Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 11. 2018 09:34

pemar píše:To zpomalení s tou 300/4 PF u Z7 bez diskuse je. A horší konzistence jakbysmet.

Na 500/4 se to nemusí tolik projevit, je to profi sklo.
Teda 300/4 PF nie je profi sklo? :--
Zrazu... :D

-- 11. 11. 2018 10:50 --

Devil007cz píše:300/4 normalne na DSLR tele neni pomaly ne?
Hehe .. asi si "trafil klinček po hlavičke" .. podľa toho čo napísal ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2018 09:59

Ja som sa zo Z7 hral chvilu na foto slovakia a to ostrenie (S-AF) mi prislo tak nejak normalne. Co sa mi ale pacilo bol grip. Podla mna je v ramci Nikonu asi najlepsi aky som drzal ak vynecham D3 (predpokladam, ze D4 a D5 budu podobne).

Mavicom od Malorky nelietam a asi ani nebudem, lebo tu ma to uz velmi nebavi. Buduci rok by som si ale chcel robit kratke "low-cost" vylety do zahranicia tak dufam, ze ho este vyuzijem. Tiez ma laka Mavic 2, ma o dost prijemnejsi zvuk, vydrz a moznosti :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 11. 2018 10:27

Chcel som to napísať do Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy (kde sa high-res práve preberá) ale napíšem to radšej tu:
Davidof píše:Já pořád s tím Hi Res nevím - přijde mi to tak trochu dvojsečná zbraň :-)
High res je podľa mňa v prvom rade perfektná "škola života":
- umožňuje dosiahnuť výsledky, ako tie najlepšie foťáky ktoré sa dnes vyrábajú :tleskani
=> poskytuje teda možnosť vyskúšať si ich kvalitu .. a teda aj posúdiť či sa za to oplatí priplácať
- zároveň tým poukazuje na skryté úskalia veľkého množstva megapixelov
=> na väčšiu veľkosť súborov a dlhšie spracovávanie RAW, na nutnosť čo najkvalitnejších skiel a čo najpevnejšieho statívu
- vyžaduje trošku námahy navyše, aby bol výsledok dokonalý
=> tým učí, že nič nie je zadarmo; aj ten najlepší foťák potrebuje ešte podporu od používateľa, aby sa výsledok dostavil

Ja dobré vedieť, že "keby sa mi moc chcelo", tak už aj môj foťák samotný dokáže dosiahnuť maximálnu kvalitu.
Že keby som tú kvalitu potreboval/chcel, tak si nemusím za nič priplácať, stačilo by mi len "trošku námahy navyše".
=> teda že aj ten kto má ten najkvalitnejší foťák je na tom vlastne rovnako ako ja: tiež sa kvôli tomu musí navyše namáhať
(či už tým, že so sebou musí vláčiť ťažšie telo/sklá, mať statív tam kde mne stačí stabilizácia, alebo spracovávať RAW, ...)

No a podľa toho, ako často som ochotný vydávať tú námahu navyše ja, som zistil, že vyššiu kvalitu vôbec nepotrebujem.
Síce po nej občas zatúžim (teda že občas ""chcem") .. ako určite každý, u koho sa sem-tam ozve GAS
=> ale keď si už dám tú námahu a tú kvalitu nakoniec dosiahnem, tak ma to znova upokojí 8-)

Zostávam teda spokojný zo svojím foťákom. Foťáky s väčším snímačom ma teda zatiaľ nelákajú
=> tak sa môžem venovať zlepšovaniu iným veciam, s ktorými spokojný nie som

-- 11. 11. 2018 11:30 --

No a práve preto to píšem tu, lebo je to reakcia na túto poznámku:
FXE1 píše:
Ganec píše:.. ja viem, že som si vybral to najlepšie, čo som si mohol. Teda som spokojný.
Ale ten, kto robí cenový kompromis, vie, že pre neho by existovalo aj niečo lepšie. Spokojný bude len ťažko.
=> no a to sa vo výsledku prejavuje .. vyhľadávaním uspokojenia "kdyz za mene penez sezenu totez" .. šomraním na ceny .. a ostatnými prejavmi nespokojnosti :oops:
dovolím si citát :

„Spokojnosť je duševná smrť spisovateľa.“ — Jan Neruda
Naposledy upravil Ganec dne 11. 11. 2018 10:35, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 11. 11. 2018 10:35

Fidko píše:Ja som sa zo Z7 hral chvilu na foto slovakia a to ostrenie (S-AF) mi prislo tak nejak normalne. Co sa mi ale pacilo bol grip. Podla mna je v ramci Nikonu asi najlepsi aky som drzal ak vynecham D3 (predpokladam, ze D4 a D5 budu podobne).


Skusla si Z7 s nativnymi sklami alebo cez adapter (S-AF)?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 11. 11. 2018 10:42

Fidko píše:Ja som sa zo Z7 hral chvilu na foto slovakia a to ostrenie (S-AF) mi prislo tak nejak normalne. Co sa mi ale pacilo bol grip. Podla mna je v ramci Nikonu asi najlepsi aky som drzal ak vynecham D3 (predpokladam, ze D4 a D5 budu podobne).


Jj grip byl fajn, to jo a liblo se mi dotazene dotykove ovladani.

-- 11. 11. 2018 11:44 --

landov píše:
Fidko píše:Ja som sa zo Z7 hral chvilu na foto slovakia a to ostrenie (S-AF) mi prislo tak nejak normalne. Co sa mi ale pacilo bol grip. Podla mna je v ramci Nikonu asi najlepsi aky som drzal ak vynecham D3 (predpokladam, ze D4 a D5 budu podobne).


Skusla si Z7 s nativnymi sklami alebo cez adapter (S-AF)?


Meli tam jen 24-70/4. To fungovalo dobre. 35/1.8 taky. Ten 24-70 nekresli nejak extremne co vypadalo. Ale treba se mylim. Ale obcasne zavahani AF tam je. Rekl, bych ze dalsi generace bude uz ok. Ted bych rekl, ze je to na urovni A7R2 od Sony. Mozna lehce lepsi.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2018 10:59

Jo, bola to 24-70 f4. Je tam čo vychutnávať, ale celkovo mi pripadal ako veľmi použiteľný foťák. Ale kvôli otvorenosti systému a tiež spoločným zdielanemu bajonetu pre FF aj crop je pre mňa dnes asi najatraktívnejším systémom SONY.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 11. 2018 11:33

Ganec, niečo si nepochopil.
„Spokojnosť je duševná smrť spisovateľa.“ — Jan Neruda

Ja Ťa považujem za spisovateľa, píšeš beletriu o Olympuse. A vidieť nedostatky neznamená že musíš byť nespokojný. Ale u Teba spokojnosť=bezchybnosť , ba až istá duševná slepota a fanatizmus vzhľadom k istej značke a rozmeru snímača, žiaľ.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 11. 2018 12:24

Nepíšem len o Olympuse :pozor
Ani som nikdy nepísal o bezchybnosti.

Ja som len spokojný zo svojím výberom foťáku. Bodka.
Nie som ale spokojný s tým, ako môj výber interpretujú tí, čo so mnou nemajú nič spoločné (ale hodnotia ho "podľa seba").
Nie som spokojný s tým, ako pohŕdavo sa o mFT systéme vyjadrujú tí, ktorí ho nedokážu optimálne využiť.
Nie som spokojný s tým, ako sa dlhoročný fotografi správajú k nováčikom, ktorí sa im nepodlizujú.
Nie som spokojný s tým, ako sa aj najväčšie vynálezy/zlepšenia ignorujú kvôli FUD
... atď.

Tak s tým niečo robím. Zaujímam sa o novinky. Preverujem si všemožné tvrdenia v praxi. O svojich skúsenostiach a zisteniach píšem. Píšem aj o predajoch. O manipuláciách. O mobbingu. O chybách pri porovnávaní foťákov, ...
.. no a o skutočných vylepšeniach, teda o nových možnostiach, ktoré sú vďaka tomu ignorované.

-- 11. 11. 2018 13:24 --

Nemusím si vylievať zlosť na druhých: nahovárať si, že niečo nevedia, že sú to len nefotiči, fanatici, alebo duševní slepci.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 11. 11. 2018 13:05

Devil007cz :

Humm, budem si to musieť tiež niekde vyskúšať. Aj keď zatiaľ ma to necháva chladným myslím prvá generácia Z. Uvidím, čo bude ďalej.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 11. 2018 14:46

Ganec píše:=> na väčšiu veľkosť súborov a dlhšie spracovávanie RAW, na nutnosť čo najkvalitnejších skiel a čo najpevnejšieho statívu


To je strela do vlastni nohy, ne? :tleskani

Ganec píše:Preverujem si všemožné tvrdenia v praxi.


Blaaaaabol.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 11. 2018 14:52

Olympus ma 100 osu stabilizaciu, ta odstabilizuje aj mraky na oblohe, ked pouzijes hires :D

Zacina sa mi zdat, ze mi znacku Olympus zacina tento clovek tiez zhnusovat :(

Ani nanho nereaguj, to nema vyznam, nech si pise co chce.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 11. 2018 15:54

Ten človek je skrátka Gokot, obhajca skorumpovaných politikov, a daňových podvodníkov. Dokonca aj heslo "Zober loptu, nie drogy" sa mu zdá ako konšpirácia. Vymletá gebuľa.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2018 16:19

Si prosim uvedom ty pablb, ze pohrdavo sa o tom systeme vyjadruju kvoli idiotom ako ty. Keby sem niekto nabehol s Nikonom 1, pemar a pod by mu povedali ze to na tak maly snimac robi super fotky az do doby nez by sa objavi podobny kreten ktpry bude tvrdit, ze Nikon 1 je jedinou moznou cestou. Ja nechcem aby si dostal ban za to, ze si hlupy, na to mas pravdu ale ty ty ten system ponizujez u 90% pouzivatelov ktore tie tliachy citaju (nastatie ich v absolutnych cislach nie je vela) a zhnusujes ho aj tym co zan uz zaplatili.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 11. 2018 16:26

Trafené husy zagágali :D

Stačilo len spomenúť:
Ganec píše:Nemusím si vylievať zlosť na druhých
A hneď sa tu ozvali tí, čo si tu svoju zlosť na druhých vylievajú :/

-- 11. 11. 2018 17:29 --

FXE1 píše:Dokonca aj heslo "Zober loptu, nie drogy" sa mu zdá ako konšpirácia.
To nebola konšpirácia, ale vysvetlenie pojmu "negatívna reklama".
(že každá "reklama proti niečomu" vyvoláva aj opačnú reakciu)

Nech by som písal o hocičom, hoci aj s tými najlepšími úmyslami, vždy sa nájde pár jedincov, ktorý to pochopia presne naopak. Ako niečo zlé. Ste toho názorným príkladom.

Neviem či si si všimol pri tom texte o "zober loptu" aj text:
Nedá mi tu nespomenúť, že moje názory niektorí vnímajú ako boj proti zrkadlovkám.
Tomuto slovo sa u foťákov nedá vyhnúť (obsahuje ho aj slovo bezzrkadlovka), keďže je to zatiaľ “etalón” ktorý BFU poznajú a vedia vocogo.

Je mi jasné že svojimi vyjadreniami vlastne podporujem aj zrkadlovky, preto viem že keby som sa sústredil len na “boj proti zrkadlovkám”, zrejme by som dosiahol len pravého opaku.
Boj proti zrkadlovkám teda nevediem. Nenapísal som článok “nevýhody zrkadloviek”, ale “Výhody bezzrkadloviek a microFourThirds formátu“.


-- 11. 11. 2018 17:52 --

Aj vy, ako podporovatelia zrkadloviek (svojim správaním a prístupom ku mne), tiež robíte negatívnu reklamu, ktorá je prínosná bezzrkadlovkám a škodí zrkadlovkám. Lebo v skutočnosti je to tak, že nie ja Olympusu, ale vy škodíte zrkadlovkám.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 11. 2018 17:13

:D :D :D .. pobavil si :) :tleskani ..

edit: dovol mi este jednu malu poznamocku .. fotak, ale hlavne objektiv a postupy k foteniu, je kluc k fotke. Teda, ak chcem fotit, zaujimam sa o niekoho, kto vie tie fotky spravit. A ucim sa od neho. Tj. ako tie fotky dosiahne, s cim ich dosiahne a preco prave takto a nie inak. Ten, ktory fotky nevie vyprodukovat - co si ty, ako sme videli mnohokrat - nikoho, kto to s fotenim mysli vazne, nezaujima. Co je vacsina ludi tuna.

Na porovnanie uplne staci jedna vec .. aj P. Stanek a mnoho dalsich, vsetci do jedneho pracuju s RAWom a svetlom (napr. aj blesk a odrazy). Preco, si myslim, vysvetlovat nie je nutne. Ty tvrdis, ze ho nepotrebujes. Co je pravda, pretoze tvoje fotenie neprekonalo uroven nahodneho cvakania. A na to ti PEN staci, dokonca by som povedal, ze je overkill. Ale to je vsetko v poriadku. Az do momentu, kedy zacnes druhych poucovat a presviedcat, ze jedine tvoj PEN je to spravne. Uz si mal moznost vidiet, ze s tebou nesuhlasi nikto. Si tu za obecneho blazna, dokial nezacnes presviedcas fotografiami. Ale nie prosim nezaostrene serie chodca, hnusne fotky bezkyn a dalsie im podobne. Zacni sa venovat fotografii ako takej, ten cas investujes daleko rozumnejsie, nez prekreslovanim grafov predajnosti v Hornej Dolnej.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků