádnou svou fotku ze Sydney, je zcela prokázáno, že Olympusem nejde fotit architektura.
To fakt chceš porovnávať?
Do Sydney sa niekto hneď len tak ľahko nedostane (a väčšina z nás tam nebude nikdy).
Naproti tomu mesiac môže vidieť každý a skoro každý deň (možno nie je každý deň jasno, ale po pár dňoch sa určite vyjasní) a nič to nikoho nestojí. Nikomu teda nič nebráni vo fotení mesiaca. Tu neobstojí žiadna výhovorka :pozor

Jen se snažíš obhajovat neobhajitelné bezzrcadlovky a firmu Olympus. Jasně jsem ti dokázal, že obojí je zcela nepoužitelné.
Navíc zásadní problém spatřuji v tom, že jsi stále neposkytl zdejší odborné fotografické obci žádné záruky, že se zdržíš jakéhokoliv dalšího dávání průchodu svým pedofilním tužbám v rámci fotokroužku.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 4. 2019 15:32

https://www.dpreview.com/articles/23771 ... RZ0qLDzytM

To zase chuju zle nastavil toten Olympus :/
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků