Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 3. 2019 22:04

Takže Pentax (?)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 20. 3. 2019 22:31

Mas ho doma :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 20. 3. 2019 22:50

No jak píšu smutné. Třeba průměr změřené expozice u Olympusu v době kdy o digitálu nic netušili. Dneska kdy by foťák mohl být trochu jako počítač, máme ostření na oko wow.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 3. 2019 05:42

No zrejme to ostalo na úrovni fotografickej doby kamennej. Aj keď pri tak dlhých časoch to nie je kritické. Na T éčku zakryjem objektív rukou, stlačím spúšť,odokryjem, čas si odsledujem na mobile (timer alebo stopky) a pred zakryjem objektív a stlačením spúšte ukončím expozíciu. (to všetko samozrejme len za účelom eliminácie chvenia)
Aj keď Pentax s astrotrackerom to zrejme nejako umožňuje, tie expozície sú rádovo v minútách, ale detailne to nepoznám.

P.S. Beriem späť, (platilo to pre staršie DSLR) ako Pemar správne podotkol, v time lapse to ide do 99 min. 59 sec
Naposledy upravil FXE1 dne 21. 3. 2019 06:16, celkově upraveno 3
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 3. 2019 05:47

Mně to (zatím) nechybí, ale fotím vesměs momentky a většinou nemám trpělivost a inspiraci na nějaké složitější foceni na stativu, ale co není, může být. Proto jsem to zatím neřešil, ale jak jsem psal, vím, že to jde přes externí spoušť tuším až na 1 minutu. Zatím jsem nezkoušel ani časosběr (time-lapse), který D850 také údajně dobře umí. Nastavit maximální čas expozice jsem také nezkoušel, mohu to zkusit večer, až se vrátím z práce, zatím vycházím z vaší neověřené informace o maximu 30s.

Aktuálně spíše řeším, kam v sobotu v Čechách vyrazit za fotografováním, ideálně někde v Praze nebo Středočeském kraji, ale dojedu i kamkoliv v Čechách, jen u těch vzdálenějších destinací musíme dříve vstávat (což se manželce zpravidla před 6h ranní nechce). Nemáte nějaký tip? Neděje se někde něco?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 3. 2019 05:51

No s tou manželkou by som mal nejaké riešenie, skús ju nejakým príjemným spôsobom zobudiť
o 4.00, potom už vstane :)

Inak správny postreh, vyskúšal som, v time lapse to ide nastaviť takmer neobmedzene.
Naposledy upravil FXE1 dne 21. 3. 2019 05:59, celkově upraveno 1
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 3. 2019 05:59

Myslel jsme tip na lokaci, ne na vstávání :-).

Od nějaké astro fotografie mne kromě netrpělivosti odrazuje i ten smog, ve kterém žijeme, rozdíl třeba proti Saas-Fee je fakt obrovský.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 3. 2019 06:02

To som pochopil, len v tom neviem poradiť. Noc niekde v púšti Atacama musí byť skvelý zážitok.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 21. 3. 2019 06:18

Tohle je poušť Wadi Rum. Ten rozdíl je skutečně obrovský.

(Jen na rychlo potahano v Polarru, takže tk, nic moc)
Přílohy
64050948-EECA-47D7-9F6F-5AAF1799E525.jpeg
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 21. 3. 2019 09:54

Allydamm píše:No jak píšu smutné. Třeba průměr změřené expozice u Olympusu v době kdy o digitálu nic netušili. Dneska kdy by foťák mohl být trochu jako počítač, máme ostření na oko wow.


No mi hlavne prijde smutne resit takovou blbost. Drtive vetsine lidi tech 30 vterin staci, komu dlouhodobe nestaci, poresi to programovatelnou spousti za 200,-, kdyz by to uz nemel ve fotaku.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 21. 3. 2019 10:11

Řeší se tu větší .... ale rozumím vývoj základní nastavení někam dál, není pro naprostou většinu důležitý.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 3. 2019 12:21

Asi opravdu není žádný rozumný důvod, proč by ten delší čas neměl jít nastavit, kromě toho, že výrobci mají pocit, že musí řešit jiné featury.

Nebo kdyby aspoň ten limit byl třeba hodina, nebo kolik se to vlastně potřebuje.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 22. 3. 2019 08:58

Naprostej souhlas s Allydamm, tohle je taková blbost, která by výrobce vůbec nic nestála a některé fotografy by to potěšilo. Klidně by se rozšíření časů nad 30s mohlo zapínat v menu. Taky bych to využil.
Měl jsem Nikon D80 a při přechodu na D800 mě rozhodně nepotěšilo, že už nemohu používat bezdrátovou spoušť ML-L3 (díky Nikone :-\ ) Koupil jsem si tedy kabelovou spoušť. Radost mi to nedělá, ta bezdrátovka byla lepší. Zabírala míň místa, nemusel jsem se v noci a třeba v -15°C trefovat do konektoru, následně mi ta kabelová spoušť nemusela ve větru létat sem a tam kolem stativu. A všechno by to vyřešila taková blbost, jako je možnost rozšířit časy nad 30s ve foťáku.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 22. 3. 2019 17:38

A do kolika minut/hodin by to mělo být rozšířeno? Stačila by jedna hodina? Po sekundách? Minutách? Sto lidí, sto chutí. Pokud potřebuji víc než 30 sekund, použiju bulb režim a iR spoušť.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 22. 3. 2019 18:29

Davidof píše:Takže Pentax (?)


GR.

A jinak mi to nedalo a mrknul jsem se na Pentax. Ano, nove umi jednorazove navolit az 20 minut. Pokud nekdo chce hodinu, muze si to zadat pres multiexpozici. Hodina se bude snimat 60 minut a 4 vteriny.
cport
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků