Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 30. 11. 2018 06:06

Já na žádný snímač nečekám, 60 Mpx mi v ničem nepomůže a video mne neláká.

Moje zkušenost se 44 Mpx je, že občas se to hodí a je to fajn, proto jsem si to koupil, ale přenosy těch velkých RAW souborů jsou vesměs pomalé.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 11. 2018 09:31

Tak mi pomohl PL, coz odpovida moji teorii, kterou jako slavny filosof razim.

-- 30. 11. 2018 09:53 --

Jinak jsem byl v nedeli v Praze, hlavnim meste stovezatem. Vsichni na me mluvili anglicky (jsem byl pekne voblecenej asi). Na navsteve u pana prezidenta mi zabavili nuz :-( Nicmene ontopic je to, ze jsem zcela vydesene pozoroval pro mne neuveritelny posun - videl jsem 1/3 DSLR 1/3 ultrazoom kompaktu a 1/3 malych kompaktu s cipem jako mobil. Beznosorozci neexistuji. Mobily do toho nepocitam, ty meli vsichni.
Dalsi vec co nechapu, proc na te zlate ceste od kone na hrad prodavaji trdelnik asi na 200 mistech a proc stoji tolik jako na periferii Brna (60 Kč) a proc kafe na Praze I stoji o 10 Kc min nez v Brne na sidlisti (37 - 47 Kč) a proc na Havelske obed a piti pro 4 lidi stoji 750 Kc. Dcera precte asi 2 knihy za den, takze trvala na hodinove pauze v Luxoru na Venclplacu a to nechapu vubec, jak nekdo prodava knihy na 2000m2 na "nejdrazsim namesti" v republice. Tam bylo mista, ze jsme mohli hrat floorball.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 30. 11. 2018 10:21

U nás veľkí predajcovia kníh zaviedli systém, že tam majú aj café bar, dokonca aj nejaké tie bagety a rychlojedlo, skrátka vlezeš, popozeráš, v kľude naješ, dáš kafčo. Neviem ako dlho im to vydrží, ale ako koncept sa mi to páči, aj keď v poslednom čase mám len elektroknihy, audio do auta a odborné buchle.
Ale takto v kľude sa prejsť a polistovať si sa mi páči, najmladší zatiaľ vedľa lustruje dráčik (niečo ako Vaše bambule).
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 11. 2018 21:10

Me se to taky páčí, dokonce jsem tam na tom kafi sedel, ale trochu mi to bori tu teorii, co knihkupci siri, tedy ze kazdy den prodelaji mraky penez, protoze na knizkach se neda vydelat. Nejaky kafe co delaji pro 4 stolecky a 18 zidlicek a bagetka, to je banalita. Jediny co me napadlo, ze je to jejich, neplati najem a jsou jsou srdcari.
Radek71
Návštěvník


Odeslat příspěvekod Radek71 1. 12. 2018 11:55

Tak panove, koupil jsem si NTB, protoze po 25 letech vzdavam desktop, v roce 2002 jsem si koupil drahou elexovanou bednu a vzdycky logicky prislo dost levne koupit desku, cpu a RAM nez to vyhodit a koupit NTB, ted jsem do toho sel, pricemz puvodni stroj jeste nedavam pryc, je to porad silna masina, ale video uz s tim byl problem.
No a prave resim total komplikaci s knihovnama, umistenim dat, cache, synchro dokumentu apod.
A ***** to ztratou dat, mam sice 1TB ale dalsi data musim mit na NAS, porad neco presouvam, neco edituju, mam nekolik kopii katalogu. Hlavne ze mame telefony bez ramecku, co jdou ohnout, ale uplne cekam jak vypnu NAS a WIN budou rvat pri startu ze nevidi disk co mam mapovany na NAS a nepujde ten alarm vypnout. Nebo dalsich 20 zrad, ktery budou prudit. A switch s 100Mbits portama, to je taky na vyhozeni. Kopiruju folder /2018/ s fotkama a videama 6 hodin.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 12. 2018 12:30

Na tohle mám Apple. Ne, že bych neuměl nastavit NAS a komunikaci mezi počítači, ale chce to nějaké úsilí a není to úplně blbuvzdorné. Apple je a úsilí prakticky nevyžaduje. Je to sice dražší, ale celé se to synchronizuje bez námahy. Co mne na tom vadí, je placení za uložená data, do 2 TB se bohatě vejdu, mám tam fotky, co mne zajímají, zbytek jde do archívů.

Z principu mám ale radši jednorázové investice, než měsíční platby.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 12. 2018 12:45

To neni uplne pribeh o zaplaceni nejakyho prostoru archivaci neresim. O tom ze to ma apple vyresene silne pochybuji. Jde pracovat na dvou pocitacich a mit jeden zdroj dat a jeden katalog? Takze kdyz upravuji primo na zakazce, nebo v hotelu a prijedu domu a macbook se pripoji na LAN, kde mam desktop a dalsi data na LAN, tak mi oznami kde co mam aktualni, kde je posledni editace a nasledne verzuje apod? Kdyz naiportuju nejake JPG do videa a mam zdrojove soubory nekde na disku a zacnu to video editovat jinde, tak jak se to chova?
Podle mne ma apple jenom velka tlacitka a funkcni GUI.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 12. 2018 12:46

Fidko píše:https://visualsciencelab.blogspot.com/2018/11/my-final-assessment-of-panasonic-g9.html?m=1


Tak to vypadá, že se G9 nemá za co stydět :-)

Fuji obecně se mi hodně líbí, ten retro vzhled a kolečka nahoře, ale nakonec se vždycky rád vrátím k jednoduché logice G9.

Jinak - všiml jsem si, že můj oblíbený Mike Brown používá Olympus a 12-100. To mě potěšilo, pro jeho styl focení se tahle sestava hodně hodí.

Jak jsi psal o tom gripu na G9, tak jsem si zkusil ho zase namontovat, co to se mnou udělá ... a taky abych si předzvykl na EM1x ... no, zatím je to hodně nezvyk. Ale vypadá to profesionálněji. ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 12. 2018 12:47

Kde ze takto, ne jeden zdroj dat, ale tri zdroje, lokalne na dvou ciscich dvou ruznych HW a pak na NAS. Nebudu produkcne delat na datech na NASce, ze... A 4TB SSD disk v NTB taky nemam.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 12. 2018 13:23

Kvôli tomuto .. aby som aj na domácom PC aj na pracovnom notebooku mal to isté .. som si nainštaloval dropbox aplikáciu.
(mám teda už asi 2 týždne na to vyhradený jeden adresár, na ktorom mám "vždy" to isté)
Dovtedy som ten dropbox využíval len webovo: nahral som tam fotky a rozposlal ostatným linku.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 1. 12. 2018 13:55

Už to tu někdo psal, u Apple to není synchronizované jen na iCloudu, ale zároveň i na všech Apple zařízeních, přidám, smažu, edituji v zařízení, a ono se mi to přenáší všude, bez toho, abych něco někam (třeba na Box, DropBox, OneDrive nebo iCloud) ukládal. A protože to dělám v RAWu (teď už to umí i Polarr a SnapSeed), není problém ani verzování. Jediný problém je jen to, že prostor nad 5 GB se měsíčně platí.

Pro mne stačí 128 GB nebo 256 v notebooku, ani na desktopu nevyužívám o moc víc, mám tam jen aktuální fotky, ne archív.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 12. 2018 14:21

Davidof píše:
Fidko píše:https://visualsciencelab.blogspot.com/2018/11/my-final-assessment-of-panasonic-g9.html?m=1


Tak to vypadá, že se G9 nemá za co stydět :-)

Fuji obecně se mi hodně líbí, ten retro vzhled a kolečka nahoře, ale nakonec se vždycky rád vrátím k jednoduché logice G9.

Jinak - všiml jsem si, že můj oblíbený Mike Brown používá Olympus a 12-100. To mě potěšilo, pro jeho styl focení se tahle sestava hodně hodí.

Jak jsi psal o tom gripu na G9, tak jsem si zkusil ho zase namontovat, co to se mnou udělá ... a taky abych si předzvykl na EM1x ... no, zatím je to hodně nezvyk. Ale vypadá to profesionálněji. ;-)


Je to asi zvykom. Ja som nedavno v ruke drzal 6D a uz mi vadil. Grip je tradicny Canonacky vyborny, ale malicek sa mi tam akosi nevosiel. Kym som mal DSLR a nad gripom som ani neuvazoval, nejak som si zvykol, ale potom som presiel na Olympus ktory sa bez gripu drzat nedal a zvykol som si prsty viac roztiahnut. G9 uz je na urovni DSLR, ale pocitovo ho mam radsej s gripom (tu spodnu hranu ale nedrzim, pouziva sa mi to velmi divne a najradsej by som bol, keby tam ziadne tlacidla ani spust neboli).

Inak jo, G9 presiel so ctou a ked vezmem do uvahy, ze minimalne AF je v podstate s par rokov starej GH5, tak dalsia verzia DfD uz moze prejst bez frflania :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 12. 2018 14:30

To by bylo hezké, ale bojím se, že minimálně cena pár poznámek vyvolá :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 12. 2018 14:39

No proti cene G9 som vyhrady nemal :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků