Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 2. 2019 20:11

D750 uz nefunguje, neco co je na ni konkretne spatneho, ze je "treba" poohlizet se po upgradu? :)
Ja jsem si ji ted napriklad za bezva peniz poridil z druhe ruky, jeste v zaruce a nemam dojem, ze by bylo na trhu neco, co ma lepsi obrazovy vystup obecne. O chlup lepsi DR ma jen D850 zejmena kvuli ISO64, ale zase strada na vyssi citlivosti.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 2. 2019 20:20

Odpověď za mě. D750 funguje skvěle, žádný spěch s výměnou. Obrazově je pro krajináře asi pořád lepší i než Z6, který má údajně silnější AA, takže výhoda Z6 je spíš v noční krajině.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 5. 2. 2019 20:40

Petr Luňák píše:D750 uz nefunguje, neco co je na ni konkretne spatneho, ze je "treba" poohlizet se po upgradu? :)


Technologie se vyvíjí. Lepší lowlight šum/ostření se mi docela hodí, focus peaking také. Plus jak jsem psal, bezzrcátko by pomohlo na nekonzistentní AF a stabilizace čipu je dobrý bonus.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 2. 2019 21:06

A ten lepsi sum ma byt u jakeho fotaku, ze jsem tak smely? U fotaku, ktery jeste neni vyrobeny? :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 5. 2. 2019 21:33

třeba pentax k1
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 5. 2. 2019 21:53

Petr Luňák píše:A ten lepsi sum ma byt u jakeho fotaku, ze jsem tak smely? U fotaku, ktery jeste neni vyrobeny? :)


Z6 se už vyrábí.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 2. 2019 00:39

zvuk11 píše:třeba pentax k1


Tak urcite :roll:
Obrázek

lemming píše:Z6 se už vyrábí.


A ty tam vidis skok v isu?
Obrázek

Ja teda ne, ale urcite tam vidim hnusnej banding:
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 6. 2. 2019 08:11

Petr Luňák píše:A ty tam vidis skok v isu?


Ano. Není nějak zásadně veliký, ale je tam. Nebo snad předpokládáš, že se za čtyři roky technologie nikam neposunula?

Petr Luňák píše:Ja teda ne, ale urcite tam vidim hnusnej banding:


K tomu ti můžu říct jen jedno: Nauč se fotit. Pak nebudeš muset vytahovat fotky o 6EV.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 6. 2. 2019 08:42

Já bych řekl, že nemáte pravdu ani jeden :)
Z6/A7III je opravdu na high iso lepší a zřejmě netrpí na tzv. amp glow jako D750. To mě u ní vadí - na spodní hraně obrazu je na vysoké citlivosti fialový "pruh", dalším zesvětlením se to samozřejmě zhoršuje, protože nižší DR v těchle úrovních. I o 2 roky starší 6D byl o něco lepší.

A banding u Z6 je taky nemilý. Určitě je to downgrade, ale zase předpokládám, že to nějak vychytají. To zesvětlování může občas nastat si myslím. Když zvednete exp i stíny, tak se to sečte a u náročnějších scén a nebo lokálního zesvětlení se dá na těch 6EV dostat :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 6. 2. 2019 09:30

Hoax: Zatím jsem neviděl, že by si na ten banding někdo stěžoval u reálných fotek. Vždycky to byly umělé testy. Takže mi to přijde podobně relevantní, jako "aféry" s odlesky od AF modulu a závěrkou u D750...
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 2. 2019 09:41

Ten banding u Ztek je hlavně s elektronickou závěrkou a na hodně kontrastních přechodech. Kontrastní přechody udělá krajinář třeba na fotkách východovek a západovek, ale že by u toho musel používat i elektronickou závěrku, se mi nezdá. Když se k tomu přičte, že při zesvětlení o 4-5 EV není vidět nic nebo skoro nic, je to spíš jen takový velbloud z komára. Ale i tak by bylo milé, kdyby s tím Nikon v příštím fw ještě něco udělal.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zvuk11 6. 2. 2019 16:36

to LP : rozdíl v rozlišení a jeho vlivu na šum ti nic neříká že ?
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 2. 2019 18:25

lemming píše:
Petr Luňák píše:A ty tam vidis skok v isu?


Ano. Není nějak zásadně veliký, ale je tam. Nebo snad předpokládáš, že se za čtyři roky technologie nikam neposunula?

Petr Luňák píše:Ja teda ne, ale urcite tam vidim hnusnej banding:


K tomu ti můžu říct jen jedno: Nauč se fotit. Pak nebudeš muset vytahovat fotky o 6EV.


Ja si nehraju, narozdil od jinych, na nejaka predpokladani ci spekulace, ja hodnotim to, co vidim. Ten rozdil je sotva 1/2 EV, takze o cem se "chces" bavit? Treba o tom, jak si pomalu protirecis, viz:

lemming 27. 9. 2018 22:19
High ISO teda zvládá rozhodně lépe, než D750.

:roll:

Tim tvym jednim ses akorat odkopal. Ja expozici (ne fotky) vytahovat nemusim, ja chci. Je v tom stezejni rozdil, ktery ovsem pochopi pouze zkuseny fotograf. Timto argumentacnim klamem ses zaradil po bok samozvanych mistru bojovych sportu z internetove diskuse, kteri nejsou schopni zvednout nohu nad uroven pasu a proto hlasaji, ze "na hlavu kopou jen ti, co neumi dat ranu" :tleskani

Obrázek

zvuk11 píše:to LP : rozdíl v rozlišení a jeho vlivu na šum ti nic neříká že ?


Pokud naznacujes, ze po zmenseni fotky z K1 na 24mpix. bude mira sumu nizsi nez u D750, tak to dokaz. A ne, ze z toho vycouvas, ja to pripadne udelam s potesenim za tebe :)

hoax píše:To mě u ní vadí - na spodní hraně obrazu je na vysoké citlivosti fialový "pruh", dalším zesvětlením se to samozřejmě zhoršuje


Muzes mi to ukazat?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 6. 2. 2019 19:12

já jsem si už ty RAW stáhl a zkoumal... jdu na zmenšení
ale tipuju že to bude sedět ze SNR z DXOMARKU kde k1 vyhrává :)
23.9 mpx, 566% crop v png :) ISO 51200 a co je co ?
Přílohy
2.png
1.png
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 2. 2019 21:20

Petr Luňák píše:
lemming 27. 9. 2018 22:19
High ISO teda zvládá rozhodně lépe, než D750.

:roll:

Tim tvym jednim ses akorat odkopal. Ja expozici (ne fotky) vytahovat nemusim, ja chci. Je v tom stezejni rozdil, ktery ovsem pochopi pouze zkuseny fotograf. Timto argumentacnim klamem ses zaradil po bok samozvanych mistru bojovych sportu z internetove diskuse, kteri nejsou schopni zvednout nohu nad uroven pasu a proto hlasaji, ze "na hlavu kopou jen ti, co neumi dat ranu" :tleskani

Obrázek
No a na tej tvojej ukážke je vari "High ISO", o ktorom písal lemming? ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků