Bazarový foťák na dovolenou

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod philcol 10. 1. 2019 12:48

Zdravím,
potřeboval bych od vás drobnou radu. Chystám se na dovolenou do Mexika a nechce se mi s sebou tahat svůj Canon 700D a objektivy (především kvůli krádežím, ale i kvůli zátěži). Na druhou stranu bych přeci jen rád fotil ještě něčím jiným než mobilem.
Mám ještě starší Panasonic DMC-FZ7, ale jeho obrazová kvalita už jaksi historicky pokulhává.
Takže přemýšlím o koupi nějakého bazarového vybavení, u kterého by mi nevadilo, kdybych o něj přišel. Nepotřebuju wifi, video, GPS a co já vím, co ještě...pouze, ať slušně fotí.
Značka: ideálně Canon či Panasonic
Rozlišení: min. 10 MPx
Optický zoom: min 6x
Obrazová kvalita: lepší než FZ7
Cena: max. 4 tis. ale čím menší, tím lepší
Měl by někdo tip na nějaky dobrý bazarový kousek?
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 10. 1. 2019 14:57

Sice to nie je ani C ani P, ale moj tip je bazarovy Sony RX100.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod philcol 10. 1. 2019 16:57

Díky za tip, už jsem o něm taky slyšel, ovšem sehnat jej za 4 tisíce se zdá být nadlidský úkol.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 10. 1. 2019 16:57

Sice to nie je ani C ani P, ale moj tip je bazarovy Sony RX100.

dobrý nápad
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 10. 1. 2019 17:13

No nevim. Nez brat neco s pochybnout historii, vzal bych ten Canon a mel vse, na co jsem zvykly. Idealne s malym levnym nenapadnym sklem typu 24/2. Nejakou nahradu bych zvazoval spise u drazsich sestav.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod philcol 10. 1. 2019 17:56

K tomu Canonu mám sice 4 objektivy, ale jediné smysluplné sklo je Sigma 17-70/2,8-4, takže bych s sebou táhl vybavení za cca 20 tis. a to už je prostě moc, nehledě na to, že se celkem pronese a mám pocit, že by i dost lákal zloděje.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 10. 1. 2019 22:41

Sony CyberShot DSC-RX100* Sleva 50% pro prvních 10 zákazníků 4 990 Kč

https://www.megapixel.cz/v-novem-roce-v-nove-prodejne
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noldo 10. 1. 2019 22:52

Olympus XZ-1,XZ-10,XZ-2. Majú dobrý objektív, lezú z toho fajn fotky. Ale na tvojom mieste by som bral 700D a sigmu. Ja som dlho nosil po horách 500D a 18-55(ktorý inak nový nestojí skoro nič). Tiež som sa zo začiatku bál nosiť foťák do Turecka a podobne, ale ja osobne mám ten foťák práve na to, aby som si zdokumentoval takéto cesty a dovolenky. Doma bude síce v bezpečí, ale na čo. Iná vec je ak je problém miesto a potrebuješ niečo ľahké.
Ďalší tip, zober panasonica, foť do RAW, tým získaš viac detailov vo fotkách. Rozlíšenie 6 mpx dnes stále stačí na prezeranie na monitore. Ak by si chcel kvalitnejšiu fotku krajinky, tak foťák na výšku a nacvakaj viac fotiek. Tie potom buď do pano, alebo orez na 3:2. To by sa už dalo tlačiť na slušný formát.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 11. 1. 2019 07:40

philcol píše:K tomu Canonu mám sice 4 objektivy, ale jediné smysluplné sklo je Sigma 17-70/2,8-4, takže bych s sebou táhl vybavení za cca 20 tis. a to už je prostě moc, nehledě na to, že se celkem pronese a mám pocit, že by i dost lákal zloděje.


No s mensim sklem to je nenapadnejsi, proto jsem navrhoval treba tu 24/2. Nevim, jakym zpusobem a kde chces cestovat, ale levnejsi zrcadlo bych tam klidne bral. Obavy bych mel az u drazsich systemu za desitky tisic.

Ale jestli chces delat fotky prevazne za denniho svetla, tak nejaky ten starsi kompakt bude stacit.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod philcol 12. 1. 2019 14:27

Noldo píše:Ďalší tip, zober panasonica, foť do RAW, tým získaš viac detailov vo fotkách. Rozlíšenie 6 mpx dnes stále stačí na prezeranie na monitore.

FZ7 ještě RAW nemá, pouze TIFF. Je to ale samozřejmě taky možnost. Jinak budeme hodně cestovat a chodit, takže každé kilo dolů bude dobré.

Noldo píše:Ja som dlho nosil po horách 500D a 18-55.

O tom jsem taky přemýšlel. 500D+18-55 je dneska za 4 tis a snad už by to měl být lepší foťák než 450D, který dělal takový děsně mdlý fotky.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 13. 1. 2019 08:43

Noldo píše:Ja som dlho nosil po horách 500D a 18-55.

O tom jsem taky přemýšlel. 500D+18-55 je dneska za 4 tis a snad už by to měl být lepší foťák než 450D, který dělal takový děsně mdlý fotky.[/quote]
Měl jsem 450D 7let a když jsem přešel na 70D, tak jsem při stejném nastavení a vyvolání RAWu žádný velký rozdíl (krom rozlišení při 100% zvětšení a šumu od ISO 1600) neviděl. Mdlý fotky dělá hlavně objektiv a fotograf.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 13. 1. 2019 09:48

Pokud máš rozumný fotak v telefonu nejsem si Moc jist jestli má cenu kupovat něco z druhé ruky za 4ku.

Navíc v Mexiku jsem byl 3x pokaždé s a7xx (PC tedy 70+) a nikdy se mi nic nestalo ani jsem se necítil
Nijak nekomfortne - samozřejmě záleží na tom, kde se budeš pohybovat, nicméně není to Sierra Leone ...
Doggg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 13. 1. 2019 11:12

jo, kup iPhone SE, moc hezky to fotí a hlavně je to malý, neupozorňuje to na sebe a vejde se to v pohodě do přední kapsy u kalhot, takže riziko odcizení skoro minimální...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 13. 1. 2019 12:19

oldbas píše:Měl jsem 450D 7let a když jsem přešel na 70D, tak jsem při stejném nastavení a vyvolání RAWu žádný velký rozdíl (krom rozlišení při 100% zvětšení a šumu od ISO 1600) neviděl. Mdlý fotky dělá hlavně objektiv a fotograf.


Měl jsem ho se setovými 18-55 a 55-250 a tehdy jsem fotil do JPEGu, RAW jsem nezkoušel. Samozřejmě mohlo to být mnou nebo sw, ale pravdou je, že se stejným nastavením na 700D šla kvalita fotek o hodně výš. Vždy jsem si říkal, že to je chipem - DIGIC III používal od každé řady jen jeden model, dost brzy ho nahradili IVkou, ale mohl jsem se, pochopitelně, mýlit.

Doggg píše:Pokud máš rozumný fotak v telefonu nejsem si Moc jist jestli má cenu kupovat něco z druhé ruky za 4ku.

Mám HTC U Ultra, ale chci tam mít něco, co má alespoň nějakou slušnou optiku se zoomem. A navíc baterka.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 13. 1. 2019 12:47

Philcol: já jsem jpeg použil jen párkrát, fotím vše do RAW. A tam to vypadá po otevření v jejich DPP u většiny Canonu s APS-C dost podobně. Pokud se vše povypíná. Rozdíly jsou v tom, jak jde obraz zpracovat a co lze z něj dostat. V jpeg jsou rozdíly velké, ale většinou bez kresby a kontrastu.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků