L systém - Leica, Panasonic a Sigma

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 21:44

Nene, tohle ostření už nemusíš štelovat, šroubovák už nepotřebuješ.

Aspoň skončí ty nářky majitelů na to, že jim to v servisu rozštelovali. Dokonce budou objektivy ostřit i nablízko, i na dálku.
To je jinej svět.

Tady je ještě jedna recenze

https://youtu.be/8kSPFjwTi-I
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 1. 2. 2019 22:10

Tak na to, co tyhle foťáky doopravdy umí, si budeme muset ještě počkat, až je dostane do pacek někdo, kdo je bude mít v ruce. O obrazovou kvalitu strach nemám, ta bude prvotřídní.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 1. 2. 2019 22:11

Tohle je jeden z důvodů, proč zrcadlovky skončí. Tedy ne, že by to byla bezezbytku pravda, tyhle problémy se posledních generací zrcadlovek už moc netýkají, přinejmenším těch od Nikonu. Jenže lidi pamatují svoji zrcadlovku z roku 2008 nebo 10 provozovanou s objektivy různého původu a stáří, kde se zákonitě alespoň u některých kombinací různé nekompatibility nebo špatná dílenská kvalita projevily. Já se na to po už celkem dlouhodobé zkušenosti s D750 a poměrně novými Nikkory dívám jinak. Všechno funguje velmi pěkně a spolehlivě a když pak vezmu do ruky X-T2, nevidím v tom rozdíl a rozhodně nepozoruju žádné pocity procitnutí, jak je popisují někteří blogeři a youtubeři.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 22:22

Dolgor

Byla to samozřejmě do značné míry nadsázka ;-)

Upřímně řečeno, já nevím, zda bude fázové ostření i v budoucnu nutné.

Z toho, co vidím, jsem přesvědčen, že budoucnost ostření je v analýze obrazu, a ne v tom, že v senzoru uděláme díru a měříme vzdálenost.

Už dneska je kontrastní ostření extrémně rychlé, jeho jediný problém je rychlost odečítání, datové toky a obtížnějsí analýza. Ale přináší spoustu bonusů, které nakonec rozhodnou.


Každopádně, čistě pro sport a BIF bych si dnes vybral A9, ale na cokoli jiného je systém ostření úplně jedno.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 1. 2. 2019 23:04

Já to chápu, ale taky je mi jasný, že semínko pochybnosti má v rozhodování velký význam ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 23:35

To jo :-) to rostou úplný palmy z těch semínek.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 2. 2. 2019 00:14

pan Houdek (pry z uvedení v Barceloně)na YT napsal:
Kontinuální autofocus trochu trpí kontrastním mechanismem - pořád “huntuje” tam a zpět. Ale byl to jen vzorek.

bylo to na otázku k AF ve videu
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 2. 2. 2019 00:33

To ba mělo jít vyladit, Em-5 po aktualizaci fw huntovala jen občas, EM-1 MkI nehuntuje vubec, nebo jsem si nevšiml. Nehuntuje, zkusil jsem to. Pravda je, že huntovani bylo nepríjemný, v hledáčku obraz vypadal nezaostřený, přestože ostrý byl. S1 je novej foťák, bude ještě potřebovat vychytat mouchy.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 2. 2019 05:59

pemar píše:Mimochodem, on ten Panasonic nemá fázovém ostření ?


Nie, Panasonic pouziva kontrastne ostrenie a nejaku vlastnu DFD technologiu ktora analyzou obrazu dokaze vyhodnotit ktorym smerom a ako velmi sa ma opticka sustava pohnut aby to zaostrilo spravne. Neviem do akej miery to funguje v praxi, pretoze to vyzaduje podporu objektivou, no so Zuikami to ostri +/- rovnako ako s Panasonicmi aj anpriek tomu, ze Zuika DFD oficialne nepodporuju.

Inak ted z teoretickeho hladiska si neviem predstavit ako sa CDAF moze vyrovnat PDAF, ale z praktickeho ostri G9 na urovni E-M1 II s tym, ze ma k dispozicii predpokladam nizsi vykon.

Na druhej strane, pri videu to nie je idealne, pretoze co ako velmi to je rychle, to pulzovanie tam vidis aj ked vie byt prakticky nepatrne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 2. 2019 06:02

Já myslím, že i tohle je důvod, proč to video úplně tak moc nepropagujou. Kontrastní ostření ve videu je horší, než fázové. V současné době určitě.

Rodri

EM1 má ale fázové ostření, tak to bude asi tím.


Na focení to tak důležitý není, ale bude to absolutně nejčastější připomínka k těmhle foťákům :-))

A protože světu vládnou vlogers, tak druhá nejčastější připomínka bude že proč to nemá flip-out screen !
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 2. 2. 2019 07:13

Fidko píše:
pemar píše:Mimochodem, on ten Panasonic nemá fázovém ostření ?


Nie, Panasonic pouziva kontrastne ostrenie a nejaku vlastnu DFD technologiu ktora analyzou obrazu dokaze vyhodnotit ktorym smerom a ako velmi sa ma opticka sustava pohnut aby to zaostrilo spravne. Neviem do akej miery to funguje v praxi, pretoze to vyzaduje podporu objektivou, no so Zuikami to ostri +/- rovnako ako s Panasonicmi aj anpriek tomu, ze Zuika DFD oficialne nepodporuju.

Inak ted z teoretickeho hladiska si neviem predstavit ako sa CDAF moze vyrovnat PDAF, ale z praktickeho ostri G9 na urovni E-M1 II s tym, ze ma k dispozicii predpokladam nizsi vykon.

Na druhej strane, pri videu to nie je idealne, pretoze co ako velmi to je rychle, to pulzovanie tam vidis aj ked vie byt prakticky nepatrne.


Manuálne ostrenie je vo videu zručnosť, ktorá sa nedá v niektorých situáciách zatiaľ odignorovať
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 2. 2019 07:31

To fakt někdo dokáže manuálně ostřit pohybující cíl ? Myslím na něčem, jako foťák ?
To klobouk dolů, já než něco manuálně zaostřím, to je vždycky doba ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 2. 2. 2019 07:43

Nemyslel som to práve takto, ale to pmupovanie sa občas deje aj povedzme pri panoráme naprieč statickými objektami, skrátka snaží sa chytať rôznych predmetov. Namáčknutím spúšte predostrím na čo chcem a prepnem do manuálu. A keď dodržím pravidlo o exp. čase, teda na FPS 50 dám 1/100 sec, tak clona čo z toho vylezie môže mať HO ktorá pokryje aj pohybujúci sa objekt, hlavne na menších snímačoch.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 2. 2019 07:46

To s tym manualnym ostrenim mi uz vysvetloval Grimjaur ked som sa snazil pochopit preco je Panasonic preferovany na video napriek tomu, ze to ostrenie je uplne nespolahlive. (na video)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 2. 2. 2019 07:58

Strihal som teraz kolegovi video 4k/50p z G9 z tej cesty po USA. Občas sa to pumpovanie vyskytne, ale inak za mňa dobré. Myslím, že aj v hraných filmových dielach sa to ostrí výhradne manuálne. Automatika, alebo logika preostrovania nikdy nemôže chápať úmysel režiséra. To je na človeku ktorý sa volá "Director of Photography" :)
FXE1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků