Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 26. 11. 2018 19:01

Jaky bude mit smysl 7DIII pokud to bude zrcadlovka? Maximalne dorovna asi D500.
Sony vyda mini A9 v podobe "A7000" s focusem z A9 nebo mozna jeste lehce vylepsenym na zaklade zkusenosti. 7DIII bude ten posledni vzadu.

Chybi mi pointa toho fotaku krome udrzeni par uzivatelu z 7DII coz asi neni velke procento a zadne terno.

Canon EOS R, pry neni zadne prodejni terno co jsem slysel, takze asi bude brzy sleva (stejne jako se stalo s 6DII po vydani A7III). Na e-infinity se uz prodava ani ne za 50 tisic.

Jinak opozdena gratulace Mr. Kozakovi k cene ;-)

Btw. Sony ma zajimve specifikace budoucich sensoru.... (asi neco z toho muze prijit uz prisit rok - A9II s 36Mpix?):

Sensor 1:
60MP
16 channels (which is crazy, normally it should be 8 )
4.6FPS@16bit
12FPS@14bit
8k30P@12bit
8K60p@10bit
4k60p@12bit
FHD300P@10bit

Sensor 2:
36MP
10FPS@16bit
60FPS@10bit
on-chip PDAF
Naposledy upravil Devil007cz dne 26. 11. 2018 19:09, celkově upraveno 2
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 11. 2018 19:05

Davidof píše:Asi to s tou Sony není tak špatný

https://youtu.be/SoF2clbxG_8

Na tomhle videu mne ten projev ruší o dost méně, byť ideální to pro mne není, zejména ta dikce.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 11. 2018 20:58

Jo, problem noveho Canonu bude v tom, ze bude po rokoch zase len dorovnavat a AF na urovni noveho este nepredstaveneho 1Dx sa asi nedockame. Pre niekoho kto ale stale vlastni a kvoli objektivom chce vlastnit DSLR to stale moze byt zaujimava kupa. Ja sa na nove SONY tesim, ale tak nejak zacinam mat dojem, ze s tymi adaptovanymi silami to nie je ziadne terno.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 26. 11. 2018 22:10

Vsak jsem to tak myslel, ze miri na tyhle uzivatele. Myslim,ze to bude mit tezke hodne,ne jako kdysi. Znam uz co preslo par lidi v posledni dobe z 7D2 na A7III a nadseni samozrejme.
A7III zvlada adaptovane skla velmi dobre, A9 jeste mnohem lepe. "A7000" to teoreticky muze nejlepe.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 11. 2018 04:10

Neviem, ono to sice podporuje vsetky tie rezimy, ale aspon co tak zvyknem citat na SONY gangu, velmi dobre to nie je.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 27. 11. 2018 04:43

lukas_highenergy.cz píše:
bob222 píše:Všetko pri starom, komplet to tu bojuje proti Gancovi, ale kŕmia ho poctivo, aby nevyhladol... :D


By hlavně chtělo víc moderátorů.... Ale tak s tím nic nenadělám.

Jinak jsem koukal, že Zeiss vydal cosi s pevným sklem, tak si řikám, že se snad dočkám nějakého toho bezzrcadlového systému Zeiss :-)

Na co více moderátorů?
Podle p. Lutonského není nijak extrémní, když tu někdo někoho jiného jen tak ze startu tedy bez předešlé komunikace nazve chujem a žádný "větší úlet" jsem tu za celou dobu nepozoroval. Tak moc nechápu, co byste tu chtěl moderovat :)
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 11. 2018 08:20

To je pekne, jak to mame kazdy jinak nastaveno. Me kdyby nekdo rekl, ze jsem chuj a ja si na to v nejakem pomateni mysli stezoval a provalilo se to, tak asi skocim pod vlak. Mit na krku situaci, ze jsem si stezoval, ze mi nekdo nadava "vole", "chuji" "plantazniku" apod, to bych neustal, s tim ze zit neda.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 27. 11. 2018 10:17

Co si budem povídat - "foťák" je to škaredý. :D

Obrázek

Celkem dost informací v rozhovoru kdesi v Thajsku.
GENERAL GFX MEDIUM FORMAT PRESENTATION
Fujifilm compares Full Frame Size/Weight vs Medium Format, showing that medium format is lighter. But they cheat on lens equivalency (min 06:01). C’mon Fuji, no need for that
3 advantages of Medium Format are Depth of Field, Compression effect and Resolution/Dynamic Range (min 08:08)
Fujifilm discovers sensor equivalency and this time they get also the lenses (almost) right (min 08:54)
Mirrorless G Mount has a flange distance of 26,7mm, but Fujifilm can design lenses that go inside the mount, allowing a minimum focus distance of 16,7mm (min. 11:45)
sensor wants to get the light straight from the lens, so shorter flange distance is better
large sensor allows more stereoscopic effect bokeh (min 15:34)

FUJINON GF LENSES
Fujinon GF 100-200 will be compatible with 1.4x teleconverter. He goes over lens specs at min 17:29
Fujinon GF 50mm specs and details at min 18:09. He says it is not pancake, but “small prime”
Fujinon GF45-100mmF4 coming 2020. He goes over specs and details at min 19:03

Fujifilm GFX50R
Fujifilm “respects” the rangefinder style lovers, so they made the Fujifilm GFX50R
Smaller and lighter for street photography

Fujifilm GFX100 (mainly starting from min 23:53)
Fujiflm GFX100 will have faster sensor readout. They don’t know how Full Frame will develop in future and if they can make medium format just as fast
Fujifilm GFX100 focal plane shutter is big and hence not fast enough for 10 fps (min 13:11)
Fujiflm GFX 100 has a backside illuminated sensor with customized photodiods
100 Megapixel are sensible to shocks, so, although challenging to develop, they put IBIS into the Fuji GFX100
OIS – IBIS combo should work also on Fujifilm GFX 100, like it will do on Fujifilm X-H1 via firmware update in December
Another challenge is to make it a Medium Format 4K cinema camera.
100% phase detection coverage
Despite the higher pixel count, Fujifilm wants to keep sensitivity and dynamic range like GFX 50S and GFX 50R. The Manager adds that on GFX100 “noise is actually smaller” (min 25:12)
The Fujifilm X-T3 autofocus algorithm will be implemented in Fujifilm GFX100
Launch in first half of 2019 (already at the Fuji GFX100S announcement, Fujifilm Manager Toshi said it will come in “early 2019”)

Zdroj:
https://www.fujirumors.com/fujifilm-man ... -and-more/
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petrsek 27. 11. 2018 10:31

chvd je strašná plačka. Píše chujoviny a pak se diví. Došlo mi, co zkratka chvd znamená, tak jsem se o to podělil se zbytkem fóra, aby na příspěvky chvd nahlíželi se shovívavostí. Pak mi chvd začal sprostě nadávat a psát nechutnosti.
Petrsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 27. 11. 2018 11:10

Radek71 píše:To je pekne, jak to mame kazdy jinak nastaveno. Me kdyby nekdo rekl, ze jsem chuj a ja si na to v nejakem pomateni mysli stezoval a provalilo se to, tak asi skocim pod vlak. Mit na krku situaci, ze jsem si stezoval, ze mi nekdo nadava "vole", "chuji" "plantazniku" apod, to bych neustal, s tim ze zit neda.

Tak každý ale nemá rád*, když mu někdo dělá na hlavu. Ale jak se říká, proti gustu ...
Prosím tě a jak jsi se dožil svýho věku, když bys kvůli takovýmto drobnostem zvažoval sebevraždu?
edit:
*asi by byla patřičnější formulace: "tak každej si ale nenechává líbít"

Petrsek píše:chvd je strašná plačka. Píše chujoviny a pak se diví. Došlo mi, co zkratka chvd znamená, tak jsem se o to podělil se zbytkem fóra, aby na příspěvky chvd nahlíželi se shovívavostí. Pak mi chvd začal sprostě nadávat a psát nechutnosti.

Fakt jo? Tak strašně jsem ti ublížil? A proč k těmhle demonstracím aktuální fáze svého cyklu používáš extra nick hrdino? No aspoň je dle tvých reakcí pěkně vidět, jak pečlivě to tu sleduješ.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petrsek 27. 11. 2018 11:33

Ne, těmi nechutnostmi si jen potvrdil zkratku chvd, jak moc jsi na "dupu" zatížený ;-) Obcas se sem chodim bavit a ty si tu zrovna lížeš staré rány :-D
Petrsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 11. 2018 15:22

chvd píše:Na co více moderátorů?
Podle p. Lutonského není nijak extrémní, když tu někdo někoho jiného jen tak ze startu tedy bez předešlé komunikace nazve chujem a žádný "větší úlet" jsem tu za celou dobu nepozoroval. Tak moc nechápu, co byste tu chtěl moderovat :)


Třeba na mazání spamu:

HOW TO KNOW WHICH VERSION OF MCAFEE SOFTWARE I HAVE?
How do I update my Arlo firmware manually?
How to setup Netflix on Vizio TV or Blu-ray
How to solve the video issue on kindle fire device?
How to improve TV streaming qualit
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 11. 2018 16:19

Já to vždycky poctivě hlásím, ale tuším, že je to nanic ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 11. 2018 16:36

Tak snazim se, ctyri jsou nedokonany ale jinak se drzim. Ted me nejaka neznama kolegyne na centrale oslovila kdyz jsem vylezl z vytahu na openspace, "vy jste z Ricohu a jdete za mnou, na tu tiskarnu, ze?". Tak jsem se rozklepal, ze vypadam jako ajtik a nastesti uz u sebe nenosim nuz, tak jsem se nepodrezal, ale mel jsem na male, rychle jsem se odjel domu prevlict a ucesat a nadeodorantovat, takovej omyl, to fakt cloveku neprida :-(
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 27. 11. 2018 18:08

Konec teoretizovani, tady u toho profika je mozno si objednat zazitkove foceni.


Obrázek
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků