Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ttona 18. 10. 2018 17:49

Díky za info. Chci něco širšího a malou clonu. A na Sigmu nemám nervy. Už jsem měl nějaký doma :)
A právě jako jediný ohnisko na cesty to chci zkusit.
ttona
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 18. 10. 2018 17:59

golem2 píše:Landov, ja som tu od nedele a take pocasie som tu snad nemal. Slnko bez mracika teplo, chodil sm iba v tricku, kratasy..len tie biele oblaky su fotogenickejsie

Dnes sa v Tatrach zacalo pocasie menit, ale este sme vymakli OK. Teraz som sa vratil, dali sme si Popradske pleso - velke Hincovo pleso a späť...fotky mozno zajtra, na dnes mam toho dost :-D
Přílohy
Screenshot_20181018-184525__01.jpg
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2018 18:07

Tři tisíce výškových ... hmmm :-) ... dobrý
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 10. 2018 18:20

Davidof: aj Tebe ten roller vedla spuste trochu drhne ? Tak akoze obcas je to hladke, obcas sa tomu chce menej. Nie je to nic hrozne aj ked asi jedina vec ktora ma otravuje a zaujima ma, ci je to normalne.

Ako inak ta "tristovka" ? :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2018 18:35

Ten roller mi jde celkem normálně, to je blbý, že ti to zlobí.

Ta třístovka dorazila dneska ale mám nějakou virózu, takže jsem šel jen na chvíli na zahradu.

No, je to podle mého názoru prostě bomba sklo, jinak to popsat nejde. Ostré, kontrastní ...

U něj víš, že když dobře zaostříš a pak to zvětšíš, bude to ono.

-- 18. 10. 2018 19:57 --

Ale abych tě potěšil, někdy mi trochu drhne páčka ON/OFF
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod golem2 18. 10. 2018 19:27

Tych 1291 je asi zastavka popradske pleso 1997 Hincove. Aky mas pristroj na meranie vykono. Aby to nebolo OT posli prosim sz
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 10. 2018 19:27

Kurnik. No, zajtra idem do fotolabu po nove krytky (stratil som z 12-40 aj 40-150), tak ak tam budu mat G9, asi si ju vyskusam aby som to vedel porovnat s mojim. Toto je asi jedina vec ktora mi tak nejak vadi. Inak dnes som zistil (jo, necital som manual) ze dokonca aj ten control roller si viem na nieco nastavit, takze mam ten fotak este o nieco radsej :-)

Akoze ja Ti to verim, videl som z neho fotky a ta ostrost je podla mna naozaj uzasna. Len neviem ci to stoji za tie peniaze. Ale uz som ho raz videl v Olympus v outlete za 1600eur a vtedy som vahal. Teraz by som do toho mozno siel :-) Je akurat skoda, ze s Panasonicom asi nedosiahnes tak perfektny ucinok stabilizacie ako s OM-Dckom.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2018 19:39

To s tou stabilizací je pravda, Leica 200/2,8x1,4 je poznatelně klidnější. Ale 1/100 udržím, tak to jde.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 10. 2018 19:48

Vidis, oproti tej Leice je ten vystup aky ? Leica s TC uz asi bude vyrazne horsia.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2018 19:56

Oly za 1

Leica 1-

Leica + TC 2
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 10. 2018 20:26

Fidko píše:Kurnik. No, zajtra idem do fotolabu po nove krytky (stratil som z 12-40 aj 40-150), tak ak tam budu mat G9, asi si ju vyskusam aby som to vedel porovnat s mojim. Toto je asi jedina vec ktora mi tak nejak vadi. Inak dnes som zistil (jo, necital som manual) ze dokonca aj ten control roller si viem na nieco nastavit, takze mam ten fotak este o nieco radsej :-)

Akoze ja Ti to verim, videl som z neho fotky a ta ostrost je podla mna naozaj uzasna. Len neviem ci to stoji za tie peniaze. Ale uz som ho raz videl v Olympus v outlete za 1600eur a vtedy som vahal. Teraz by som do toho mozno siel :-) Je akurat skoda, ze s Panasonicom asi nedosiahnes tak perfektny ucinok stabilizacie ako s OM-Dckom.


Tie krytky som už dávno vzdal, na všetkom je UV filter, poslednú krytku mi v snehu po dvoch dňoch našiel môj pes ;-)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 19. 10. 2018 06:01

Pemar: vysiel ti novy FW na D850.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 19. 10. 2018 07:17

FXE1 píše:
Fidko píše:Kurnik. No, zajtra idem do fotolabu po nove krytky (stratil som z 12-40 aj 40-150), tak ak tam budu mat G9, asi si ju vyskusam aby som to vedel porovnat s mojim. Toto je asi jedina vec ktora mi tak nejak vadi. Inak dnes som zistil (jo, necital som manual) ze dokonca aj ten control roller si viem na nieco nastavit, takze mam ten fotak este o nieco radsej :-)

Akoze ja Ti to verim, videl som z neho fotky a ta ostrost je podla mna naozaj uzasna. Len neviem ci to stoji za tie peniaze. Ale uz som ho raz videl v Olympus v outlete za 1600eur a vtedy som vahal. Teraz by som do toho mozno siel :-) Je akurat skoda, ze s Panasonicom asi nedosiahnes tak perfektny ucinok stabilizacie ako s OM-Dckom.


Tie krytky som už dávno vzdal, na všetkom je UV filter, poslednú krytku mi v snehu po dvoch dňoch našiel môj pes ;-)


Krytky som riešil z aliexpressu po balíkoch, teraz som na najpoužívanejšie zoomové sklá dorobil lanká s ľahkým odopínaním a je to. Občas sa mi to plandalo, ale naučil som sa zachytiť to malíkom a hotovo.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 10. 2018 07:37

Na krytky sa niekde predavaju take snurky, koniec sa nalepi na krytku a nestrati sa. Ale mne by to vadiloa si. Cina to isti s krytkami... uz sa mi aj krytka za 2e zda draha, originaly ked nahodou pozriem, tak nechapem tie ceny. Ale pravda je, ze niektore cinske su nepouzitelne.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 10. 2018 08:14

Hovor mi o tom. Krytky na 12-40 f2.8 a 40-150 f2.8 stoja zhodne kazda 20 eur :-D

Davidof: som popravde cakal, ze za tie peniaze sa ta Leica tomu Olympusu prinajmensom vyrovna :/
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků