Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 3. 11. 2018 19:19

Dnes jsem vyrazil na husobraní, počasí ale bylo na draka a akce jakbysmet, takže fotoaparát zůstal v brašně. Tak jsem aspoň jednu husu koupil a už se peče. Až bude upečená, tak půjde do ledničky a měla by vydržet do svatého Martina. Pokud jí někdo nesežere.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 3. 11. 2018 19:51

Neuvažoval si, že by si súradnice chladničky poskytol pre geocaching ...?
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 3. 11. 2018 19:58

Obávám se, že moji rodinní příslušníci najdou ledničku i bez GPS souřadnic :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 11. 2018 20:00

Obávám se, že FXE nemyslel na tvé rodinné příslušníky ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 3. 11. 2018 20:47

Ale takú nadekorovanú do zlatova upečenú husičku si veru cvaknúť mohol.
Ja som dnes robil kološvársku kapustu, chutné to je, ale fotogenické ani náhodou.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 3. 11. 2018 21:03

Ještě se peče.

-- 3. 11. 2018 22:45 --

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 4. 11. 2018 10:32

Vyzera to fajnovo :lol:
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 4. 11. 2018 10:58

S trochou umělecké nadsázky a odfláknutého postprocesu:

Obrázek

Jsem to odfotil na nevhodném pozadí a pak jsem to zachraňoval “umělecky”, v mezičase už husu manželka rozkrájela a dala do ledničky. Ještě řeším přílohu, mám někde takové ty typické houskové knedliky z nějakého rakouského supermarketu, nebo bych se mohl pustit do domácích lokší nebo bych mohl koupit houskové knedliky u nás v supermarketu, takové ty typické české houskové (dělat je nebudu, ruční hnětání těsta mne nebaví a umývání robotu je pakárna, kvůli jedné porci).

Příští týden nebudu mít moc času, jsem ještě objednaný na kurs vaření thajské kuchyně. Na programu je Tom Yum polévka, tradiční lehce ostrá polévka s kuřecím masem, Jarní závitky, Pad Thai nudle, smažené rýžové nudle s čerstvou jarní cibulkou, klíčky, vejcem a sladko-kyselou omáčkou a nakonec ještě i Zelené kari s jasmínovou rýží. Já bych spíše uvítal to druhé menu, konkrétně Massaman kari, což je nejoblíbenější kari s kuřecím masem v Thajsku, Khao pad kaeng kiew wan, restovaná jasmínová rýže na zeleném kari s kuřecím masem a krevetami a Kluay buad chee, banán v kokosovém mléce, který je fakt moc dobrý.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 4. 11. 2018 16:45

Ta husa se pekla na vysokou teplotu?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 11. 2018 17:02

Normálně jí peču na 130 stupňů, tentokrát jsem ji pekl na 150 stupňů ve spoustě vlastního tuku a vždy nakonec jí udělám kůrčičku na 220 stupňů. Maso musí přitom odpadat od kostí, ale na povrchu musí taková husa být opravdu pečená, ne vařená nebo dušená, jak to u nás dělají některé restaurace a jídelny, musí se trochu “žahnout”, ale nesmí se to přehnat, chce to cit, aby nebyla vysušená.

Ten originál fotky vypadal takto:

Obrázek

foceno na f/8 a použit focus stacking.

Soustředil jsem se na hraní s focus stackingem a neuhlídal jsem barevně to pozadí, měl jsem nechat bílý ubrus, testoval jsem přitom vestavěný focus stacking v D850 (předtím jsem to vždy dělal přes Helicon Remote), který sice fungoval dobře, ale jinak, funguje od zadaného ostřícího bodu dopředu podle zadaného kroku a počtu fotek, takže jinak než jsem zvyklý, dříve jsem prostě zadal odsud pocuď to má být ostré, v D850 se nastavují ty kroky a počty fotek, připadá mi to pracnější, v budoucnu na tohle asi budu používat ten Arsenal.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 4. 11. 2018 17:17

Z jedné mé oblíbené hospody
Přílohy
PB030189m.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 4. 11. 2018 17:49

Pani, dnes bol neskutocny den, poobede sme si vysli na kratsiu turu v okoli Kosic, bolo 23 stupnov, v tricku s kratkym rukavom vpohode - nepamatam taky november.
Dnesna zapadovka:
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 11. 2018 18:17

Pěkné to máte, páni fotografové :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 4. 11. 2018 18:43

U nás bohužel bylo klasické podzimní inverzní počasí, slunce žádné. Ale aspoň nepršelo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 11. 2018 18:54

Dneska byla na Praze docela pěkná mlha, ale nebyl čas fotit :-(

P.S. 49°39.45280′N 13°49.08060′E nikoli 50°4.74090′N 14°25.85174′E ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků