Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 16. 3. 2019 13:12

Popravde, cakal som horsie, ale naozaj to bolo dnes na kratko. Zase prijemne prekvapilo, ze ani ergonomicky to s 200-500 nie je ziadna katastrofa, drzi sa to OK.
Este jeden dnesny hlados :-) 500mm @5,6, ISO 3200, kresli to fajn
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 3. 2019 13:33

To bude zrejme aj lepsim gripom nez ma Nikon u DSLR. Ale predpokladam, ze aj tak by som trval na pridavnom :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 17. 3. 2019 09:49

Ten Z systém môže mať do budúcna značný potenciál. Keď si tu pozriete Z7 vs N D850 zvolíte RAW a budete zvyšovať ISO tak o chlp z hľadiska šumu je lepšie na tom D850 ale obraz zo Z7 má viac detailov, domnievam sa, že to je zásluhou v tomto prípade nového bajonetu a objektivu 24-70/4 ako pôvodného 24-70/2,8 a oba sú pri tom zaclonené na rovnakých F 5,6.

https://www.dkamera.de/testbericht/niko ... itaet.html
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 3. 2019 11:26

Tak tipujem, ze SONY, Nikon a Canon nejaku tu buducnost nadalejmaju aj ked by som dnes asi naozaj nevedel povedat ktory system bude dominantny. S L-mountom je to horsie a aj ked ta vidim isty potencial, mam aj obavy, ze sa nepresadi.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 17. 3. 2019 12:06

Bol som dnes sa pokusit trosku vtackarit, lokalita fajn, ale vtactvo velmi plache. To by bolo treba ist pred svitanim a do krytu. To co vyslo bolo strasne daleko.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 17. 3. 2019 13:43

Dobré to je,neviem či na D500 nebude sadať prach :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 17. 3. 2019 16:09

Tak nejaku chvilu urcite ano, ale na D500 nedam dopustit.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 17. 3. 2019 18:20

Já jsem D500 přestal používat, D850 mi “nahradila” D500. Racionální důvod to nemá, ale s D850 mám prakticky totéž a ve fullframu. Občas D500 vytáhnu, třeba na hory. Také na D500 nedám dopustit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 18. 3. 2019 14:30

Po vcerajsom par hodinovom vtackareni so Z6 konstatujem:
- 200-500 je cez FTZ pomalsie ako s D500
- AFC je oproti D500 tazkopadnejsie a "nedrzi sa" foteneho objektu tak ako AF D500
- hladacik Z6 ma lag a sledovanie pohybujuceho sa objektu pri seriovom snimani je defacto nemozne.
celkovo: fotit pohyb sa s tym da, ale nahrada D500 to nie je ani nahodou.
Som zvedavy, co prinesie aktualizacia FW v Z6.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 20. 3. 2019 16:54

Takové technická, máte jistě lepší přehled.
Je víc foťáků, které umožňují přímo nastavovat delší expozici než 30 sekund?

Znám jen Hasselblad, ostatní se stále drží stoletého nastavování po EV nebo jeho částí a končí na 30, Panasonic ať nežeru na 60, sekundách. Zdá se mně že v roce 2019 už by jsme kvůli dvouminutové expozici nemuseli vytahovat drátěnou spoušť/párovat s ovládací aplikací. Přitom bych řekl že by to zvládla jen úprava firmware.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 3. 2019 18:16

Já to moc nepoužívám, ale Nikon D850 má kromě time-lapse ještě interval timer shooting, kde si údajně mohu nastavit počet snímků a interval mezi nimi. Takže kdybych nastavil třeba 2 snímky a 2 minuty, tak by to mohlo fungovat, ale nevím, vyzkoušené to nemám, všechno fotim přes aplikaci SnapBridge nebo na to mám ještě ten slavný umělointeligentni Arsenal (kickstarterová aplikace), na který se mi práší ve fotobrašně.

Ale tyhle fotky nedělám, tak nemohu prakticky říci, musel bych to vyzkoušet, pro mne jsou to zatím zbytečné vychytávky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 20. 3. 2019 18:47

Len skuska Sigmy 100-400 na Z6. 400mm plna diera, iba uprava jasov v LR a prevod do JPG
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 20. 3. 2019 20:33

pemar píše:interval timer shooting

To je myslím jen těch 30s, sice se nastavuje počet a mezera mezi snímky, ale expozici to zase bere obyč. SnapBridge to samé.

Jasně nechceš dlouhé expozice nenastavuj 600 sekund, ale ta možnost by tam být mohla. Když vidím ty nové modely s údajnou AI, brečel bych. Stále neochota něco normálně použitelného přidat. A to už se vybičovali třeba zrovna na ten interval timer nebo focus stacking O těch se před pár lety taky dalo jen snít.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 3. 2019 21:10

Hm, koukám, že u Arsenalu se dá nastavit nejdelší čas jen 13”. U JJC TM tuším 59”.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod cport 20. 3. 2019 21:56

Allydamm píše:Takové technická, máte jistě lepší přehled.
Je víc foťáků, které umožňují přímo nastavovat delší expozici než 30 sekund?


Jo.
cport
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků