Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 10. 9. 2018 10:25

To je, protoze nemuzes z M bajonetu prejit na R.
Otazka je jeslti tady M dlouhodobe zustane nebo ne. Treba se pletu, ale nemyslim si, ze tam budou investovat. Kdyby aspon R skla sla dat na M, ale to nepujdou.

M je od zacatku takove poloodstrcene dite. Pripomina mi to Nikon 1.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 9. 2018 10:28

Tak jsem byl včera celý den v bikeparku na Klinovci a kupodivu nikde žádné foťáky a jen mobily a GoPro... Takže výzkum toho mnoho nepřinesl :-(

Btw. kdo tady fotí na digi Leicu? Jestli vůbec ještě někdo...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 9. 2018 10:53

Devil007cz píše:To je, protoze nemuzes z M bajonetu prejit na R.
Otazka je jeslti tady M dlouhodobe zustane nebo ne. Treba se pletu, ale nemyslim si, ze tam budou investovat. Kdyby aspon R skla sla dat na M, ale to nepujdou.

M je od zacatku takove poloodstrcene dite. Pripomina mi to Nikon 1.



To mi zase vadi, pretoze ano, zasklenie EF-M za vela nestalo, ale napriek tomu si nemyslim, ze bolo uplne nezaujimave. Ta 11-22 je podla mna velmi lacny sirokac ktory vobec nie je na zahodenie. Rovnako tak 22 f2. Podla mna fajn sklicka.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 10. 9. 2018 11:04

Ty Canoní Mka můžou za 30% podíl Canonu v mirrorrless, takže zase tak odstrčený dítě to není a příslušenství přibývá. Jinak ale je fakt, že Canon těch bajonetů začíná mít trochu moc a zákazníkům tím komplikuje přestupy mezi svými systémy.

Jsem zvědavý, jak to vyřeší Nikon. Byl bych pro sjednocení všeho pod bajonet Z. Low-end DX těla budou s tou velkou dírou vypadat divně, ale všechno by se zjednodušilo. Když se posune hledáček do rohu jako u A6xxx nebo Fuji X-Ex, je to docela prostorově schůdné i pro malý těla.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 9. 2018 11:20

lukas_highenergy.cz píše:Tak jsem byl včera celý den v bikeparku na Klinovci a kupodivu nikde žádné foťáky a jen mobily a GoPro... Takže výzkum toho mnoho nepřinesl :-(

Btw. kdo tady fotí na digi Leicu? Jestli vůbec ještě někdo...


Já se na Klínovec chystám teď v sobotu, bude tam Predator. Očekávám spoustu emocí a snad i nějakého keepera ...

A za sebe mohu říct, že pokud tam nějakých amatéra uvidím fotit s foťákem a bude to vypadat jakože s trochu větší ambicí, než jen cvak na Rajče, budu hodně rád. I kdyby fotil Flexaretou :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 9. 2018 11:33

Davidof: Já se akorát nechal tahat lanovkou nahoru a jezdil na kole dole, takže mam dneska namožený snad všechny svaly na těle, jak jsou ty těžší tratě rozmlácený, ale jinak dobrý. Ale kupodivu všichni jezdili, nikdo nefotil.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 9. 2018 11:54

Mat tri bajonety je pre Canon fajn, zakaznici si toho kupia viac.
Majitelia DSLR si mozu zvolit, ci chcu ako doplnok mensi system EF-M alebo porovnatelny a vacsi R.
Ak uz prve bezzrkadlovky maju a naucili sa na ne, tak casom mozno budu chciet prestupit do vacsieho a opat si budu (musiet) kupovat viac prislusenstva/objektivov a pod...

Chudak zakaznik, no spokojny Canon. Zatial si mozu dovolit aj to kriplenie modelov (horsie snimace, pomalsie fps a nizsia kvalita videa, crop pri 4K, 1 SD slot, polofunkcne seriove snimanie, chybajuca stabilizacia a pod...).
Zakaznici to (podla statistik predajov) celkom v pohode toleruju, ved maju vynikajuci servis, moderne skla s konstantnou kvalitou (lepsie su asi iba Leica a Zeiss), farby maju najlepsie (nech hovori kto chce co chce), ovladanie jednoduche a logicke, takze preco nie :)

Ja som po predstaveni bezzrkadloviek Canon a Nikon este spokojnejsi so svojim Sony :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 10. 9. 2018 12:04

Olympus už stahuje cenu E-M1 II, dali slevu 8000 Kč (ta byla ale už i dříve) a k tomu cashback 5200 Kč, takže se dá koupit za nějakých 31 s DPH. No, tady někde měl být už dávno.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 9. 2018 12:09

Bolo, ja som E-M1 MK II aj s gripom kupil zaciatkom leta za 1219 eur :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 10. 9. 2018 13:22

Sjednocení Nikonu by se mi líbilo, ale nelíbí se potřeba vyměnit 11 skel zatím bez důvodu, jen kvůli jinému bajonetu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 9. 2018 14:00

lukas_highenergy.cz píše:Davidof: Já se akorát nechal tahat lanovkou nahoru a jezdil na kole dole, takže mam dneska namožený snad všechny svaly na těle, jak jsou ty těžší tratě rozmlácený, ale jinak dobrý. Ale kupodivu všichni jezdili, nikdo nefotil.


:-) jsou to podivíni, jenom jezdit ?

Tak sis to užil, dovedu si to představit. Minulý týden jsme absolvovali Sella Rondu ve sjezdovém směru a byl to hektický den. Italove se s tím nemažou, jako cyklotrasu označí prakticky cokoli. Třeba sjezd s Pordoi byl moc výživný.

airmt

Souhlas - 30 000 za EM1 a G9, top skla okolo 20 -30 000 plus samozřejmě speciality ala 200/2,8 a 300/4 za 55 000. To by mohl být vyvážený stav.

Jo a dotáhnout se na tu bájnou D500 s AF, a je to doma :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod dadajax 10. 9. 2018 14:12

Sepsal jsem recenzi na ten nejmenší batoh od Peak Design. Tak koho by to zajímalo: http://www.fototipy.cz/2018/09/10/recen ... kpack-20l/

A tady úryvek z videorecenze, ukázka kolik se tam toho přibližně vleze :)


No a ještě pro pobavení, jsem vždycky šíleně nervozní z toho natáčení a mívám problémy začít. A když jsem nervózní, plácám obvykle blbosti. Když jsem si stáhl obsah karty, tak mě pobavilo co jsem našel na začátku...vůbec si nepamatuju tohle blábolení :D https://www.facebook.com/dadajax/posts/ ... 3785866895
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 9. 2018 14:37

Řekl bych, že mám podobné "uživatelské" výhrady k batohu. Mám černou 20 l verzi.
Nicméně, jak byly ty největší vedra a slunce "pralo" na batoh během celodenního výšlapu po okolí, tak mě překvapilo, že uvnitř batohu je vcelku dobrá pokojová teplota. Oplatky s čokoládou zůstaly pohromadě a chléb uložený předvečer výletu v ledničce v alobalu byl druhý den v batohu v poledne při pauze na sváču příjemně studený. Podobnou teplotní odolnost mají i mé černé Sling 5 l a 10 l. Jsem zvědavý na mrazy - to ještě nemám vyzkoušené.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 10. 9. 2018 15:33

pemar píše:
rodri píše:
Takže jsem se za cca 2 roky focení s D500 s plašením zvěře nesetkal, může to souviset i s mým stylem focení, ale pro mne je to urban legend. Zatím jsem kvůli tomu ani jednou nemusel použít elektronickou uzávěrku.


Já mám zkušenost jinou. Ptáci spoléhají spíš na zrak než sluch, takže spíš než závěrka je vyplaší pohyb. Na rozdíl od nich třeba zajíci a srnčí vidí hůře, zato sluch a čich mají perfektní. A moje zkušenost je, že od určité vzdálenosti, cca. tak 10-15 m, závěrku slyší. Pak začne zvěř být ostražitá a buď z místa pomalu odejde, nebo začne hledat zdroj hluku a až ho najde, tak zmizí rychle. S el. závěrkou neslyší nic, takže nemá důvod být ostražitá, samozřejmě, nesmí tě vidět nebo cítit.
P7080314-1999.jpg
bez ořezu, el. závěrka


-- 10. 9. 2018 16:35 --

Fidko píše:Bolo, ja som E-M1 MK II aj s gripom kupil zaciatkom leta za 1219 eur :)


Jj, začátkem léta se E-M1 MKII dala koupit za cca 32 l i s gripem.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 9. 2018 15:40

Rodri

To ucho je jasné potvrzení :-) Moc hezká fotka..

Ptáci velmi vnímají, pokud se člověk zastaví a namíří na ně. Asi je generace lidí s puškami už vycvičily. :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků