Panasonic DMC DC-G9 na sport/pohyb

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 10. 2018 13:02

:-)

super, budu se těšit. Aspoň je to napínavější :-)

-- 12. 10. 2018 14:08 --

Ještě tedy napíšu svůj postřeh k tématu tohoto vlákna, i když nevím, zda ještě někdo kromě Fidka tenhle foťák má a chce fotit sport.

Překvapivě dobré výsledky právě pro pohyb osob dává detekce tváře a postavy. Celkem hezky se drží subjektu a ta vlastnost, že v případě, že obličej začne být nejasný, tak se foťák přepne na detekci postavy, je relativně funkční.

Nevýhoda je to, že nejde mezi detekovanými postavami přepínat při oku na hledáčku, jen dotekem na displayi. To mě prostě hodně ... vadí.

Ta detekce postavy registruje i cyklistu a koně zepředu a celkem funkčně na ně zaostřuje.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 10. 2018 13:23

Jo, ten AF podava o dost lepsie vysledky nez sa pri pohlade do hladacika moze zdat. Som zvedavy, ako tomu pomoze najblizsi update :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 13. 10. 2018 06:44

Detekci postavy/tváře má i GX9, tak to dneska zkusím a dám vědět.
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 10. 2018 14:55

Zaujimave. Hladal som nejaky clanok o udajne novsej revizii Panasonicu 100-400 s ktorym udajne ide zoomovat a narazil som na tento clanok. http://naturalexposures.com/leica-100-4 ... x-olympus/

Jeho E-M1 udajne trpela FF a musel vyladit a potom to uz cvalalo. Mozno kvoli tomuto sa Panasonic tak urputne drzi CDAF :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 13. 10. 2018 15:27

Tak žádná diskotéka. Obličej musel být nasměrován proti sklu. Stačilo trochu sklonit hlavu a už to ostřilo na všechno jiné. Jinak jsem zjistila, že tuto funkci má i GX80.... A koňský gezicht to nezaregistrovalo vůbec, natož oko. Ale v týdnu mi přijde 45-200, tak to potrápím ještě s ním.
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 15. 10. 2018 08:08

Tak nic, prodávající si to rozmyslel. :-(
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2018 13:08

monikash

Asi taky záleží na situaci.

Mě se ten režim strašně osvědčil například na cyklistické časovce - tam bylo velmi příjemné, že jsem mohl mnohem volněji komponovat to, co chci spolu s cyklistou vidět, a přitom ho mít celou dobu zaostřeného. Na dálku to byla postava, ale na blízko to skoro vždy skočilo na obličej.

Na Predátor Run ten režim taky fungoval, ale spíš na amatérské úrovni - neuměl jsem vybrat postavu, která má být aktivní. To už umím - jde to joystickem. Ale u GX9 to asi nejde, protože joystick nemá :-)
Takže jsem fotil lidi na překážkách, jak se tam mrskají, ale moc způsobů, jak zaktivnit někoho konkrétního jsem neměl - jen jsem zkoušel ho napřed umístit doprostřed kompozice a pak překomponovat. Tak nějak to šlo, ale byl tam dost zmatek, takže jasný závěr nemohu udělat.

Na hromadných cyklistických závodech to nepoužívám a spoléhám se na větší bod, nebo skupinu bodů. Někdy taky používám horizontální skupinu bodů (vodorovný proužek).

Na ping-pong jsem to nezkoušel, a asi bych se ani neodvážil to tu prezentovat :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 17. 10. 2018 13:36

Asi by se to ostřilo nejen na gezicht ale i na pálku. :-)
Možná by se dal joystick nahradit dotykem na displej. Ještě s tím zkusím laborovat. A taky snad budu mít v sobotu olyho 75-300, tak uvidím, jak bude spolupracovat s panasem.
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2018 13:46

To se pak přepne na klasické ostření na single bod, aspoň teda u G9.

Ten ping pong snad zkusím, G9 má "deep learning", doufám teda, že rychle pochopí, co chci ;-)

Ad Oly skla - zatím musím zaklepat, všechna Oly skla se mi chovají na Panasonic řádně
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 10. 2018 12:17

Na Panasonicy vyšiel nový firmware, zlepšujúci AF-C:
https://www.43rumors.com/new-gh5-gh5-g9 ... available/

už testujete? :--
:-))
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 8. 1. 2019 12:23

Takže po nějaké době zase přidám pár blábolů, pokud se budu opakovat vzhledem k minulým příspěvkům, omluvůůůjíí se hluboce.
-1-
Ohledně AF a hodnocení AFC u D500 si stále netroufám nic konkrétního napsat.
Dát nějaké jednoznačné stanovisko třeba co do focení sérii "vlaštovek" mi nepřijde smysluplné, protože u takových situací fakt nedokážu rozeznat, co způsobila technika a co lidský faktor ... třeba jestli neměl být AF nastavený jinak. Jakmile mi přijde, že ten AF mám dostatečně zvládnutý, zase něco připíši.
Celkový subjektivní dojem z něj je více než pozitivní, určitě ale hodně záleží na objektivech. Tělo prostě rozhodně není sámospásné ani v tomto případě.
-2-
Měl bych tu ale pár dalších výčitek k Nikonu týkajících se především ovládání a menu.
-Vadí mi např. "evoluce" ovládání AF/AE lock, kdy Nikon má na svých modelech minimálně tři varianty ovládání poměrně odlišné-v podstatně zbytečně, takže když mám fotit třeba s D7200 nebo D850, přenastavení není rozhodně otázkou pár sekund..možná je to ale jen leností mého mozku, že si nechce pamatovat různá nastavení pro různé modely.
-Vadí mi, že některá potvrzení volby v menu uskutečním středním tlačítkem multifnkčního voliče, některé vybrané volby uskutečním jedině potvrzením tlačítkem OK.
-Vadí mi, že grafika zvýraznění jednotlivých voleb v menu není jednotná. Pokud volím min. ze 3 možností, moc to nevadí, zvolená je logicky ta jedna odlišná. Pokud jsou volby 2, někdy tápu, kterou mám vlastně zvýrazněnou.
-Vadí mi absentující zvýraznění aktuálně nastavené volby u některých položek či nelogická hierarchie položek menu v ojedinělých případech - tyhle věci bych čekal řešeny přímočařeji a prostě lépe u této cenové relace.

Samozřejmě člověk si zvykne a rozhodně to není tak špatné, že bych měl problém přístroj ovládat, ale mohlo to být rozhodně lepší .
Tak to je pro dnešek vše.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 1. 2019 14:55

A máš nějaký zkušenosti s tím x-y tracking, nebo jak to popsat ? Prostě schopnosti zafixovat se na subjekt a sledovat ho napříč hledáčkem (typicky kličkující fotbalista apod).

Důležitý je, že pozitiva výrazně převažujou.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 8. 1. 2019 17:17

3D tracking - nooooo nebudu si vymýšlet a předešlu, že jsem od přírody spíše nešika a to je realita , takže 3D tracking si netroufnu hodnotit či srovnávat, jak moc dobře funguje ... když s ním budu sledovat tu "naši vlaštovku", tak pokud ta vlaštovka bude zabírat nějakou přiměřenou část kompozice tedy nebude to tečka vpravo nahoře, tak ten AF se na ní nejspíše udrží. Ovšem za předpokladu, že já ji udržím rozumným způsobem v kompozici a to je nebo bývá ten zásadní problém, který mi brání mít tu drzost hodnotit nějak ten 3d tracking či ostatní módy AF. Prostě v reálu pokud to jen trochu jde, rád zůstanu u AFC a fixnutého středového bodu. I tak je ta kvalita toho AF dost cítit. Loni jsem silně preferoval válení se v posteli před focením, snad to bude letos lepší, já AF ovládnu lépe a třeba vymyslím i nějaký dokumentační pokus, který by vypovídal o něčem jiném než: "tak koukej tady ten 3D tracking drží jak přibitej a koukni pak tady frnk frnk, obě želvy v čudu .."
Nerad vynáším soudy, když si prostě nejsem aspoň skoro jistej, že je nad čím.

JJ pozitiva určitě převažují , ale já jakožto "nekonečný optimista" si prostě lépe pamatuji ta negativa a rád se o ně podělím :)
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 1. 2019 17:24

:-)))

Ty bys moh psát fejetony, máš talent :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 8. 1. 2019 18:09

Než fejetony mi jdou spíše kokotony.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků