Vymeniť D7200 za D750?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod engine_er 2. 1. 2019 09:09

Argaro píše:Tamron 24-70 G2 mohu doporučit, je super. Nutno se ale připravit na potenciální řešení FF/BF - řešil jsem přes konzoli.


Takže kombo D750 + 24-70 G2 odporúčaš? Mňa vždy trápi len kvalita ostrenia tzn. rýchlosť a hlavne presnosť. FF/BF sa ti teda podarilo úplne odstrániť pomocou docku alebo ešte stále pozoruješ na nejakom ohnisku nepresnosť zaostrenia?
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Argaro 2. 1. 2019 15:05

Tamron jsem kupoval zde: https://www.oehling.cz/tamron-sp-24-702-8-di-vc-usd-g2-pro-nikon.
Je zde v ceně objektivu ještě konsole, což se dle mého názoru vyplatí.

D750 má nastavení korekce v těle (toto nastavení je společné všem ohniskům a vzdálenostem). Tj. vždy jsem pro dané ohnisko/vzdálenost našel na těle ideiální nastavení a po té jsem všechny najednou přepsal v apce pro konzoli do objektivu. Nebyla to úplně zábavná práce, nejsem si jistý, zda by bylo možné takto v domácích podmínkách dát dohromady větší nekonzistence ostření :hm. Je možné, že budeš mít větší štěstí na kombinaci objektiv/tělo a nebudeš muset řešit nic. Nicméně základní nepřesnosti se takto pořešit dají - u mě to byl front focus s různou intenzitou vůči nastavení vzdálenost/ohnisko :roll: .

D750 jsem kupoval v setu s Nikon 24-120 f4, na který osobně nedám dopustit (dost cestuju a ten objektiv je rozsahem pro mě zcela ideální). Tamron jsem kupoval spíše pro potřebu společenských akcí, kde se ta světelnost navíc hodí. Opticky vychází také o něco lépe - ale nejsem takový ten "pixel-koumák". Nutno ale počítat s tím, že Nikon nepodporuje na těle fotoaparátu nebo ve svém SW korekci některých optických vad (poduškovitost, soudkovitost). Tj. je třeba toto korigovat ručně nebo to neřešit.... 8-)
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 2. 1. 2019 18:37

Také jsem na tom Tamronu musel dělat korekce, je škoda, že SW konzole umí k danému ohnisku (24, 35, 50 a 70 mm) jen tři hodnoty pro vzdálenosti 0,38 m, 1 m a nekonečno.

OT: po zkušenosti s nákupem CZ distribuce a marným půlročním prodejem bych si jej u nás už nekoupil, ten objektiv je pak za rozumnou cenu neprodejný.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Argaro 2. 1. 2019 18:48

Je pravda, že hned za hranicemi ho prodávají o cca. 6 tis. levněji, nemluvě o jiných možnostech nákupu. Proč jsi ho prodával?
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod engine_er 2. 1. 2019 19:13

A aké sú iné alternatívy? Pokiaľ viem tak už len Sigma s rovnakým rozsahom. Nikkor nepočítam, tá cena je nenormálna.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 2. 1. 2019 19:57

Engineer: co prvně mrknout na nějaké starší skla přímo od Nikonu a došetřit na 24-70/2.8 časem? Třeba AF Nikkor 35-70/2.8D (přímo z Japonska kolem 3-6k CZK), nebo jiná AF skla pokud nutně potřebuješ zoom a bude stačit proměnná clona (28-85/3.5-4.5, 28-100, 24-85/2.8-4 atd.). Šel bych do toho D750 těla s cashbackem, nechej si 50, 85, a to široké ohnisko pořeš tím co jsem napsal, než dořešíš cash na nějaký "svatební objektiv" (nemám tenhle výraz rád, ale široce se používá).
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 2. 1. 2019 20:35

Argaro: e-infinity ho má za 20k :-(. Přecházel jsem na nativní na Sony.
engine_er: Sigma je v ČR za stejné peníze jako Tamron a podle testů se zdá Tamron trochu lepší.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Argaro 2. 1. 2019 21:02

Osobně bych ten Tamron bral. Nejsem úplně bazarový typ a mám rád věci nové :-D . Ale vážně - ten objektiv je opticky super, testy jsou na něj pozitivní, ostření lze srovnat na dokině, není to tak velký jako originál od Nikonu, má 5 let záruku, přes e-shop jej lze do 14 dnů bez udání důvodu vrátit.... Dle mého názoru je to dobrá volba. Navíc na e-infinity jej lze opravdu sehnat za těch 20K s 12 měsíční zárukou a levný nákup je vždy super ;-). Já jsem s ním spokojen, ale 100 lidí, 100 chutí :roll:.
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 2. 1. 2019 22:31

Ahoj. Kolik dostaneš za tu 7200? Moc asi ne :)
Já bych navrhoval neměnit, jen tu D750 přikoupit.
A co s D7200 se rozhodovat až podle praktických zkušeností svých vlastních.
Asi to bude o něco delší proces, možná bude třeba i něco přišetřit, ale pravděposobnost spokojenosti je myslím vyšší.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 2. 1. 2019 22:59

Když jsem přecházel z D7000 na D750, politoval jsem jen dvou věcí. 1) rozlišení při focení makra 1:1, kde je DX s vyšší hustotou pixelů výhoda 2) přímé zapínání dálkové spouště s předsklopením zrcátka na otočném drive voliči (na D750 musím přes My menu). Ve všem ostatním to byl masivní upgrade, zvlášť AF a obrazová kvalita. Nicméně pro focení akcí typu svatba je záložní tělo skoro nutnost, tudíž, pokud to není nutné, taky bych D7200 neprodával.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 1. 2019 01:00

Dolgor píše:1) rozlišení při focení makra 1:1, kde je DX s vyšší hustotou pixelů výhoda


Nechces si to po sobe sam opravit, abych nebyl za prudice? ;)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 3. 1. 2019 07:30

chvd: používaná D7200 sa predáva za +/- 13 000 CZK. Čiže cena klesla riadne, ale na druhej strane aj keby som si ju nenechal a potom ju chcel znova kúpiť (novú alebo používanú) tak v podstate tiež o nič neprídem.
Ako som už spomínal, tak väčšia investícia je základný FF zoom. Btw. svadby zatiaľ nefotím (mám za sebou iba jednu - mám pred nimi ešte rešpekt).
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 4. 1. 2019 22:52

No já to myslel tak, že by prostě zatím s tou S18-35 sloužila k pokrytí ohnisek když by byla nouze, než by se vyřešil ten základní FF zoom.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 4. 1. 2019 23:37

No pánové, řekněme si pravdu. Racionální argumenty pro výměnu se obvykle hledají těžko. Ve většině případů je to tak, že bychom strašně chtěli novou hračku a hledáme jak si to odůvodnit. A krutou pravdou je, že zbytek rodiny to opravdu neocení, jak už tady zaznělo, považují nás spíš trochu za blázny. Už to není jak kdysi, že focení probíhalo manuálně a špatná kompozice byla hrozně vidět, na mobilech, které dnes pracují ohledně technické kvality velmi dobře a v širokém úhlu, je to prakticky jedno. Také stále uvažuji že ten svůj starý krám vyměním, finanční omezení nemám, ale co chybí jsou rozumné důvody. Čím jsem starší, tím víc se mě protiví hromadění krámů. Na focení na dovolené 2x do roka plus sem tam někdy nějaké rodinné foto mimo to, ten starý foťák stačí víc než dost.

Záleží na využití, ale pokud je to focení podobné mému, tak výměna nedává smysl, D7200 je pro amatéry stále velmi dobrý stroj. FF je bezva, dá se s ním pracovat úplně jinak, to je jasné. Ale zase jak pro koho, kdo fotí jen na dovolené, tak těžko. Už teď mě ten foťák, blesk a 4 objektivy zaberou velkou část příručního zavazadla. Neumím si představit tam rvát FF výbavu. Ještě že cestuje celá rodina a svoje ostatní věci si uložím do zavazadel manželky a dětí. Také mě to pak nezapomenou několikrát škodolibě připomnět :)
houghs
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků