Nikon 5300 nebo 5600 a jaky objektiv

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod monikash 23. 10. 2018 17:40

Bojovat se Sony fanatikem nebudu. Každý si musí rozžvýkat sám, co chce čím fotit a za kolik.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 24. 10. 2018 10:12

aurum píše:Dobry den, prosim vas timto o doporuceni fotoaparatu. koupit starsi Nikon 5300 nebo novejsi 5600, ktery je o cca 3 a pul tisice drazsi a umi jen malo navic? Dotekovy displej neberu jako fci pro zvyrazneni kvality fotografie. Co se tyka cashbacku, je mozne, ze tato akce bude od Nikonu na podzim a bude se vztahovat na oba typy aparatu nebo jen na novejsi typ? 5300 bude mozna povazovan za vyprodej a nebude se pripadny cashback na nej vztahovat. A pak druha prosbicka. Objektiv nemam zadny,takze se rozhoduju, zda setak 18-55 nebo 18-105. Zalezi mi na kresbe a kdyz nebudu brat v potaz cenu,z ktereho polezou lepsi fotografie? Anebo byste mi doporucili nejaky zoom objektiv treti strany? Pozdeji bych si dokoupil nejaky pevny, snad 35mm, jeste nevim. Proste nejdriv nejaky zaklad, predpokladam, ze zoom. Muzete mi, prosim, poradit?

Ahoj, pokud uvažuješ o pevných sklech, děláš na mne dojem, že asi o focení něco víš či se o něj chceš zajímat hlouběji.
Další má úvaha je, že pokud někdo může dát za foťák 17000, může za něj dát, byť třeba po přišetření i 30000, pokud mu to za to stojí.
30000 dneska stojí Nikon D7500, což je ale úplně jiný "level". A to by bylo mé doporučení, rozhodně nenutím :).
Zmiňované Fuji jsou určitě fajn, ale když pominu ten zmiňovaný zoom, tak objektivy na ně jsou poměrně drahá záležitost. Dlouhá ohniska 150+ pak skoro nejsou.

A odpověď na otázku jestli 5300 nebo 5600 pokud je tam rozdíl v ceně pár tisíc, tak jednoznačně 5600.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aurum 24. 10. 2018 17:17

to chvd: Měl jsem velké dilema rozhodnout se, zda zr nebo bezzr. Chtěl jsem být co nejvíc mobilní a nalehko, proto jsem si začal pročítat dostupné bezzrcadlovky. Ale ať jsem dělal, co jsem dělal, jinak to nikdy nevyústilo než tou Fujinou. Důvody moc rozpitvávat nebudu, prostě jsem chtěl větší chip (tedy APS-C) , dobrou kresbu atd. Po zhlédnutí fotek konkurentů, zvlášť Sony se seťákem, jsem problém přestal řešit a přenesl se k výběru zrcadla.
Nad 7200 jsem chvíli taky zauvažoval, ale i přes nějaké plusy a kvality pro velikost jsem ji opustil. Chci mašinku se základním objektivem opravdu jen hodit do osobního batůžku a snad někde na dně mít v pouzdře malou pětatřicítku nebo padesátku (asi hodně nesprávný názor, zvlášť pro extra fotografy, ale je můj).
No a 53 neb 56.... Něco jsem si o nich přečetl, ale rozdíl cca 3000 mi nepřipadá úměrný z technického hlediska. Ano, ten displej, nemyslím si však, že bych ho moc využil. Fanaticky si vyfocené fotky ve foťáku neprohlížím, na to mám monitor, takže k občasnému proběhnutí posledních vyfocených snímků snad stačí čudlík. A určit si prstem bod ostření, no, možná.
Co se týká systému, snímače a ostatního, tam to snad zůstává stejné. Právě naopak bych u 56 mohl postrádat GPS, které po 53 nezdědila. Ta ušetřená suma by se mohla projevit v lepším objektivu, což chápu za důležitější, ale nechci tím říct, že jsem 56 zavrhl, třeba si ji nakonec zvolím.
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 24. 10. 2018 23:17

Co se týká systému, snímače a ostatního, tam to snad zůstává stejné

To jsem poměrně přesvědčen, že ne. Minimálně software bude novější, což bývá poznat, 5600 má novou konstrukci, která by měla odstraňovat údajné hodně diskutované problémy tuším se závěrkou a d5600 co si pamatuji lépe pracuje s ISO. Asi toho bude více. Ale nepřišel jsem tu přemlouvat. Šťastnou ruku při výběru přeji.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aurum 24. 10. 2018 23:46

Dekuji za informace, jeste vubec nejsem rozhodnuty. Verim,ze opravdu bude vylepseny. Pokud by byla nejaka akce Nikonu formou cashback, tak bych to neresil a koupil. V lete neco bylo, je mozne, ze se to bude opakovat i v zimnich mesicich?
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 25. 10. 2018 12:57

Možné to asi je, ale o tom, jak je to pravděpodobné, vím zřejmě přesně tolik, co ty. :)
Ale nyní bych od Nikonu spíše čekal nějaké podpůrné cenové akce na Z6+Z7 případně příslušenství k nim. Ale vůbec k tomu nemusí dojít, to jsou prostě jen mé úvahy a Nikon může udělat něco zcela jiného.
Jinak "jedna paní povídala", že Nikon snad někdy na jaře přijde s APS-C bezzrcátkem, kdyby se chtělo čekat, jestli to nastane či nikoliv.
Ještě mě napadá, jestli jsi koukal na Pentax? Totiž pokud jsi přesvědčen, že zůstane u těch dvou objektivů, tak základní zrcadlovky od Pentaxu jsou poměrně zajímavé.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 25. 10. 2018 13:33

Já byla celkem spokojená se sony A58, za cca 15.000,- se dá koupil i se seťákem A68 a jsou k němu levné objektivy s A bajonetem Sony/Minolta (ale i Sigma nebo Tamron). Výhoda u těchto sonek je v tom, že oproti "pravým" zrcadlovkám hned vidíš co jak fotíš jako u bezzrcadlovek. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 25. 10. 2018 16:57

Kdyz clovek doporuci Sigmu na Nikon, tak je Sony fanatik? Jen me napadla kombinace A6300 plus ten novy solidni zakladni objektiv od Sony. Nic v tom nehledej.

Jestli chce budovat system od nuly, tak bych SLT nedoporucoval. Nebude trvat dlouho a musel by prejit jinam.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 25. 10. 2018 18:57

Awwa, to spíš bych k té A6300 doporučila jako solidní základ canon skla. :-p

Se sigmou jsem fotila, dokonce i na Sony A58. K Nikonu je doporučuji za jedno podle testů, kde si vedla dobře, někdy lépe než skla od Nikonu a za další, protože je levnější než stejná skla od Nikonu.

A fanatik do sigmy rozhodně nejsem, protože v současnosti fotím Panasoniky a k těm bych si pevnou sigmu nekoupila ani za korunu a zoomovací je snad jen tamron 14-140. Chtěla jsem napsat "ani zadarmo", ale to by vyznívalo jako že bych ji ukradla. A nemám ji ani k NEX7če, a protože se asi budu zbavovat i Nikona D5100 (už je to pro mě moc těžká platforma), tak už si ji nepořídím ani k němu.

Já bych bajonet A ještě nezatracovala. Uvidíme, jaký bajonet bude mít nová sonka s APS-C, která se má do konce roku objevit.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 27. 10. 2018 14:47

To by od Sony nebyl logicky krok kdyz chce bajonet A ukoncit. Spis by bylo nejlepsi udelat novou APSC radu s Eckem plus alespon pet poradnych apsc objektivu. Neco jako telo A7 s apsc cipem. Parametry podobne jako ma ta nova Fuji. Hlavne to chce poradny svetelny zoom objektiv.(16-50/80).
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aurum 3. 11. 2018 17:13

Tak máme cashback na tělo Nikona 5600. Můžete mi vysvětlit, co nechápu? Na shopu Megaapixelu je Nikon
D5600 + 18-105 mm VR + akumulátor + mikrofon VideoMic GO + video rukojet za 22 320 Kč
a taky
Nikon D5600 + 18-105 mm VR černý za 23 990 Kč
Stejná těla, stejné objektivy, aku navíc a levnější? Nebo jsem něco přehlídnul?
https://www.megapixel.cz/hledat?q=nikon ... ind=Hledat
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 5. 11. 2018 03:32

Mají na webu hodně často nesmyslné informace.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aurum 5. 11. 2018 06:28

Prohlizel jsem si na webu fotografie z D5600+18-105, ale se mi moc nelibi, hlavne ta kresba. Tak fakt nevim,co mi uz zbyva. Dam si jeste kolecko v prohlizeni bezzrcadel v APS-C. Jenze mnoho jich tam neni, Fuji, Sony s ne moc dobrym setakem, snad jeste neco objevim,kdyby aspon cena sla dolu.
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 5. 11. 2018 07:03

Co konkretne s a ti na vystupe D5600 nepaci ? Inac kresba zavisi hlavne na skle ...a fotografovi. Ak to bol nejaky test ala fotoGraf z vedlajsieho vlakna, tak sa potom necudujem :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod aurum 5. 11. 2018 07:16

Byly to nejake cizi stranky,nevim presne. V kombinaci s 18-55 byly fotky uz o chlup lepsi. Pripada mi to namazle,malo detailu, mozna je to z rukou pochybneho fotografa,nevim.Nemate nejaky odkaz na neupravene fotky s D5600?
aurum
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků