Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 2. 2019 10:43

myslím, že to co tu postoval mkozak je cca náplň příštích pár let.

Takže tu budou zástupci tvrdého jádra, kteří budou psát, že ten autofokus MILC ještě není ono, a že že ten hledáček nikdy nebude a na druhé straně takovéto zneklidňující šrapnely. Budeme se dozvídat, že DSLR vlastně nikdy neostřila támhle a tuhle, že bylo spousta jakože ostrých fotek ale ne úplně ...
To se bude zase nekonečněkrát zpochybňovat, ale semínko bude zaseto.
Hledání reality bude chtít velký nadhled :-)


Celkem velice cenný by byl komentář právě mkozaka, pokud by chtěl napsat jak to je třeba s tou absolutní ostrostí, nebo s ostřením na krajní body, nebo že jsou všichni hlupáci a vše je jinak ;-) :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 11. 2. 2019 10:48

kozakm píše:
DUDISKO píše:
kozakm píše:https://www.facebook.com/groups/213177295539788/permalink/1049769581880551/

Nejde to otvorit


A jo, nenapadlo mě, že je skupina uzavřená. Tady screen, zkušenosti Z6 se Sigmou 135 na fotbale:
https://pasteboard.co/I0DPOcX.png

Klasický nadšený hýkal :-). Já takhle používám na D500 Sigmu 50 Art, Sigma 135 Art měla tehdy problém s kompatibilitou, asi už bude vyřešený, ale té doby jsem to nezkoušel. Kdybych tu Z6 neměl v ruce, tak bych tomu i věřil, ale záleží asi na tom, co člověk fotí, na jakou clonu, ... já jsem všechno fotil na f1.8. Každopádně by Nikon 105/1.4 ostřil v extrémních testech konzistentněji a tak Sigma zůstala na prodejně.

Pokud někomu neostří D500, tak to bývá většinou rukama, není to automat a není to LAMA rezistentní.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 2. 2019 10:58

"není to automat a není to LAMA rezistentní"
Tohle by si měli opakovat všichni blogeři a recenzentni, než pustí své dílo na web.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 2. 2019 11:08

pemar píše:to bývá většinou rukama, není to automat a není to LAMA rezistentní.
Tak je to zo všetkým, čo sa používa na situácie, na ktoré to nie je navrhnuté.

.. si pamätám ako FOE pri testovaní letoviek s E-M5 II očakával dokonalé nastavenie foťáku... :oops:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 2. 2019 11:17

Můj konspirační guru se jmenuje Karel Čapek, Válka s mloky je stěžejní hybridně konspirační dílo.Všichni ví, že na Čapkova slova nikdy nedošlo a nedojde! V současné době jsem se prokousal (a to čtu rychle) Istanbulskou Úmluvou a jeho výkladem. Do toho jsem přibral hybridně konspirační teorie soudců a advokátů (to vám je konspirátor na konspirátora, hanba mluvit). Asi budu muset zajít do mešity sv. Salvátora, kde káže ten katolický imám Hal-al-Ík, aby mi to vysvětlil. On má tu Tumpachovu cenu, tak tomu úrčo rozumí. Sebekriticky dodávám, že dobrou noc byla vážně kravina, kor před poledne, že jo. Ale dal jsem si podruhé Podvolení od Michela Houellebecqa (na WC, tam se čte nejlíp),a trochu jsem se ztratil v čase. Ovšem to je jen hybridně konspirační beletrie, jako Čapek, takže do pravdivých dezinformacích prosím nezahrnovat.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 11. 2. 2019 11:43

Někdy je rozeznat hranici mezi fakty a fikcí (konspirační teorií) poněkud složitější. A shazovat to úmyslným a zjevným přešlapováním přes onu hranici obvykle nevede ke zvýšení vlastní důvěryhodnosti.
Naposledy upravil BigglesO27 dne 11. 2. 2019 11:44, celkově upraveno 1
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 11. 2. 2019 11:44

Grimjaur, ja s tebou vnekterych vecech souhlasim, bohuzel, tvuj prepjaty a afektovany zpusob vyjadrovani tvoje nazory, alespon u mne, hodne degraduje. Je to jako kdyby je psal nejaky "rozbrusovac" od pana Okamury . Takovy emotivni prispevky malokdy pusobi seriozne, bohuzel.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 2. 2019 11:46

Problémom je, že je tá hranica dosť plávajúca, lebo zopár konšpiračných teórií v novej dobe sa ukázalo ako realita. Nehovoriac o nadpráci niektorých súdruhov novinárov a podobne.
Ale dosť bolo plkania, vrátime sa k realite. Ja už som komplet nahradil (aj APSC), ako ste na tom vy ostatní? :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 2. 2019 12:19

Ja s Grimjaurom suhlasim. Historia sa opakuje, pretoze napriek tomu, ze vela veci sa meni oproti minulosti, jedna sa nezmenila. A tou je charakter cloveka.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 2. 2019 13:46

Davidof píše:myslím, že to co tu postoval mkozak je cca náplň příštích pár let.

Takže tu budou zástupci tvrdého jádra, kteří budou psát, že ten autofokus MILC ještě není ono, a že že ten hledáček nikdy nebude a na druhé straně takovéto zneklidňující šrapnely. Budeme se dozvídat, že DSLR vlastně nikdy neostřila támhle a tuhle, že bylo spousta jakože ostrých fotek ale ne úplně ...
To se bude zase nekonečněkrát zpochybňovat, ale semínko bude zaseto.
Hledání reality bude chtít velký nadhled :-)


Celkem velice cenný by byl komentář právě mkozaka, pokud by chtěl napsat jak to je třeba s tou absolutní ostrostí, nebo s ostřením na krajní body, nebo že jsou všichni hlupáci a vše je jinak ;-) :-)


Tiež si myslím, stačí ak sa Kozák na nejakom veľkom športovom podujatí obzrie na kolegov vpravo, potom vľavo a utrúsi: "kam oko dohliadne samé bezzrkadlo" a bude vymaľované :)

-- 11. 2. 2019 13:51 --

BigglesO27 píše:Někdy je rozeznat hranici mezi fakty a fikcí (konspirační teorií) poněkud složitější. A shazovat to úmyslným a zjevným přešlapováním přes onu hranici obvykle nevede ke zvýšení vlastní důvěryhodnosti.


To je daň za to, že s tisícročnými konšpiračnými teóriami (náboženstvá) sme sa nikam nepohli :) Tak že si dávame menšie sústa....
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 2. 2019 14:16

Já myslím, že mkozak je spíš tvrdohlavec ;-) a bude ještě dlouho prokazovat, že DSLR vůbec nepatří do starého železa :-)

Ale možná se mýlím a vše bude jinak ;-)

Jedním jsem si jistý, v povolaných rukou je skoro každý současný foťák funkční zbraň a skutečné limity jsou daleko.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 2. 2019 14:23

ltokar píše:kozakm: ako to, ze mas pristup do uzavreteho Nikon fora, ked mas Canon ? :D

Stejně jako kdokoli jinej, požádal jsem o přijetí :) Občas se tam člověk dozví něco zajímavého

-- 11. 2. 2019 14:32 --

Davidof píše:Já myslím, že mkozak je spíš tvrdohlavec ;-) a bude ještě dlouho prokazovat, že DSLR vůbec nepatří do starého železa :-)

Ale možná se mýlím a vše bude jinak ;-)

Jedním jsem si jistý, v povolaných rukou je skoro každý současný foťák funkční zbraň a skutečné limity jsou daleko.


K mému přechodu na bezzrcadlovku musí být splněna jedna podmínka - musí tam fungovat moje současná skla nejméně stejně dobře jako na Canonu 1D X. Což třeba není případ Sony A99 s adaptérem v režimu AF-C. Ale fotit svatby, plesy apod. na AF-S, tak bych asi už přešel, přece jen ta jistota zaostření na AF-S je u bezzrcadlovek famózní.

Jinak 1D X slouží stále na výbornou a ještě klidně pár let sloužit bude a do té doby uvidím, s čím se Canon vytasí.

V létě si zkusím půjčit Oly E-M1X s top skly. Ze zvědavosti.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 2. 2019 14:38

No, v Tvém případě jsou ty skla malý poklad, to je jasný.

Blbý je, že i u nativních adaptérů (Canon -> Canon) to je někdy spojeno se ztrátou výkonu, aspoň podle testů. Je to sice záhada, proč se na dvou centimetrech vedení ztratí ty informace, ale asi to tak je. Možná je problém jinde, to nevím.

Snad se dá spolehnout na to, že až Canon usoudí, že vydá nástupce 1D bez zrcadla, tak že ten přechod maximálně usnadní (v tomto směru).


Nevím, jak to myslíš s tím Olympusem, pokud by ho vzal do někdo jako ty a zkusil to popsat nějak bez předsudků (na obě strany), tak by to mohlo být zajímavé čtení.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 11. 2. 2019 14:45

To by bolo fajn mat pohlad praktika na Oly E-M1X...kedze najviac nanho spieva ody odborniG, ktory ho nemal v ruke, toboz s nim nefotil, (tak ako s vacsinou techniky o ktorej vsade drista ) :D 8-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 2. 2019 14:57

mkozak

Já si u Tebe zaplatím lekci v tu dobu, kdy budeš testovat.
Ty mě naučíš fotit (stačí cca úroveň 4.-5. třídy ZŠ sportovně fotografické) a já Ti vždy ve vhodnou chvíli (když budeš chtít třísknout s EM1x o zem) poradím, jak nastavit co chceš.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků