Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 22. 2. 2019 16:24

Ja si myslím, že cope , je piatok, zajtra bude grogy s mokrým uterákom okolo hlavy a bude kľud :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 2. 2019 16:40

BigglesO27 píše:Takže fajn, držel si a jsi schopen vynášet soudy, kterým by se měl nejspíš dle tebe dávat význam. OK. Je to přesně na úrovni mýho umění vysoký pilotáže na MiGu-21 v deseti létech věku. Další důkaz tvé lemploidnosti na pár stránkách. Klidně můžem pokračovat, rád se pobavím nad tím, kam až jsi schopnej padnout :)

Mám nalítáno něco hodin na Zlínu, ale ani omylem se nepokládám za pilota a to dokonce ani po odhrání IL II. :) To Gogot, to je jiné "éro", jeho pověstný test v obchodě se prej dostal i do odborných učebnic.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 2. 2019 16:40

Vy ste fakt spameri .. z 15 príspevkov čo sa zobrazujú na jednej strane je 10 jedno-dvoj riadkových .. a stihli ste ich napísať za necelú hodinu a pol .. a odpoveď na moju otázku nikde :-\

-- 22. 2. 2019 16:40 --

pripomínam:
Ganec píše:vráťme sa radšej k téme .. toto ste postrehli?

Chlapík bol pozvaný na otestovanie nového športového foťáku .. viete čo to znamená? :hmm:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 2. 2019 16:41

FXE1 píše:Ja si myslím, že cope , je piatok, zajtra bude grogy s mokrým uterákom okolo hlavy a bude kľud :)

Ty mu přeješ :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 22. 2. 2019 16:48

Zrejme zasa vysadil tabletky... :D :mrgreen:
Přílohy
Anticocoticum.jpg
Anticocoticum.jpg (30.27 ) Zobrazeno 4068 krát
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 2. 2019 17:02

Ganec píše:Ale pozrime sa .. ako zrazu snaživo zakecávate .. žeby to bolo preto, aby nikto neriešil tento môj potreh na minulej strane?
Ganec píše:.. na Foto Slovakia som si preveril zaostrovanie Nikonu D5.
Chcel som si samozrejme vyskúšať Z-ká, ale na tie boli fronty .. no o DSLR nik nemal záujem.
Tak sa dalo... 8-)
:hm

:D


Ze na Fotoslovakia nikoho nezaujimali zrkadlovky ma prilis netrapi (aj ked je to nezmysel, bol som tam). Skor mi vadi, ze vyrobcovia objektivov nemaju zaujem o mFT.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 22. 2. 2019 17:07

G:
" a odpoveď na moju otázku nikde " no vyzerá to tak že umrieš nevedomý .....Forreste :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 2. 2019 17:33

BigglesO27 píše:Tak to platí obecně pro naší konzumní společnost, nejen pro foťáky a mobily...

Vsak ano, pisal som to v podstate Gancovi , slaba chvilka holt .. snad sa to uz nestane :D

-- 22. 2. 2019 17:35 --

Ganec píše:Očuj .. to nemôžeš takto blafovať dohadami, ktoré nemáš nijako preverené (a vlastne ich ani preveriť nemôžeš)
=> lebo tým len riskuješ, že si spravíš hanbu...
(hlavne ak sa to snažíš použiť na niekoho, koho nepoznáš osobne .. o to viac, ak si ho nedokázal správne odhadnúť ani predtým)

Jeeej, ze by konecne zaciatok sebareflexie ? Lebo ty si tu hanbu robis v kuse :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 2. 2019 15:41

V case cca 1:40 nam slecna povi, jak je uzasne videt scenu v EVF pred samotnym vyfocenim, aby neprisla o jen par sekund trvajici cenny okamzik a nasledne se skloni a cuci na LCD... :oboze



Mimochodem, vite, jak vas jiz tak tlaceny prizvuk jeste vylepsit? No preci "ziii" a "Naaaaaajkon" :roll:
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 2. 2019 18:26

Americká angličtina mne tahá za uši, ale má výhodu, že je srozumitelná. To je v tomhle případě ale kontraproduktivní, protože ten text k tomu videu mne tahá za uši ještě víc, třeba ty řeči o tom, jak se tam dostane více světla. To by mne zajimalo, jak to chtějí udělat, když většinu objektivů mají průměrně nebo podprůměrně světelnou a snímače se neliší od jiných modelů Nikonu a Sony. Tohle jen podporuje iluzi, že parádní fotku krajiny udělám se stabilizací bez stativu za chůze a že dynamický rozsah je takový, že přechodový filtr je zbytečnost. Prostě foceni snadné jako z mobilu.

Jinak ta slečna hodlá vypadá typově sympaticky, takový ten sportovně přírodní typ, a příroda a světlo se mi moc líbí. A teď si zase rýpnu, cilovka podle mne nejsou realisticky uvažující současní zákazníci Nikonu, ale cílí to na ty, co fotí mobilem nebo něčím jinÿm, protože klasika by byla jiná, jako u D5 a 600/4, vyfotila by se někde na severu sněžná liška ve skoku nebo se prakticky ukazalo, v čem tenhle fotoaparát vyniká. Není to ani na typické krajináře, to jasné, je to na někoho, který si to koupí, vezme si to na běžky a občas vyfotí rodinu v zimě. Podle mne to moc neosloví zákazníky, kteří chtějí vidět důkaz a fakta a neoslovi to ani moc zákazníky typu PL, který jim kecy sesežere a dobře ví, co a proč si kupuje to, co si kupuje. Je to na cílovku, která nechce slyšet, že žádný oběd není zadarmo a není to principiálně špatná volba, tahle cílovka je dost početná.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 23. 2. 2019 18:47

no.. mne sa páčilo to to video ako také.. :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 2. 2019 19:05

Proč ne? Já to Nikonu přeji, ať se to líbí.

Mne tím nepřesvědčí, já v tom vidím marketingovou omáčku bez faktografického masa. A když bych dělal náladovku, tak bych to vzal s pěknou kočkou na Bali a dělal s ní fotky a videa. To by mne neuráželo, na něco takového se podle mne takový foťák celkem dobře hodí.

Něco jako tohle:

https://youtu.be/8PNTZEv-e54

Ale na to stačí cokoli, i Mavic, GoPro, ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 2. 2019 19:05

pemar píše:teď si zase rýpnu, cilovka podle mne nejsou realisticky uvažující současní zákazníci Nikonu, ale cílí to na ty, co fotí mobilem nebo něčím jinÿm, protože klasika by byla jiná, jako u D5 a 600/4, vyfotila by se někde na severu sněžná liška ve skoku nebo se prakticky ukazalo, v čem tenhle fotoaparát vyniká.
Nie nie .. keďže tam spomínali použitie staršieho objektívu cez adaptér
=> tak je to mierené práveže na súčasných zákazníkov Nikonu

Ale stále to môže byť smerované na tých (Nikonistov), ktorí fotia mobilom .. veď aj ty si tu pár fotiek mobilom priložil :oops:

PS: ty si myslíš, že "sněžná liška ve skoku" by niekoho nalákala do systému?
Veď s tým sa len málokto môže stotožniť. Moc ľudí také fotky asi nefotí...
Dnes sa už agituje inak: aj reklamy sa snažia prispôsobiť svojim zákazníkom
(akurát teraz z TV znie "noví kandidáti na prezidenta sa snažia prezentovať ako obyčajní ľudia")
Naposledy upravil Ganec dne 23. 2. 2019 19:26, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 23. 2. 2019 19:11

BTW, k nedavnym gokotinam: Ja som dnes bol fotit v kostole, fotil som s DSLR a s bleskom...a bolo to volajake cudne, pretoze nikomu nevadil ani zvuk zavierky a ani blesk. Kde som asi urobil chybu ? :hm
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 23. 2. 2019 19:25

Oni to přehlíželi, protože se těšili na pěkné fotky. :-)
A nebo byli všichni hluchoslepí. :D
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků