Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lennyl_2 30. 3. 2019 06:55

tak vcera som si bol zobrat v prolaike Sigmu 50/1,4 ART.

-mali dva kusy, jeden sa mi zdal, ako odborne hovorim, o pičn*ý chĺpok ostrejsi, ale to bolo len take pozeranie na displayi, ako som ich prehadzoval
-sklo je velka a tazka krava, o kusok dlhsi ako 24/1,4 ART, kazdopadne v dnesnej dobe bohuzial nemozeme ocakvat iny stav, ako taketo objektivy s AF (kazdy vyrobca sa nahana za vykreslenim MPx a ostrostou)
Obrázek
-ostrenie mi pride dostatocne rychle aj na daky ten "sport", tiche je ako asi vsetky nove ART skla (pocujem iba rachot zavierky)
-co ma dost potesilo, ze nie je uplne korigovane a robi tak trosku zaujimavejsi obraz, tj. farebnu aberaciu som si dako nevsimol, ostrost na f1,4 je ale super do 2/3 obrazu (slabsie su iba kraje fotky), do protisvetla drzi kontrast a ani odlesky som si nevsimol - cize vyrobca to sklo tak zlozil, ze pozadie je obcas na hrane "nervoznosti" ale nie zasa umelo ploche

dake zmensene ukazky, vsetko na f1,4
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
clona f13
Obrázek

co som si vsimol, ze ta 50tka ale nezaostri vzdy presne s EyeAF tak do 1,5 - 2metra tusim. nechapem. pouzivam AF-C na A7R3. ked som zaostril na oko s malym AF bodom, tak to bolo v pohode.
pozeral som na stranke Sigmy, firmware na stiahnutie tam nie je novsi ako co mi ukazuje fotak pre objektiv.
mozno novy firmware od Sony co pride teraz, to polepsi. 24/1,4 ART mi toto nerobi.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 3. 2019 10:42

pavelmeli, aj kvoli takym pripadom fotim vzdy na dve karty sucasne (aj fotenia "len tak").

Neviem preco, ale asi 1/3 novych kariet, si u mna prejde takouto chybou. Je jedno, ci to boli SanDisk, Lexar, Pretec, Sony alebo Kingston a dialo sa mi to na Canone a teraz aj na Sony.
Jedina co to nerozchodila, bola Lexar v Canone 6D, ostatne idu aj roky bez problemu po jednej takej chybe (hlavne karty su 4x128GB SanDisk, dalsie 2x64GB SanDisk a 2x32GB Sony su len tak v brasni, keby nieco...)

lennyl_2 - fajn vyber, nech dobre a dlho sluzi :) Sigma pravidelne aktualizuje objektivy a v spojeni s novym FW vo fotoaparate to bude urcite len lepsie. Aj ked tu vzdialenost 1,5-2m velmi nechapem - to by to mal mat 50mm objektiv uplne idealne pre zaostrovanie na oci.

edit:
monikash
Co sa tyka A6300 vs A7s - Sony A7s som skusal kedysi v zaciatkoch systemu. Mal som ho na hokeji vedla 6D a 1D4.
Sony A7s bol velmi dobrym dovodom ostat pri Canone - neskutocne lenivy fotoaparat s nahodnym zaostrovanim a divnym pohladom do hladacika (to je aj o zvyku). Jedine, co ma naozaj zaujalo, bol vykon na vysoke ISO ako z inej galaxie oproti Canonom. Inak mal na prvy pohlad dost skarede farby a zle sa spracovavali fotky z neho (tazsie nastavenie farieb a slabe moznosti vacsieho orezu). Navyse by s nim dost zle fungovali skla inych vyrobcov cez adapter (extremne pomaly alebo ziadny AF)

A7II by som asi tiez nebral (slabucky obraz oproti inym fotakom z tej doby a pomaly AF v porovnani s A7R2/A6300), zaujimavy je az bazarovy A7R2 alebo novy spickovy A7III.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 30. 3. 2019 11:10

Díky všem za názory. Jen jste mě utvrdili v tom, že A7s pro mě není to pravé ořechové. ;-)
K A6300 mám grip, blesk a několik skel, takže bych se toho musela navíc zbavovat.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 46Power 31. 3. 2019 20:39

Chci se zepat, zatim jen tak informativne. Uvazuju o prodeji X-T2. Rozpocet tak 45.000kc cca. Chtel bych zkusit CSC FF a Sony nejaky. Fotim tak nak vsechno, ale spis staticke zabery. Chtel bych urcite aby to umelo pekny video tudiz stabilizaci cipu. Jestli je to nesmysl, tak prejdu na X-H1 :-)
Diky
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 4. 2019 09:17

Nejaky buduci X-H2 by mohol byt zaujimavy. Od Sony jedine A7III, co je spickovy univerzalny fotoaparat/kamera za dobru cenu, no treba k nemu aj adekvatne objektivy.
Dostanes z neho urcite atraktivnejsi a kvalitnejsi obraz ako z Fuji, no bude to za cenu vyssej hmotnosti a prides o rozne zaujimave "filmove efekty".
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 2. 4. 2019 09:56

46Power - v tento moment je lepší pořídit X-T3 a objektiv s OIS anebo naopak k tomu gimbal. X-H1 je fajn, ale jen za cenu bazaru nebo max. ještě s cenou, která byla na Fujifoto minulý týden (36 % z původní ceny vč. bater. gripu). Megapixel však stále tu slevu má uvedenou v e-shopu... X-H2 bude až v r. 2020
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sesty 3. 4. 2019 07:28

Chtěl bych se trochu zastat A7II. V žádném případě nechci oporovat názorům Ondřeje Bobka (a jiných). Jeho názorů si Vážím a jsou velkým přínosem do této diskuze. Ale Ondra je profesionál a tak k technice přistupuje. Pro nás obyčejné fotografy je leckdy situace jiná. A7II mám asi půl roku, dokupoval jsem jí (bazarovou) k A7R kterou mám už dlouho (novou). A přesto, že je to již starší kousek a na své novější nástupce nemá ani v nejmenším, je to pořád dobré tělo a s přihlédnutím k bazarovým cenám je to stále dle mě výhodná koupě. Má své nevýhody, ale pokud se o nich ví a kupuje se s tím, že majitele nebudou omezovat, je to skvělá volba. (u nového bych to za ty peníze na českém trhu tak směle netvrdil) Dokonce i ta stařičká A7R první generace, kterou bych už dnes nedoporučoval mě odvádí skvělou práci (na krajinky ze stativu) a už kolikrát jsem jí chtěl prodat, ale neprodal. Jednoho dne prodám obě těla a půjdu buď do A7RII, nebo do A7III (nebo třeba taky někam úplně jinam), ale momentálně mi to za to nestojí. Kombinace A7R + A7II mě osobně v ničem nelimituje a neomezuje. Fotím hlavně krajinky, sem tam architekturu a rodinu, takže "rychlost" není mojí prioritou. Toť vše ohledně neprofesionálního pohledu na A7II, aby si někdo nemylsle, že se jedná o zapomenutou nepoužitelnou techniku.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 4. 2019 10:07

V tomto mas uplnu pravdu, ja som ho porovnaval najma s A7R2 a aj preto sa nan tak neferovo zle pozeram.
No pri cene do 900€ v bazaroch je to super nakup a dobre zvlada aj adaptovane skla (tie na nom zaostruju casto rychlejsie ako nativne, lebo tam A7II nepotvrdzuje kontrastom). Ja som ho predaval tusim este lacnejsie po tych 6 mesiacoch :D
Aj ked vidim casto aj A7R2 medzi 1100-1300 a to uz by som velmi vahal :D

Edit: dobra ponuka od sonyalpharumors... :roll:
Komentár 2019-04-03 110222.jpg


Mozno je to reakcia na 46Power a wikxzena o<:)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 4. 4. 2019 20:39

ahojte, pouziva niekto alternativnu resp inu ocnicu na A7 konkretne III ? ta seriova je nic moc pri jasnom slnku a celkom tam lezie dost svetla z kazdej strany :/
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 4. 2019 08:11

Konecne vysiel FW pre objektiv Zeiss Batis 40/2 CF: https://www.sonyalpharumors.com/new-fir ... s-2-40-cf/

Priebeh clony bude takyto:
batis-240cf-table.jpg

Predtym mal pri beznej portretnej vzdialenosti (0,6-0,8m) clonu f2.8, teraz to bude f2.
Na clonu f2.8 pricloni az pri minimalnej zaostrovacej vzdialenosti (0,24m).


Test Sony 135/1.8 GM na Fred Miranda "“easily the best medium telephoto prime on the market today”"
https://www.fredmiranda.com/forum/topic ... 0#14793250

Porovnavanie standardnych zoomov na Sony:
https://phillipreeve.net/blog/sony-fe-s ... s-testing/

edit:
ady_h, mne nepride ani ocniva z A7R3 nejak specialna, no je mozno trocha lepsia ako ma povodny A7.
Na aliexpresse by sa mohli dat kupit rozne specialne ocnice.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 6. 4. 2019 10:25

zdravím, včera mě přišla a7 a nemůžu z obrazu dostat jakési pomocné šrafování (asi nějakých expozičních ploch ?) pač fokus pík to být nemůže - je to i na nezaostřených plochách :-)

ještě 5 minut na to budu v hledáčku koukat a pak to hodím z okna :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 6. 4. 2019 10:57

to je zrejme zobrazovanie prepalov/podpalov :-) vypni si to v menu, vola sa to Zebra setting, mam to v polozke Display/Auto Review1
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 6. 4. 2019 11:39

díky :love:

(zebra :lol: )
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 6. 4. 2019 14:30

A kde bydlíš, že bych si šla pod to okno stoupnout? ;-)
Ale jinak je to zebra. Taky jsem si ji nastavila, ale při ručním ostření to bylo nepoužitelné.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 6. 4. 2019 20:38

haha zebru jsem vypnul, vykloubený ukazováček ze spouště jsem nahodil a vlastně do teď jsem projížděl menu až se mně vybila baterie, tak focení příště :lol:

jinak co mám v plánu, zaprvé vyhodím do popelnice seťák a koupím tamron 28-75 f2,8 o kterým si myslím: bezkonkurenční základní zoom, pokud tedy člověk nemá 3x víc peněz na origo Sony a z nexu mám ještě samyang 85, kterým jsem už na aspc dělal pěkné portréty dcery a tady na A7 ho chci používat ještě víc a budu moct konečně sundat 2xND filtr, kterej mně to zpomaloval pod 1/4000 při iso 100 za jasnejch letních dnů - pač tady jsem koukal že jde iso 50 a navíc to umí 1/8000 ;-]

myslel jsem sony jako sony, ale plně to nastavit a bez přemýšlení ovládat, to bude trvat :lol:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků