Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod miple 10. 1. 2019 20:03

Zdravím. Možná to sem nepatří nebo patří? Zkusím. Mám fujifilm XT 10 a chtěl bych k němu blesk Nissin i40. Jak je to s kompatibilitou? Co jsem vysledoval , tak nebude fungovat vysokorychlostní synchronizace protože xt 10 ji nepodporuje. Mě jde hlavně o funkci kdy blesk postavím na stojánek a na dálku jej odpálím bleskem z těla přístroje. Toto fungovat bude? XT 10 neumí patrně ani TTL, Sleve a pod. Takže budu muset poptřebné hodnoty nastavovat na blesku?
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noldo 10. 1. 2019 22:33

Ahoj, prvý odkaz google môže pomôcť.
https://www.fujix-forum.com/threads/is- ... -10.65885/
Ak zvolíš blesk priamo pre fuji, napr. Nissin, alebo populárny je aj Godox, tak by s ničím spomínaným nemal byť problém. Okrem Slave, toho xt-10 nevie a budeš blesk, ktorý vie robiť mastera, odpalovač, príp. odpalovať interným bleskom.
Myslím, že dnes blesky na fuji nie su problém.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 1. 2019 11:32

X-T začíná postupně sic stále nenápadně přibírat na velikosti a váze...
XT1 XT2 XT3.jpg

Na XF16mm se i docela těším... hodně lidí jej nejspíše rádo nahradí za původní mohutnější F1.4 verzi.
XPRO2 XF1628.jpg


No a nějaký "tajmlajn". Leccos se může ještě změnit však.

January/April 2019
Fujifilm X-T30*
Fujinon XF16mm f/2.8 R WR*
Fujinon GF 100-200mm f/5.6 R LM OIS WR*
* based on our rumors

May/August 2019
Fujinon GFX100*
Fujinon XF16-80mm f/4 R LM OIS WR**
Fujinon GF 50mm f/3.5 LM WR***
* based on our rumors
** our sources say XF 16-80 will not come in early 2019
*** just an educated guess by FujiRumors, but it could make sense to announce it along with Fujifilm GFX100


September/December 2019
Fujifilm X-Pro3*
Fujifilm X100F Successor*
* based on reports at techardar. I place them in the second half of 2019, because I do not think their release is imminent (if techradar is right about 2019 release)

Top Possible Bonus Gear in 2019/2020
Fujinon GF 80mm f/1.4 R LM WR*
Fujifilm X80**
older XF lenses refresh***
*based on rumor
** wishful thinking based on XF10 disappointment :)
*** no rumors. but please, FUJI, PLEASE!!!


Coming 2020
Fujifilm X-H2*
Fujinon XF33mm f/1.0 R LM WR**
Fujinon GF 45-100mm f/4 R LM OIS WR**
* our sources say it will not be released in 2019, hence must be sometimes in 2020, since I don’t think Fuji will wait until 2021
** based on official Fujifilm roadmap


Probably Not Coming in 2019/2020
Fujifilm X-E4

Zdroj: Fujirumors
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 12. 1. 2019 12:01

Moc už to tu nesledujem a po nejakom odstupe zisťujem, že sa Fuji u nás celkom darí :)
Lukáš Fronk: Fujifilm X-T3 je vynikající!
Zaujímavý realistický štýl pohľadu na X-T3 a tiež zaujímavé príspevky pod videom:
"Fujifilm tak vidím jako ideální upgrade, pokud chce někdo vyšvihnout mobilní fotografii na maximální úroveň nebo odložit svoji těžkou techniku. Myslím si, že X-T3 je aktuálně ten nejlepší APS-C fotoaparát na trhu, a to především díky celé paletě kvalitně zpracovaných objektivů XF."

-- 12. 1. 2019 12:12 --

Teraz sa základným softvérom Fujifilm stáva Capture One Express Fujifilm. Môžete si ho stiahnuť zdarma zo stránok Capture One. K dispozícii je vo verziách pre počítače s Mac OS a Windows.
no takéto príjemné prekvapenie :tleskani Kto by to bol pred šiestimi rokmi povedal? Tento konvertor patrí ako najobľubenejší v mojom workflow už od momentu kúpy X-E1 (11/2012 - jeden z prvých desiatich foťákov predaných v start akcii tuším na paladixe v ČR :-) )

-- 12. 1. 2019 12:31 --

všetkých nadšencov Fuji zdraví milan_a :hmm:
Naposledy upravil Allien driver dne 12. 1. 2019 16:00, celkově upraveno 1
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 12. 1. 2019 14:03

Možná ten nulový posun u XT-3 bude v tom, že to co Sony dodalo s customizaci pro Fuji bere Sony jako low end APS-C sensor podle Sony rumours a specifikace sedí víceméně s tím So má XT-3 mínus pár věcí na které si Fuji asi nekoupilo licenci k kvůli nákladům a to co bude mít v A7000 bude jiny high-end APS-C sensor.

Klidně se do mě pusťte, ale tak to tam bylo vypsáno ;-)

https://www.sonyalpharumors.com/sr5-spe ... -c-sensor/
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 12. 1. 2019 14:21

jj bude to high-end, bude to možno mať "A7000", X-H2 a X-T4, X-E4....Furt sa to mení.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 1. 2019 15:16

Allien driver: s Capture One Pro se mi pracuje dobře, už jsem u něj zakotvil v 12/2017, a taky zkousl i ten nedávno předražený upgrade na 12. verzi, ale spokojenost přetrvává - hlavně funkčnost a stabilita je 100 %. :-)

Lukáš Fronk to shrnul velice pěkně. Není k tomu už moc co dodávat.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 13. 1. 2019 12:42

toto sú okrem iného dve vlastnosti - výhody X-Trans, ktoré ma najviac zaujali, pre ktoré som si ho obľúbil pred šiestimi rokmi a o ktorých som už vtedy básnil k nevôli mnohých odporcov X-Trans :):
-vyťahovanie detailov (DR) z X-Trans (prekvapilo to dosť aj Lukáša Fronka na videu :D ) a prírodná štruktúra zrna a šumu - viď nižšie výťah z diskusie o X-T3 na Ephoto.sk:
fatality
09. 01. 2019
inak jedna z veci,kde ma xtrans vyhodu oproti bayer,je charakter sumu..
co sa hodi najma pri portretoch,ale aj inde..
vid prilozeny obrazok..totozny snimac,len rozdielne masky..
schvalne som dal fuji iso6400,aj ked spravodlivo by tam mala byt snimka
s 4000..len taka na dpreview nieje..
sony=klasicky farebny flakaty sum..fuji=monochromaticky,dost podobny filmovemu..
Přílohy
x-trans sum.jpg
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 1. 2019 13:03

Já tyto vlastnosti beru jako samozřejmost. Nejvíc to člověk ocení v praxi. :-)
RAF-pred.jpg

RAF-po.jpg
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 1. 2019 14:17

Alien:

Áno, názorná ukážka "červíkov", v ľavej časti krku, na jemnejších prírodných štruktúrach veľmi nepríjemná vlastnosť. Ale páčiť sa Ti to samozrejme môže :) A mne nemusí.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 13. 1. 2019 14:49

:-D :-D no a už je tu, najväčši bojovník per pixel proti X-Trans :D
FXE, to nie sú červíky, to sú vrásky, ty už červíkov vidíš všade, kde sa objaví X-Trans :mrgreen:
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 1. 2019 14:58

Nejsem si jistý, zdali má smysl si lámat hlavu na detailech z rawu na ISO 6400 ve 400 % přiblížení na krk ve stínu onoho mladíka. Dívám se na ten neupravený raw soubor z modelu X-T20 stažený rovnou z archívu DPreview (tj. raw soubor @ISO6400) v Capture One 12 a nemám k tomu moc velké výhrady ve 100 až 200 % zobrazení/přiblížení. Krom standardních jemných korekcí v NR panelu a doostření či v dalších nástrojů (Clarity, Color Editor v Advanced části atd.). Na třeba A2/A1 tisk se to dá v klidu použít. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 13. 1. 2019 15:25

Presne, wixzen vidím že nahrávaš, dám ti tip: skús použiť napr.2x zooom h1 na dvoch rôznych miestach, zvuk skompiluj a uprav v editori (napr. Audacity) a možno budeš veľmi príjemne prekvapený aj po zvukovej stránke ;-)
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 13. 1. 2019 15:53

Allien driver píše::-D :-D no a už je tu, najväčši bojovník per pixel proti X-Trans :D
FXE, to nie sú červíky, to sú vrásky, ty už červíkov vidíš všade, kde sa objaví X-Trans :mrgreen:


No, neviem či Ti ten zlý zrak mám závidieť alebo sa mám tešiť svojmu. Asi by bolo občas lepšie to nevidieť, ešte stále by som mal Fuji :) Ale schopnosť urobiť z núdze cnosť, Vám F fans skutočne nechýba... kde ja vidím červíka, Ty vidíš filmové zrno. To je skrátka život.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rhinos 13. 1. 2019 16:16

FXE je reinkarnace gance? ;-)
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků