Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 10. 11. 2018 16:34

Já sleduji fotografy, jejichž fotky mne zaujmou, ambassadory neznám ani u Nikonu v České republice, natož od jiných značek, zaujal mne jen Petr Slavík, ten je myslím ambassador Nikonu, a to spíše než fotografií tak spíše tvrzením, že “kdyby lvi a tygři pobíhali po nábřeží v Ústí nad Labem, kde žije – pokud tedy zrovna necestuje po světě –, nikam by nejezdil a fotil by jen doma.”.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 10. 11. 2018 16:40

Videl jsem o nem na Spektru nekolokadilny dokument a Lumixem tedy nefotil :-). Fotky ma pekny, ale taky ma postaveny luxuni kryty v ptacich rezervacich, neni bezne pristup, natoz aby si tam clovek pomoci bagru postavil kryt primo v rakosi na kraji jezera.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 11. 2018 16:54

No jo, o pár metrů kratší vzdálenost dělá velký rozdíl, to se říká.

A nejen u wildlife, pamatuju si Johna Free a jeho “you were not close enough !” :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod golem2 10. 11. 2018 17:54

Fotil na Nikon Canon, teraz Panasonic. Svoje lokality na fotenie vybera podla znalosti spravania sa vtactva ,kedy su aktivni, podla toho vybera orientaciu na slnko. Skratka pozna to co fotografuje a vie ako to fotografovat. Nie ako jeden co si pozrie video o foteni vtakov a radi kazdemu co ma o tuto oblast zaujem.aku clonu, ISO, ohnisko ma pouzit.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 10. 11. 2018 18:15

Myslíš Gokota? Ten radil aj ako si nastaviť foťák na fotenie lietadiel...ale fotku od neho nevidel nikto. Proste odborníG na všetko.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 11. 2018 19:05

golem2 píše:jeden co si pozrie video o foteni vtakov a radi kazdemu co ma o tuto oblast zaujem.aku clonu, ISO, ohnisko ma pouzit
pemar tu na základe nejakého videa niekomu niečo radil? :--
(keďže on tu toto konkrétne video priložil ako prvý, tak predpokladám, že myslíš na neho)
:D

Čo konkrétne poradil?

To ma celkom zaujíma .. rady .. to je taká príjemná zmena ^^
(oproti vypisovaniu, čo všetko "ten druhý" nevie .. alebo "štandardnému" frfľaniu: napr. na ceny, patlanie, či ostrenie :/ )
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 10. 11. 2018 19:20

Ohľadom tých rád, keď už je to taká príjemná zmena: Gokot ( z novembra 2017):
landov píše:
Ganec píše:
antoninn píše:Ganče, fotím hodně letadla při letu, jak to tedy mám dělat?
Nechytaj sa zbytočne nastavenia stabilizácie (aby si niečo nerozladil ;-) ), ale nechaj defaultne nastavené "S-IS auto"
Olympusy majú aj detekciu panningu, teda na lietadlá to bude akurát...


Tak nam ukaz Cvachu nejaku tvoju fotku lietadla, ked tu tak krasne trollujes o ich foteni !? :mrgreen: Toho sa asi zasa nedockame, co ?

A ukazal Gokot nejaku fotku priatelia ? :lol:
Spravne...neukazal, ako stale ! :mrgreen: :-P
Naposledy upravil landov dne 10. 11. 2018 22:11, celkově upraveno 3
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2018 19:23

Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 11. 2018 19:35

Ovládat foťák je základ, ale pro opravdu dobrou momentku to chce předvídat, co se bude dít, u těch ptáků určitě hodně pomůže, když člověk zná jejich chování, odkud asi přiletí, co budou dělat atd. Druhá věc je volba místa. Ono to spolu souvisí. Jde i o to, být tam ve správnou chvíli a být ochoten pro tu fotku podstoupit nemalé nepohodlí. Takže ten foťák není na seznamu priorit ani na čtvrtém místě.

V tom testu mne přesto zajímalo, jaký bude mezi těmi třemi fotoaparáty rozdíl v oblasti odpadu. Moje zkušenost byla, že mezi D500 a D850 s gripem je v tomto ohledu minimální rozdíl, ale musí se deaktivovat u D850 datově náročné věci, jako je třeba paralelní záznam na SD kartu (u D500 to má o mnoho menší vliv). To se potvrdilo. Druhá zkušenost byla, že pokud bylo málo světla, měla Z7 pomalejší a méně konzistentní ostření, než na jaké jsem zvyklý, hrubým odhadem něco jako D7100 (ale o něco lepší, než bych čekal od kterékoli bezzcadlovky s výjimkou A9). Job stopper u Z7 je ten buffer.

D850 a D500 fungovaly, jak je znám a Z7 se držela překvapivě dobře. A možná ještě ze Z7 nevymáčkl úplné maximum, lepší volbou režimu by se dal možná eliminovat ten výpadek ve sledování objektu. Na D500 a D850 byly v tom videu odkazy, já jsem stáhl to doporučení na D850 a měl to nastavené, tak jak to doporučuje Steve Perry.

Jinak na tom videu od Fidka je vidět, jak se Fuji a Sony snaží AF zlepšovat, za mne palec nahoru.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2018 19:49

Jo ale vysledok X-T3 ma nenadchol, preroze na D500 to stale nevyzera. Ale velmi sa mi paci ako funguje ten Eye - AF na Alfach pri C-AF. Ak to bude takto fungovat na zvieratach, bude to radost :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 11. 2018 19:59

Hodně zajímavé porovnání by bylo se Z7.

Z7 si za dobrého světla vedla proti D850 a D500 dobře, člověk musí vzít v úvahu, že Z7 není určená na WL a BIF, já bych to ale fotil na f/4, aby byly více vidět rozdíly.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Anarki3 10. 11. 2018 23:51

čitam spravne? už aj najlepši svadobnýnefotograf?
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 11. 11. 2018 00:19

Jo jo to už dávno... Nejlepší svatební nefotograf je to kaňourovité prase už od té doby, kdy nabral na bráchově fotce nevěsty ze svatby kapátkem bílou, načež prohlásil, že tam má přepal, zatímco on by to se svým penem cvakl bez přepalu, jen by nesměl být ožralej jak to prase... :-D
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 11. 11. 2018 00:22

pemar píše:Ovládat foťák je základ, ale pro opravdu dobrou momentku to chce předvídat, co se bude dít, u těch ptáků určitě hodně pomůže, když člověk zná jejich chování, odkud asi přiletí, co budou dělat atd. Druhá věc je volba místa. Ono to spolu souvisí. Jde i o to, být tam ve správnou chvíli a být ochoten pro tu fotku podstoupit nemalé nepohodlí. Takže ten foťák není na seznamu priorit ani na čtvrtém místě.

V tom testu mne přesto zajímalo, jaký bude mezi těmi třemi fotoaparáty rozdíl v oblasti odpadu. Moje zkušenost byla, že mezi D500 a D850 s gripem je v tomto ohledu minimální rozdíl, ale musí se deaktivovat u D850 datově náročné věci, jako je třeba paralelní záznam na SD kartu (u D500 to má o mnoho menší vliv). To se potvrdilo. Druhá zkušenost byla, že pokud bylo málo světla, měla Z7 pomalejší a méně konzistentní ostření, než na jaké jsem zvyklý, hrubým odhadem něco jako D7100 (ale o něco lepší, než bych čekal od kterékoli bezzcadlovky s výjimkou A9). Job stopper u Z7 je ten buffer.

D850 a D500 fungovaly, jak je znám a Z7 se držela překvapivě dobře. A možná ještě ze Z7 nevymáčkl úplné maximum, lepší volbou režimu by se dal možná eliminovat ten výpadek ve sledování objektu. Na D500 a D850 byly v tom videu odkazy, já jsem stáhl to doporučení na D850 a měl to nastavené, tak jak to doporučuje Steve Perry.

Jinak na tom videu od Fidka je vidět, jak se Fuji a Sony snaží AF zlepšovat, za mne palec nahoru.

Mel jsem Z7 v ruce se sklem pres adapter a zadne terno to nebylo. 300/4 normalne na DSLR tele neni pomaly ne? Tohle obcas zaostrilo celkem rychle, kulervouci to nebylo nicmene a obcas se to vubec nechytlo.Bylo to tak 50 na 50.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 11. 2018 06:36

To zpomalení s tou 300/4 PF u Z7 bez diskuse je. A horší konzistence jakbysmet.

Na 500/4 se to nemusí tolik projevit, je to profi sklo.

Jinak můj Arsenal má stále ještě někde Česká pošta, tak si zatím čtu na Facebooku o marných žádostech těch, kteří zjistili, že ta umělá inteligence není zase tak chytrá, jak se tváří :-). Co Mavic, ještě s nim letáte, fotíte a natáčíte?
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků