Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 3. 2019 12:45

landov píše:Doslova z toho cítiť prvotné nadšenie...
Nadšenie? Z foťáku, ktorý má ten istý snímač, ten istý procesor (síce 2, ale rovnaké ako v predchádzajúcom modeli) ako predchodca a to isté rozlíšenie hľadáčika ako predchádzajúce modely?

To je celkom dobrý úspech .. nemyslíš? 8-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 22. 3. 2019 12:48

Davidof píše:Hele, landove !!

Ty nám tady budeš podsouvat něco o počátečním nadšení ?!?! Nikoňák ? Fulfrejmák ?
To je opovážlivost :-))

Toto sa deje napriec vsetkymi znackami/komoditami, ani ja som sa tomu nevyhol, hlavne ked som si kupil Fuji x100s. Teraz sa uz na to snazim pozerat racionalnejsie a pragmaticky (s vacsim ci mensim uspechom ;-) )

FXE1: 1+ :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 22. 3. 2019 12:55

Ganec, to nie je zásluhou fotoaparátu, to je ten pocit z novej hračky. Len čím ďalej, tým menej tá prvotná radosť trvá...lebo zistíš, že ten výsledok sa až tak adekvátne k vynaloženým nákladom nezmenil. Ale však ak si môžeš dopriať radosť, tak prečo nie
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 3. 2019 10:20

Mna uz recenzie na nete prilis nezaujimaju, resp neprikladam im tak velku vahu pretoze neviem o recenzentovi ktoremu by som naozaj doveroval. Celkom sa mi pozdavaju clanky od Bambouska, pretoze to doklada fotkami + su tam prakticke rady ako rozne tie blbiny (teraz myslim priamo Olympus) vyuzit. Ale ci je na 100% objektivny posudit neviem, na druhej strane co ako velmi sa snazim, 100% objektivny niekedy nie som ani ja.

Nedavno som sa bavil s jednym "domacim" recenzentom ktory si v recenziach hrozne pochvaloval rozne featury Olympusu napriek tomu, ze v "zivom" rozhovore to zrazu az tak dobre nefungovalo a prave novy nemenovany model so vstavanym vertikalnym gripom a softwarovym updatom za 1400eur tie problemy riesi. Cize zhruba taku vahu u mna maju.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 24. 3. 2019 11:12

No, dnes som si pozrel fotky z Huawei Mate Lite 20 a kludne moze nahradit jak Olympus CSC, tak DSLR :) .. na krajinky a dlhe ohniska asi nie, ale vsetko ostatne ano, tak to mozme zavriet :D /a mobil ma clovek so sebou vzdy/.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 3. 2019 14:15

Tak take nahradenie si viem predstavit len v niektorych situaciach. Z hladiska vystupu by som z toho tragediu nerobil. Skratka ak chce niekto solidny vystup na vyssie ISO, pripadne malu HO, s Olympusom ma problem a na limity naraza skor. Nic viac.

Jediny problem (opat) vidim akurat v tom, ze clovek je nuteny platit za to vsetko tolko ako za system kde su limity mensie. Vsetko ostatne je v poriadku a je fajn, ze taka moznost existuje.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 29. 3. 2019 11:51

Je to tú volaaké mrrrtve, tož trocha letovek s E-M1x:
https://www.dpreview.com/forums/thread/4379337
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 29. 3. 2019 12:56

Fotka 7 a 8 - a pak, že tučňáci neumí létat. :-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 3. 2019 12:58

:-) příroda je mocná čarodějka

Dnes volný den, ale letovky jsou prostě problém. Jak pro mě, tak pro G9 (asi).

Jedna aspoň trochu povedená

Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 29. 3. 2019 13:09

"...letovky jsou prostě problém. Jak pro mě, tak pro G9 (asi)."

Njn, E-M1x (mocně) volá! ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 3. 2019 13:56

Mne to pride problematicke hlavne s tou 300vkou. Udrzat s tym vtaka v hladaciku je proste dost tazke. V tomto mi chyba Canon kde som bez akychkolvek skusenosti zvladal odfotit BIF aj s Tamronom SP 70-300 co nebol vylozene pomaly, ale ani rychly objektiv a starym 7D MK I. Jednoducho som si odzoomoval, nasiel vdaka ktoreho som sledoval a postupnym zoomovanim s tym, ze som nestratil focus som ziskal aj nejaky detail. Aspon na holuby to fungovalo, k inym vtakom som sa nedostal :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 3. 2019 15:38

Nechte toho :-)

Mám podezření, že je to i o rukách. Ale to postupné zoomování by se hodilo.

Takhle jsou to hlavně dva stavy - moc daleko, nemá cenu fotit x moc blízko, neudržím v hledáčku :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 3. 2019 16:43

To si aj tak inde nez ja. Ja toho vtaka zvycajne do hladacika ani nedostanem :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 3. 2019 16:46

Racci ještě docela jdou - plachtí a koukají, co by sežrali ;-)

Takže občas se nevyhnutelně dostanou do toho místa, kam zrovna mířím objektivem :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 3. 2019 17:02

No 40-150 sa aj mne nieco podarilo, ale s 300 f4, to uz chce fakt skill. Bolo to moje vytuzene sklo, ale ... zacinam mat pocit, ze ma dost obmedzene vyuzitie (pre mna). Ale tvar sa, ze som nic nenapisal :D
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků