Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 20. 3. 2019 06:40

wikxzen 19. 3. 2019 22:11

"Kachny... vlastně totiž: dycky haf!" Mě to taky jenom "baví"...

Kachny a medvede sú s nami od útleho detstva, malé žlté v detskej vaničke a plyšové v postielke pred spaním a potom tie na fotografii :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 3. 2019 08:43

Děda často říkal: "...kluku, až tu jednou nebudu, tak buď na toho pejska hodný a starej se o něj jako o živého..."
A tak tam visí na břečťanem prorostlé zdi staré garáže dodnes a dívá se na nás všechny z patra na tu naši "zahradničinu". Asi tak jak se dívával, když děda byl ve věku dítěte a onen pes jej vyprovázel tehdy jako skutečná psí bytost. :-)
Naposledy upravil wikxzen dne 20. 3. 2019 09:04, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 20. 3. 2019 08:47

Ganec píše:
Grimjaur píše:Ganče, ten záběr nevypadá ani omylem nato, že by byl focen za dobrého světla.
Ďakujem. Konečne niekto, kto dokáže posúdiť, čo som tam vtedy vlastne fotil...

.. samozrejme, keby som použil ISO 100 a statív, tak by výsledok bol menej zašumený .. ale kto by to ocenil?


Stačí když budeš nad fotkama přemýšlet, všímat si okolí, pak budeš spokojený ty. Můj průjezd vlaku pod kostelem (dříve hradem) nevnikl ze dne na den. Chtěl jsem jak průjezd, tak počátek rozsvícení světel pouličního osvětlení (světlo ještě nejde naplno). Tedy zjistit si čas, kdy by to mohlo vyjít a pak mít trpělivost a štěstí. Druhá možnost je udělat to v PS. Což je otázka chvilky, ale ta spokojenost s dobrého záběru by mi hodně chyběla. A upřímně, fotím pro sebe a pokud se to někomu líbí jsem rád, pokud ne tak mi to žíly netrhá. Přestat se pinožit po kravinách, ale pracovat s tím co mám je moje krédo.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 3. 2019 10:32

FXE1 píše:Chápem, že po tom všetkom je pre neho trápne rozoberať úplné základy, ale však keby sa aspoň brata opýtal.
Nikdy nie je trápne zopakovať si základy .. opakovanie je matka múdrosti...

S Dudiskom sme to prebrali, hlavne tie svetlá pri rôznych clonách.
Nízke ISO a statív bral ako samozrejmosť .. už vedel, čo presne chce nafotiť, tak si ten statív kvôli tomu zobral.
Ja som bol rád, že som sa po rokoch konečne dostal k foteniu nočnej Porúbky. Asi pred 10 rokmi som ju tiež fotil (vtedy ešte so statívom a pomocou bracketingu som robil niekoľko záberov + v PC potom skladal HDR), ale tentokrát som si skúsil, či by to náhodou nešlo aj bez statívu. A celkom som prekvapený, že už to ide aj bez toho...

Grimjaur píše:Můj průjezd vlaku pod kostelem (dříve hradem) nevnikla ze dne na den. Chtěl jsem jak průjezd tak rozsvícení světel pouličního osvětlení. Tedy zjistit si čas, kdy by to mohlo vyjít a pak mít trpělivost a štěstí.
Je mi to jasné .. tiež mám pár motívov, ktoré by som niekedy chcel nafotiť lepšie .. ale sú ďaleko vo fronte TODO :'(
(ešte sa potrebujem venovať iným záležitostiam .. takže sa na ne asi tak rýchlo nedostane .. ak vôbec)

Inak ten pohyb je u týchto nočných motívov vďačná téma.
Možno aj na tom mojom zábere vidno, že sa vtedy práve hýbal ten kamión za mostom.
Aj Dudisko, keď fotil pamätník, tak mu do záberu vbehlo nejaké auto (sme nečakali, že o 8-mej tam bude taký frmol a furt nám nikto/niečo bude liezť do záberu) .. a tie jeho svetlá tiež spravili zaujímavú atmosféru... :idea:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 20. 3. 2019 10:43

:-D Ty jsi fotozvíře Ganec!!!!! :-D
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 20. 3. 2019 10:47

Kdo má čas a chtěl by vidět, jak VŠCHT Praha zase vyklepe Oxford University, tak tady je odkaz na akci:
https://www.facebook.com/events/405042050273227

Začátek v 18:30, Zimní stadion Hvězda.
Atmosféra velmi neformální, publikum skvělé. Každá fotka navíc by se hodila...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 20. 3. 2019 11:13

chvd píše::-D Ty jsi fotozvíře Ganec!!!!! :-D


Po 3485 stránkach musím konštatovať, že to nemá zmysel, vzdávam sa :D
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 3. 2019 11:28

Uz chapem, Ganec nema cas sa venovat foteniu, lebo Olympus neustale chrli nove novinky, ktore stoja za to. A co je este horsie, je potrebne vzdelavat ludi naokolo, takze vlasne my vsetci mozeme zato, ze sa vo fotografii este nedovzdelal. Ak by sme mu odkyvali vsetko a pochvalne tlieskali vsetkemu s cim pride Olympus a naviac!!! zahodili konecne tie zrkadla, tak by mal cas sa tomu venovat. Lenze tu by mohol nastat problem .. ze az my vsetci budeme mat len bezzrkadla, tak otoci a prejde na Nikon DSLR, alebo nedajboze Pentax. A co potom ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 20. 3. 2019 12:05

Ganec píše:Ja som bol rád, že som sa po rokoch konečne dostal k foteniu nočnej Porúbky. Asi pred 10 rokmi som ju tiež fotil (vtedy ešte so statívom a pomocou bracketingu som robil niekoľko záberov + v PC potom skladal HDR), ale tentokrát som si skúsil, či by to náhodou nešlo aj bez statívu. A celkom som prekvapený, že už to ide aj bez toho...

Jo to bylo to nechvalně proslulé "HDR" foto nočního mostu...

Obrázek
https://www.digimanie.cz/forum/attachme ... 1315129995

Ani nejsem překvapený, že za ty roky jsi se ve fotografování, pardon cvakání, neposunul ani o píď.
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 20. 3. 2019 13:08

:shock: :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 20. 3. 2019 14:16

Vy se smějete, ale taková fotka jde skutečně i bez stativu.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 20. 3. 2019 14:34

:-)) :-D
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allien driver 20. 3. 2019 14:42

Ganec výborne, fotky treba, v nich je fotografova duša... :-]
to HDR-ko nemá chybu :-| :mrgreen:
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 20. 3. 2019 15:33

Melancholický Trol píše:Vy se smějete, ale taková fotka jde skutečně i bez stativu.


To možno, ale hires a 60 FPS je podmienka :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 3. 2019 18:47

Na téhle mé fotografii je určitý problém. Buď se jedná o chybu Nikon DSLR nebo o mou chybu fotografa. Zkusím navrhnout několik možností, schválně jestli se mně podaří aspoň jednou z nich strefit to, co by radil arbitr Ganec:
a) stožáry jachet jsou špatně prokreslené, protože můj Nikon neumí HiRes jako Olympus
b) stožáry jachet jsou rozostřené, protože můj Nikon má příliš velký snímač, takže má nevhodně malou hloubku ostrosti
c) stožáry jachet jsou rozhýbané, protože na Nikonu nefunguje stabilizace tak dobře jako na Olympusu
d) stožáry jachet jsou rozhýbané, protože ta 15-sekundová expozice je příliš dlouhá pro karbonový Gitzo stativ a zhruba v 10. sekundě se už projevila únava materiálu
e) stožáry jachet jsou rozhýbané, fotograf chybně použil 15-sekundovou expozici, měl správně použít setinu a ISO milión, což Olympus zvládá excelentně, zvláště v kombinaci s HiRes, 60 fps, stabilizací a elektronickým hledáčkem
f) stožáry jachet jsou rozhýbané, fotograf měl zklidnit hladinu moře 25-osou stabilizací
g) stožáry jachet jsou rozhýbané, fotograf měl fotografovat jachty v okamžiku, kdy jsou na chvilku strnulé jako jelen
h) stožáry jachet jsou rozhýbané mechanickou závěrkou, s elektronickou závěrkou by byly ostré a ještě hezky ohnuté
i) stožáry jachet jsou rozhýbané zrcátkem
j) stožáry jachet jsou rozhýbané, fotograf měl místo nich fotit květináč, ten se nehýbá
k) stožáry jachet jsou špatně zaostřené, protože objektiv má FF/BF
l) stožáry jachet jsou špatně vyfocené, protože Nikon nemá kreativní režim "jachty na moři v noci"
m) stožáry jachet jsou rozhýbané chybou snímače, který je v jedné čtvrtině špatně přišroubovaný a viklá se

DSC_8149.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků