Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 15. 10. 2018 09:00

FXE1 píše:Niekto preferuje postupné zmenšovanie vo viacerých krokoch, no neviem

Vidis, na to som zabudol .. dlho som s tym uz nerobil, jedine co obcas rychlo zmensim na 50% a hodim zucastnenym fotky. A teraz si spominam, ze som raz nieco videl, ze 1000pix na sirku, alebo je este mozne, ze to bude brutalnou kompresiou, ze sa musim pokusit aby vystup bol co najmensi, potom to mozno nebude rekompresovavat. Skusim vecer.

pemar píše:
ltokar píše:pemar: ty si kupil FF ? Som nezaregistroval :o:(


Jo, koupil, víceméně ze zvědavosti a kvůli chvalospěvům německého kolegy (který je dle mé zkušenosti velmi objektivní v hodnoceních). Myslel jsem, že přehání, ale dal jsem nakonec za pravdu. Pár vad na kráse na tom mém FF vidím, ale celkově jsem za svoje peníze dostal hodně muziky.


No vidis, vsak sme ti hovorili, ze FF ma zmysel :D

-- 15. 10. 2018 10:03 --

A pozeram, ze gancovi uz paradne kvape na karbid, ako sa vravi. Vsak nech sa s tym potrapi sam :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 15. 10. 2018 09:59

Ta D850 je velmi povedený stroj, spoustu jiných FF jsem z nákupního seznamu škrtl, takže bych nezobecňoval. S D500 fotím ale stále také, D850+D500 jsou perfektní kombinace.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 15. 10. 2018 11:56

ltokar píše:pemar: ty si kupil FF ? Som nezaregistroval :o

K tej mojej fotke .. skusil som ten postup od Ondra .. zmensit na 1500pix na sirku, doostrit (Zoner) na 50%, ulozit 80% kvalita a fotka je total zmrsena :(

Ja zmensujem priamo v LR pri exporte - mam nastavene rozne exporty pre rozne ucely.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 10. 2018 12:52

THX :)

Som ja ale vôl,robím v DXO photolabe, veď tam som to tiež našiel, výsledky skvelé....nikdy ma to nenapadlo :love:
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 15. 10. 2018 13:36

V DxO to dělám také a s výsledky jsem spokojený.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 10. 2018 13:41

To ja tiež, len export z RAWu som vždy urobil do maximálneho 100% JPEGu 1:1, a to zmenšovanie som podľa potreby vždy sprasil v Zoneri :) no coment....
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 15. 10. 2018 15:38

Nemáte tipy na nějaké zajímavé fotodestinace v Čechách? Zejména na konci října a během listopadu, kdy na horách bude většina chat zavřená a kdy se dá čekat inverzní počasí. Zatím je babí léto, ale otázka je, jak dlouho to vydrží.

Jinak váhám, jestli se zastavím na Photoexpu. Lístky máme sice s Micinou koupené, jsme přihlášení na jeden workshop a minule jsme se tam potkali s fajn lidmi, ale kříží se nám to ještě s jinou akcí. Tak uvidíme.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 10. 2018 17:10

Ja se tam s pritelkyni asi zjevim, take mame volnasky, tak proc se nejit zase pobavit ke stanku Olympusu, ze? :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 15. 10. 2018 17:12

Popytaj sa nenapadne, kedy predstavia FF :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 10. 2018 17:44

...alebo kedy bude 800/4 (kedze 600/4 uz maju ) :D 8-D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 15. 10. 2018 18:38

Já se tam chci podívat kvůli 500/5.6 PF, i když jsem na 99 % rozhodnutý tenhle objektiv nekoupit (kdyby to byl 500/4 nebo 600/4 PF, tak bych asi váhal méně, ale takhle mi to přijde málo světelné), zatím mám nákupní košík na příští rok prázdný. Proto mne bude zajímat nástupce 60/2.8 Micro, ale ten pokud vím, zatím ještě není na trhu, aktuálně nemám nic na FF na fotky jídla nablízko. On by asi v pohodě stačil i Milvus 100/2 nebo Nikon 105/2.8 Micro, ale kvůli deficitu lehkého objektivu někde v rozmezí 40-60mm mne více láká 60/2.8 a okolo 100mm mám 135/2 a 105/1.4.

Jako povinnost beru vyfotit nějakou modelku z exotic stage a glamour stage, celkem rád si poslechnu Patrika Staňka, možná mne bude inspirovat na nějakou lokaci (pojedu ale sám nebo s manželkou, takže ubytování a náročnost trekku budu volit individuální, žádná fotoexpedice) nebo na nějaký typ fotky, zvířata fotim celkem rád. Zajímá mne i to Norsko, byť se tam nechystám, Nory považuji za tak trochu eko-ujeté technofily (ale jsou bohatí a mohou si to dovolit), na druhou stranu, Norsko mi připadá ze Skandinávie nejzajímavější a Evropa tak nějak přestává být tradičně evropská. Zajímavý mi připadá i Dušan Křístek, ale hodně záleží jak se to pojme, Radek Čech mne minule hodně nudil. Jídlo samotné byl na loňské akci propadák, přitom by stačilo jídlo z kterékoli restaurace v okolí (Vinohradský parlament, Bruxx, ...).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 15. 10. 2018 19:43

Pemare a čo Island? Len tam je to dosť o pochodovaní, stejnak jak Finsko.
Norsko si daj loďou po fjordoch.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 15. 10. 2018 19:53

O Islandu žena říká, že je to pochodové cvičení. Tak ještě před pěti lety nebo 15 kg by to dala, ale teď ... a já na tom bohužel nejsem o moc lépe, ujdu sice i 15 km, ale pomalu.

Finsko, Norsko i Švédsko jsou strašně rozlehlé, člověk tam jede na sever věcnost, navíc se tam jezdí pomalu. Ale zase to má obrovské kouzlo, pamatuji, jak jsme tam byli v nějaké dřevěné chatě u jezera, pili podomácku vyrobený vaječný koňak (z dovezeného irského Jamesonu a místních čerstvých vajec) se šlehačkou a vnímali ten severský klid a krásu.

Asi nejfotogeničtější jsou podle mých příbuzných Lofoty, Reine, Moskenes, hora Reinebringen. Strýc tam byl nedávno, ale prý tam měl dost mlhu a dost tam i promrzl.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 10. 2018 20:05

landov píše:...alebo kedy bude 800/4 (kedze 600/4 uz maju ) :D 8-D


v kuloárech se mluví o 150-400/4 prý
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 15. 10. 2018 21:22

Tak este jeden pokus .. z preview vidim, ze je to sice lepsie, ale stale to pokasle fotku. Tak neviem. Ale teraz sa da na to aspon ako tak pozerat. Skusal som to postupne zmensovat s doostrenim, ale ono uz v Zoneri to bolo na popredi vidno preostrenie.
Přílohy
PA131398z.jpg
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků