Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 2. 2019 11:16

Musíš zase na nějakou služebku, do hor ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2019 13:00

Za chvíľu budú u nás jarné prázdniny, tak hádam niečo podnikneme.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 3. 2. 2019 20:40

Já se těším na lyžařské jarní prázdniny do Itálie, ale počasí je úplně nevyzpytatelné, v Rakousku, Německu, Švýcarsku a Itálii hustě sněží, dokonce stála i dálnice na Brenneru (kvůli kamionům). A v Miláně, kam zítra letím, má být sluníčko a 10 stupňů, takže to počasí je úplný blázinec.

U nás už ten sníh masívně prosolili, takže už v 11h byla ze sněhu břečka a bylo i po focení, na které jsem se chystal.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 3. 2. 2019 21:17

Nasněžilo….paráda, škoda že musím zítra do práce.
Přílohy
P2030158.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 4. 2. 2019 20:25

Když už jsme u té práce a služebních cest. Berete si sebou do práce běžně foťák nebo nějakou základní fotovýbavu?

Já osobně sebou nic nenosím, a zatím se mi jen dvakrát stalo, že jsem při cestě viděl nádhernou scenérii, která mne oslovila, ale protože sebou nic nenosím, ani jsem nezpomalil a jel jsem dál (mobily ještě v té době o focení ani nevěděly).

Na druhou stranu, i kdybych měl sebou foťák, stejně bych to nedokázal vyfotit. Přesto si myslím, že dělám chybu. Měl bych nosit foťák častěji a víc se snažit.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 2. 2019 20:52

Já sebou foťák nosím, ale zatím jsem nikdy nic nevyfotil.
V práci jsem tak nějak na jiné vlně.

A scenérie pravidelně vídám, když jedu po dálnici, takže se nedá zastavit
;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 4. 2. 2019 23:10

Mám na služebních cestách program, který mi nedává prakticky žádný volný čas, snažím se vyřídit vše potřebné a být rychle zpátky, odděluji dost striktně volný a pracovní čas. Jedinou výjimku jsme udělal loni, když jsme měli akci v hotelu na Máchově jezeře, vzal jsme ráno foťák a udělal 3 fotky. Jinak nic.

S tou dálnici to mám také tak.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 5. 2. 2019 03:17

Jo dialnica. Tam už som videl luxusných scenérií... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 5. 2. 2019 06:42

fotofanda píše:Když už jsme u té práce a služebních cest. Berete si sebou do práce běžně foťák nebo nějakou základní fotovýbavu?

Já osobně sebou nic nenosím, a zatím se mi jen dvakrát stalo, že jsem při cestě viděl nádhernou scenérii, která mne oslovila, ale protože sebou nic nenosím, ani jsem nezpomalil a jel jsem dál (mobily ještě v té době o focení ani nevěděly).

Na druhou stranu, i kdybych měl sebou foťák, stejně bych to nedokázal vyfotit. Přesto si myslím, že dělám chybu. Měl bych nosit foťák častěji a víc se snažit.

1/ nosenie fotovybavy: pre toto a pre turistiku som si kupil Canon G1XMK3 (APSC cip, zoom,utesneny,hladacik, mle rozmery), ktory vacsinou beriem so sebou a ked nic nevyfotim, tak mi to je jedno,pretoze ani neviem, ze ten fotak mam v taske (rozmery, hmotnost).
2/ vacsi problem s fotenim pocas SC mam ten, ze clovek uz ide obleceny ako na jednanie...no a vystup niekde pocas cesty a chod do terenu 8-S
3/ ano s dialnicou je problem...ale stale sa da z nej zist ...ked sa velmi chce.
Toto je pocas poslednej SC...asi 3 metre od cesty ;-)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2019 07:14

Na D5 mezi Plzní a Prahou před Ejpovicemi a pak za Rokycany (-nami ?) jsem už několikrát viděl opravdu krásné scenerie - byla nízká mlha a ranní slunce . Skoro bych i zastavil, ale to by byla fakt velká kravina.

Problém je, že ten super pohled je jen z tý dálnice, nebo bych musel ject po poli :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 5. 2. 2019 07:28

Foťák mám stále s sebou. V práci fotím hlavně lidi, a oni jsou rádi, že jim nějakou fotku pak pošlu.
To je mé "ZOO a WL". :-)
DSCF6061.jpg

DSCF6068.jpg
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 5. 2. 2019 07:50

Aktuálne ako EDC používam sony A6000 + 19/2,8.
Ale do budúcnosti uvažujem nad ricohom GR alebo niečo podobné...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 2. 2019 08:04

Ricoha dáš i do náprsní kapsy a ještě budeš vypadat jako elegán ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 5. 2. 2019 09:34

Tohle mi zatím nesedí, uvažoval jsem o tom, že bych třeba koupil Leicu Q nebo Ricoh GR, ale když jdu fotit, tak si radši vezmu pořádný foťák a objektivy, cestovní verzi řeším řemenem a plastovými objektivy.

Aktuálně mne více brzdí to, jaké je počasí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 5. 2. 2019 09:48

Ja rád beriem ako challenge fotenie jedným ohniskom, ak teda nechcem za každú cenu doniesť fotky ale beriem to len ako zábavu popri inom.
Aj keď teda je pravda že nakoniec k tomu jednému sklu skoro vždy niečo prihodím, aj keď povedzme nepoužijem.
Inak k tomu foteniu, na služobkách mám podvečer spravidla voľno,chodím po celom SK + občas CZ, AT, HU, tak to vždy využijem na prechádzku v mieste s foťákom na krku.
No a domov chodím popri Morave a jej sútoku s Dunajom pri Devíne, tak sa občas podvečer stavím na nejakú tú západovku, alebo cvaknúť fotogenickejšie řopíky v Devínskej.
Len na tej diaľnici to nedávam. Nedávno som išiel podvečer okolo Beckova a tak úžasné svetlo na starom hrade som nevidel už roky, a to tam chodím stále. Len kým som prišiel k prvej odbočke, tak 15 minútový zázrak pominul... Detto sa mi to pravideľne stáva podvečer na mostoch cez Dunaj, kde je zastavenie zakázané a aj dosť nebezpečné. A to sa na moste lafranconi ani nedá ísť pešo...
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků