e-infin aka kachashop - nakupujete tam ?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Titan_66 13. 3. 2019 12:01

Máte zkušenosti s https://www.e-infin.com/eu/ ? Je to prý vlastně kacha shop, co je na ebay.

Kupoval jsem před rokem na ebay přes ně akorát Samyang 12 a to bylo v pohodě. Ale koupit tam třeba x-t3 a 56 1.2 to už je přece jen větší odvaha :)

Kupoval tam někdo tělo a objektivy přes ten jejich web ?

Četl jsem o tom zajímavý článek:
https://blog.david-kovar.cz/zkusenosti/ ... -podrobne/

V podstatě to bude asi něco podobného jako ebglobal central. Zkušeností je hodně pozitivních co jsem četl.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 13. 3. 2019 14:45

Jak je z blogu zřejmé, je tohle s největší pravděpodobností podílení se na okrádání.
A přesto bude uplatnění případné záruky a možná i servisu skoro jistě velmi nepružné a zdlouhavé. Slyšel jsem k tomu názor, že než podstoupit tohle, tak vyčistit třeba pár peněženek a zboží si pak koupit tady za plnou cenu s plnou zárukou.
Rozhodně s tímhle postupem nesouhlasím ani ho nikomu nedoporučuji nicméně pokud už někdo o podílení se na šizení uvažuje, možná by raději zvolil výrazně efektvnější cestu.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 13. 3. 2019 14:56

No normálně bych to asi ignoroval, ale přes ebay vím, že jsem tam kupoval objektiv a bylo to úplně v pohodě. Přišel mě tam na 7k oproti 11k u nás (rok 2017).

Nespoléhal jsem se jen na tenhle článek, ale četl i zkušenosti na dpreview, nebo jiných forech. Většinou tam byly pozitivní ohlasy.

U reklamace to není ideální to neříkám, ale zase když ti přijde zboží v pořádku, tak ušetřit třeba 10-15 tisíc je teda docela znát. Proto mě zajímalo jestli tu má s tím někdo zkušenost.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 13. 3. 2019 16:27

Na FB je na todle přímo skupina. Jsou tam zkušenosti jak s nákupem, tak reklamacema. Já tam zatím nenakupoval, ale mám to plánu. Ono platit 36k nebo 19k je už rozdíl (konkrétní případ).

Chvd: jaké šizení? To zda se rozhodneš stát okrást o DPH je čistě na tobě a ne na prodejci - on jen přenáší povinnost odvést daň na kupujícího. I u toho příkladu výše se mi vyplatí to koupit z venku a tady těch pár tisíc na dani doplatit.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 13. 3. 2019 17:26

chodec80 píše:Chvd: jaké šizení?

Pakliže nakupuji z obchodů tohoto stylu, vždy nebo takřka vždy se minimálně podílím na šizení nebo šidím sám. Souhlas?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 13. 3. 2019 22:03

Já bych to formuloval jinak. Pokud chceš šidit, můžeš (neodvedeš DPH). Pokud je ti toto proti srsti, můžeš to u nich koupit, DPH odvést a svědomí budeš mít čisté. V mnoha případech na tom stále vyděláš proti oficiálnímu EU dovozu. Nevýhodou je nejistota s (po)záruční opravou u některých značek.

Je trochu ironie, že ač koupíš objektiv z české distribuce, tak při případném prodeji (i při zpětném výkupu přímo tam, kde jsi ho koupil) ti každý předhazuje cenu šedivky. A to včetně obchodu, ve kterém jsi dal o 90 % víc za EU distribuci :-(.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 14. 3. 2019 01:30

Jasně, ta tvá formulace je taková příjemnější, souhlas teda :)
V mnoha případech na tom stále vyděláš proti oficiálnímu EU dovozu

Asi už méně, tak místo toho můžeš koupit u ofi prodejců u nás a třeba domluvit slevu.
Ten diskutovaný dovoz má zase nevýhodu, že je řekněme min. riskantní ho dávat do účetníctví, což u zboží od ofi prodejců lze, když to navíc spojíš s nějakou dobrou slevovou akcí, tak se pak třeba dostaneš třeba z nějakých 60 na 40 apod.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 3. 2019 06:10

Ruku na srdce páni, riešite podvod, ale dát si do učetnictví a uplatniť si odpočet trebárs naobjektívy, ak ste napríklad inštalatér alebo aj sro zaoberajúca sa čímkoľvek nie je tak trochu podvod? ;)
Ja viem že nejaké to debilné zdôvodnenie sa nájde, ale úprimne, v čom je to iné?

-- 14. 3. 2019 06:19 --

chodec80 píše: Je trochu ironie, že ač koupíš objektiv z české distribuce, tak při případném prodeji (i při zpětném výkupu přímo tam, kde jsi ho koupil) ti každý předhazuje cenu šedivky. A to včetně obchodu, ve kterém jsi dal o 90 % víc za EU distribuci :-(.


No to je pravda, ale rovnako je smiešne pýtať za ohoblovaný foťák po záruke cenu nového v zahraničí, čo v SK bazároch zhusta sledujem.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 14. 3. 2019 07:48

Ruku na srdce páni, riešite podvod, ale dát si do učetnictví a uplatniť si odpočet trebárs naobjektívy, ak ste napríklad inštalatér alebo aj sro zaoberajúca sa čímkoľvek nie je tak trochu podvod? ;)
Ja viem že nejaké to debilné zdôvodnenie sa nájde, ale úprimne, v čom je to iné?

Poškej! To by u vás prošlo? Takovouhle srandu bych neriskoval ani před 15 lety, to bych raději nevedl účto vůbec, vážně.
Ale jinak, to, co jsi popsal, je přesně to, co já tvrdím. Kradu nebo nekradu ... a jestli to jsou milijony na dotacích nebo průpiska v zaměstnání, princip je stále "krádež".
Proto jsem i v první reakci popsal ten alternativní pohled(i když velmi nepřesně a nesrozumitelně) toho člověka, co má na to názor, že než by šetřil děláním takovýchto složitostí a posíláním zboží z daleka s následnými nevýhodami třeba při té reklamaci, tak že prý raději vyčistí pár cizích peněženek třeba v kaufu a fotověc koupí za plnou cenu tady. Hnusný, ale pro mě je ten princip stále stejnej.
Ja viem že nejaké to debilné zdôvodnenie sa nájde, ale úprimne, v čom je to iné?
Ano je to stejné, ale jsou i jiná vysvětlení než blbá. Třeba to, že když ti stejný maras udělá stát prostřednictvím úředníka, je to taky šizení/krádež, proti které se ovšem těžko bojuje a většina lidí ani nebojuje, pokud to není likvidační ze strany státu. Tedy problém je, že v podstatě skoro nikomu nedělá v této společnosti problém šidit.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 14. 3. 2019 18:58

chvd: já se tím neživím, takže to nedávám do účetnictví a současně mi nikdo ani nedá rozumnou slevu.
A např. Tamron 27-70 G2 vychází 19k vs 36k. Sony 55 1.8 17k vs 27k.
Naopak novinky se tam nevyplatí. Sony 85 1.8 tam taky nemá smysl kupovat, když jsou u nás celkem časté akce s cenou 13k.

bob222: souhlas, ale ten citovaný objektiv měl ještě 11 měsíců origo záruku + 4 roky přímo u distributora (ta by šla přeze mě). Navíc byl jako nový, což potvrdil i obchod při výkupu.
chodec80
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků