Fotografování stejných akcí pořád dokola - lehké vyhoření

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod papun 22. 12. 2018 20:59

Mám takovou zajímavou zkušenost. Fotím převážně jako hobby a občas za peníze nějakou svatbu. A narazil jsem na to, že za tu dobu co fotím. Dost často fotím akce stejného typu.Přesněji řečeno každý rok schůzi hasičů, maškarní pro děti, vítání občánku atd.

A mám z toho pocit takové vyhořenosti. Ono ty akce mají totiž pořád dost podobný scénář. A přijde mi, že to fotím na silu pořád dokola a stejně a je těžko vymslet něco nového. Často tam v hlavních rolích účinkují pořád stejní lidi.

První co se dá na to napsat ať to nedělám, ale to zase nechci, protože to je jakási služba pro okolí a obec.

Máte někdo podobné pocity, zkušenosti a případné návrhy jak z toho ven. Díky

PS: Jak jsem psal, že fotím i svatby, tak na to, že zde je taktéž pokaždé stejný scénář, tak zde jsem naštěstí ještě nevyhořel a naopak ač se to nezdá, tak každá svatba je originál.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 12. 2018 21:16

Mam rad, keď ľudia takto blbnu na kvadrat!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 22. 12. 2018 21:22

Tak to pojmi ako challenge a foť napríklad len 35 kou. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 12. 2018 21:43

Nějaké nepříjemné "vyhoření" jsem také cítil po ročním focení v jednom klubu (60 koncertů). Problém se vyřešil za mě, klub zavřeli a já se zastavil a zklidnil. A už se do ničeho teď moc nehrnu. Možná tak na jaře... :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 12. 2018 11:04

Měl jsem to kdysi podobně jako papun, akorát teda ze svateb. Řešením bylo je přestat fotit :) Ale třeba 35mm challenge by mohl na jednu akci zabavit, není to špatný nápad.

Třeba nechápu, jak někdo může nafotit za život přes 5000 hokejových zápasů, já bych se šel oběsit nudou už v půlce první sezóny :)
https://www.tsn.ca/the-wayne-gretzky-of ... y-1.392089
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 23. 12. 2018 15:58

Si fotil veľa svadby Martin? sranda :) máš to niekde zavesené? By som si to rád pozrel...
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 23. 12. 2018 16:15

Bacha! To je provokatér! :-D
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 12. 2018 18:03

Tohle je podle mne riziko toho, když fotíte profesionálně. Zákon mezniho užitku platí, s každou opakovanou fotkou vás to logicky bude méně bavit. Řešení jsou v principu dvě, nefotit “stejné” fotky, snažit se v každé situaci něco vymyslet, nejen kvůli klientovi, ale hlavně kvůli své duševní hygieně. A druhé řešení je, změnit žánr, začít fotit jinak nebo něco jiného, přestat ty svatby fotit.

Mně třeba baví fotit strašně moc, ale zažívám opakované námětové krize, také mne nebaví fotit po páté třeba rýžové pole na Bali.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Anarki3 23. 12. 2018 20:39

AwwA píše:Bacha! To je provokatér! :-D


:) nie. Martin vie, že neprovokujem... len tak napadlo..., ale chapem... čo bolo bolo...
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 23. 12. 2018 22:22

Já těch svateb moc nedělám zatím cca do desíti ročně. Ale v hlouby duše mám strach z toho, že i tam dojde jednou k přesycení nápadu. Především, když se předpokládá, že v mé lokalitě jsou oblíbené obřadní síně a lokace a občas se to opakuje. A čím více těch svateb nafotím, tak tím snáze dochází k opakování.

Ale ty svatby mi zatím vychází:)
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 12. 2018 23:20

Byl by zazrak, kdyby nekdo dokazal kazdy dalsi report nafotit "originalne". Predevsim si ale rikam, proc by se o to mel zkuseny fotograf snazit? Pokud uz ma fotograf nejaky vlastni styl, rikejme tomu treba fotograficky rukopis, proc se snazit fotit jinak? Vzdyt kvuli urcitemu stylu si jej pak klienti preci vybiraji.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 26. 4. 2019 09:04

A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 26. 4. 2019 11:55

Super nápad, to by se mohlo rozšířit :-) Už vidím jak si mraky turistů všude lehají a dělají mrtvoly.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 26. 4. 2019 19:48

Podle toho, jak to popisuješ bych neřekl, že se jedná o syndrom vyhoření. To vypadá, vzhledem k tomu, jak málo fotíš spíš na nedostatek tolik potřebné kreativiti. Někdo jí má,jinému není dána. S tím nic nenaděláš, takže jediné co ti poradím je, nic nelámat přes koleno a ohlídnout se po jiných fotografických žánrech, protože naplnění můžeš najít zcela jinde, než jsi očekával.
Amalary
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků