Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod .ce. 8. 9. 2018 14:18

cport píše:Hele, trosku jsem teda zapatral. Tomu vydani noveho GR nasvedcuje vic veci, napr.:
Sly taky zvesti, ze by to mohl byt FF fotak, ze by mohl mit zakriveny cip ...
... ale zajimave je, ze si Ricoh patentoval Bayeruv filtr bez barevne masky (2016), coz by mohlo vest k monochromaticke verzi. Tu posledni vec bych opravdu uvital ...

..díky,
počkáme,dúfam že sa hlavne podarí udržať obrazový výstup na úrovni terajšieho GR skla a zlepší sa meranie expozície.
Čo by som chcel navyše:
FF
konektivita
30Mega+ (ak by zachovali zoom 35 a 47)
mohol by byť výklopný disp
hľadáčik (nie však na úkor veľkosti terajšieho GR)
....to by ale stálo min.raz toľko ako pôvodný
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 8. 9. 2018 20:26

To co pise TX teoreticky jde, problem je, ze je to zpetne dohledatelne a pro policajty neskutecne riskantni. Kdyby slo o uhelnou mosteckou zni to pravdepodobneji, retezenim divnych okolnosti se duveryhodnost jeste snizuje. I s tou Necasovou to radeji spichli gumy fyzickym sledovanim. Kolega spoluorganizoval “silnicni hlidku”, respektive dodaval informace z soukromeho kameroveho systemu policajtum jakym autem potencialni pachatel jede, cele se to pripravovalo nekolik tydnu a bylo v tom tak 10 policajtu.
Mimochodem, kdyz se policajt chce podivat do registru obyvatel, rozumej, jenom na jmeno cloveka, kde bydli a jaky ma rodny cislo a na fotku treba, vklada do systemu neco jako cislo jednaci, tedy k jakemu pripadu ten nahled potrebuje. Je velka neprijemnost, kdyz pak ve spisu neni o tom cloveku ani zminka. Nevim presne co je potreba pro sledovani aktualni pozice, ale rekneme ze je to tak mesic papirovani kdyz jde u 100 tun heroinu, pokud se nekde strili kalasnikovem, tak mozna hodina.
Jinak policajti jsou srdcari, Colombo taky maka 24/7.

-- 8. 9. 2018 21:33 --

Kamarad prokurator, sbira z komunikace s PCR hrubky a ukazoval mi to. Namarkou “Pachatel na hrbytove....” “zena mu rekla ze je simpaticky a on s ni odesel”...”lychotky nezabrali a pachatelka se rozzurila”... Velke veci se deji na policii. Mimochodem v roce 2001 jsem byl domluveny s kriminalkou ze me budou prozvanet a ja jim vzdycky zavolam zpet, meli soukrome GO karty a nechteli utracet za kredit. Honil jsem s nimi pachatele a sedel v dispecinku a hlasil jim do terenu pohyb pachatele. Kdyby nemeli soukrome mobily, tak bych musel volat na fizlarnu a oni by museli sedet v aute u vysilacky. Takto mohli byt v terenu jak potreboval, vetsinou “cihali” v vchodech domu. Jednou napisu knihu :)

-- 8. 9. 2018 22:10 --

Davidof píše:Tak napiš nějakej manuál, aby tvoje všeobjímajíci vševědoucnost nezapadla. A lidi netápali v tom, co si mají myslet.
Jsou tu sice určité nuance, drobné rozdíly, ale tim se nenech rozptýlit.

Mám tady v PDF manuál, někam to uploadnu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 9. 2018 22:10

Určitě to bude zajímavé čtivo, o tom u Tebe nepochybuji
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 9. 9. 2018 04:57

no.. bol som po dlšom čase na akcii..
asi 50% zrkadiel canonov.. 40% zrkadiel nikonov .. 4% fuji bezzr. /to ma prekvapilo a jeden aj s tele.. nie len pevné kratšie../ a eden olzmpus.. ale starééé zradlo to muselo byť podľa starých objektívov s modrým pásikom...
samostatná kategória sú mydlové krabičky a mobily
takže ešte dlho nenahradia :-)

p.s. - a podľa švingovania s zrkadlom hore dole (akože zaostrím a prekomponuem) mala väčšina a divných zrkadlovkových návzkov :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 9. 2018 06:35

Tady ty akce s pomerem techniky jsou na diplomku, protoze je to totalne neuchopitelny. Nekde je 100 lidi a velkym fotakem foti 2, nekde 60, nekdy 10 a z tech 10 je 7 beznosorozec, nekdy je pul roku kdy zadnyho nevidim, jediny jistota je, ze nikdo nema Pentax.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 9. 2018 06:44

Byl jsem včera v jednom ze svých oblíbených fotoobchodů pro čisticí sadu (kupuji brandované Nikon nebo Zeiss, ale asi se moc od těch neoriginalních neliší, tu minulou jsem nespotřeboval, ale ztratil :-) ), při té příležitosti jsem si zkusil Z7 a sice jsem na něj nezměnil názor, ale konstatuji, že s ergonomií a pocitem při focení bych byl spokojen, proti Sony velký rozdíl. Měl jsem s sebou D500, tak jsem zkusil rozdíl v AF-C a proti D500 je ostření Z7 pomalejší a na nějaké foceni nepředvídatelně letícího ptactva ve stylu D500 bych mohl zapomenout, Z7 to opravdu nedala, zkoušel jsem to s mým 300/4 PF přes redukci, ale ani s nativním S-kovým objektivem se to nezlepšilo. Co ale musím pochválit je fakt, že ostření se za horšího světla nijak viditelně nezhoršuje a face detection fungovalo na prodejně spolehlivě. Na wildlife nebo BIF je D500 jednoznačně lepší volba, na portrét nebo krajinu bych ale volil Z7, 20Mpx APS-C snímač nemůže konkurovat 44 Mpx FF. Znovu jsem si ověřil, jak fotky z 50mm f1.8 vypadají dobře, to mne zaujalo už při testování D850, na D500 jsou přitom hodně nudné.

Chápu, že cílovka pro Z7/Z6 asi nejsou majitelé D5/D500 a že kdo má D850, asi nebude kupovat ještě Z7. Ale je to možná ztracená příležitost, proto kdyby byl býval AF Z7/Z6 na úrovni D500, mohla by být kombinace Z7/Z6 s novým 500/5.6 AF hodně lehkou variantou na wildlife. Ne, že by to nešlo, Micina fotila úspěšně BIF s D7100 a 35/1.8, ale odpad u chaoticky se pohybujících objektů by byl větší, to je jasné. Mne spíše zajímá ten 500/5.6 PF, nicméně zatím nejsem rozhodnutý, dát za 80mm ohniska navíc 100 tisíc korun i mně přijde jako docela drahý špás, udělal bych to, kdyby ten objektiv měl světelnost f4, takhle se na to asi spíše vykašlu. Ty 500 f4 jsou ale zase výrazně větší a těžší, asi bych k tomu musel brát s sebou aspoň monopod, zatímco s PF bych to viděl na focení z ruky, což mi připadá o dost pohotovější a praktičtější. Ještě se podívám na hmotnosti, jak si stojí 300/4+TC oproti 500/5.6. Příští rok se chystám do Indonésie nebo Asie, tam se mi nějaké delší lehké sklo určitě bude hodit. Tohle také rezonuje s mým názorem, že volbou lehkých skel ušetřím na hmotnosti výbavy o hodně více, než přechodem na bezzrcadlovku. Není to ale zadarmo, je to za cenu kompromisu směrem ke světelnosti a občas musím řešit šum nebo strčit fotoaparát na stativ nebo do brašny. Na druhou stranu, na tyhle objektivy mi stačí ultralehký stativ Sirui (ani nepotřebuji Gitzo Traveller, který je o 0.5 kg těžší), kolegové k 400/2.8 nebo 600/4 s sebou berou ekvivalent trojkové nebo dokonce čtyřkové řady Gitzo, který zase znamená další hmotnost navic a z ruky mají o hodně méně fotek, než já. Já si navíc s každou cestou do exotických destinaci říkám, že tam letim naposledy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 9. 2018 07:45

No, pokud tam není nějaký významný rozdíl v kvalitě obrazu nebo chování AF, tak ten rozdil 80mm je opravdu malý.
Zajimavý by bylo, jak velká by byla ta 500/4 PF a kolik by stála. A dtto 600/5,6 PF.
Určitě Nikoňáci měli tyhle varianty na stole.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 9. 9. 2018 07:57

Zhoršení kvality obrazu je u 1.4x TK cca 5%, totéž se dá říci o zhoršení AF, vztaženo k D500 a D850, u jiných těl to může být jinak. V praxi jsem s 300/4 a D500 nikdy neřešil, jestli fotim s 1,4x TK nebo bez něj, na D850 jsem zatím udělal jen pár testovacích fotografií a jednou jsem fotil osmiveslice (primátorky), ale výsledky byly obdobné jako s D500, v levelu “nevidím rozdíl”.

To ale neplatí u 1,7x a 2.0x telekonvertoru, tam byl ten kompromis podstatně větší, tyhle telekonvertory bych použil jen na velmi rychlá a velmi ostrá skla. Velký rozdíl je také mezi použitím na pevném skle a na zoomu.

Nárůst ceny se dá odhadovat jen na základě nárůstu 300/4 vs 300/4 PF a 200-500/5.6 vs 500/5.6 PF, což je porovnání jablek s hruškama, každopádně bych řekl, že 50 tisíc za 300/4 a 100 tisíc za 500/5.6 je docela hodně. Na druhou stranu, to focení s PF skly je opravdu skvělé, 300/4 je jako 24-70/2.8.
Naposledy upravil pemar dne 9. 9. 2018 08:02, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 9. 9. 2018 08:01

Radek71 píše: jediny jistota je, ze nikdo nema Pentax.


u.. dobre že hovoríš.. jedna dievčina mala biely foťák.. tak som u oslovil.. a bol to pentax :-) tak eden tam bol :D
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 9. 9. 2018 08:08

Heledte, je mi jasne, ze uz dlouhou dobu jsou bezzrcatka lepsi a vykonejsi system a vsichni tady jenom Gance trochu zlobime, ale ve skutecnosti ho respektujeme a cteme jeho blog. Tak jsem se chtel zeptat, jestli ty nove stroje umi neco co jsem nikdy nepouzival, ale co jsem mel treba na EOS30, tedy nastaveni clony podle zvolene DoF. Nastavim si 2m a ono mi to hlida clonu tak abych mel lidi, co jsou dva metry do sebe ostry. Ostrim na jednoho, druhy je v pasmu ostrosti (pokud drzi disctanc dva metry). V obe analogu a jednoho AF bodu nepouzitelny.
S moznosti sledovat obliceje to musi byt snadne, proste dva xychty a musi byt porad ostry. Jde to?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 9. 2018 08:49

Ty PF skla jsou opravdu zajímavý technický kousek.

Ad Auto DOF

Myslím, že to zatím nejde.

Jak ale definovat přijatelnou ostrost - i teď je to smluvní hodnota. Čistě teoreticky by systém na bázi detekce kotrastu mohl hledat polohu, ve které by byl optimální kontrast na těch dvou tvářích. Při té rychlosti současných systémů by to mohlo být i použitelné. Ale CDAF pracuje odcloněný a to by mohla být komplikace. Kdyby ti vycházela clona 16, tak nevím, jestli by to bylo schopno vůbec ostřit zacloněné.

Zajímavá otázka, jednou něco takového určitě přijde. Napadá mě i použití třeba pro BIF, nebo sport, tady spíš ve formě podstatně inteligentnějších limitů pro ostření.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 9. 2018 09:24

Akurat ked ste tu spominali "keby mi ukradli techniku, tak si kupim..." sa to stalo jednemu nasmu timu.
Technika pre dvoch kameramanov a fotografa (2x 1DxII, 5D4, kopec L skiel pre kazde telo, blesky, baterie, nabijacky, karty, nejake externe disky, notebooky...) zmizla z auta behom asi 5-10min kym si boli kupit jedlo v obchode.
Stalo sa to v Portugalsku den pred svadbou, tak si nudzovo pozicali v nejakom rentale par kusov Sony tiel a skiel.

Uvidim ako to budu riesit a co kupia, no vsetci skontatovali, ze Canon nic "rozumne" nema (co zvladne okrem foto aj slusne 1080p video so 120fps), len ten 1DxII. Od Sony by si vedeli za tu cenu kupit skoro 3ks A7III s este lepsim obrazom, podobnou rychlostou, mensou vahou, presnejsim AF so svetlejsimi sklami atd... lenze cele spracovavanie maju vyladene na Canon, tak to asi vyjde omnoho drahsie, lebo nikomu sa nebude chciet vyladovat programy a presety na trocha ine farby.

Len doplnim, ze keby sa to stane mne (znova), tak beriem 2x A7III + Zeiss Batis 25/2 + Sony 50/1.4 ZA
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 9. 9. 2018 09:36

To mi příjde jako dobře vytipovaná krádež. V podstatě se zloděj na auto vrhl hned po odchodu toho týmu na jídlo. Na náhodu nevěřím.

Jinak na tohle se začínám těšit, alespoň tedy jako možnost si to ošahat do konce tohoto roku (snad).
https://www.fujirumors.com/fujifilm-gfx ... ore-specs/
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 9. 2018 09:58

Radek71 píše:Heledte, je mi jasne, ze uz dlouhou dobu jsou bezzrcatka lepsi a vykonejsi system a vsichni tady jenom Gance trochu zlobime, ale ve skutecnosti ho respektujeme a cteme jeho blog. Tak jsem se chtel zeptat, jestli ty nove stroje umi neco co jsem nikdy nepouzival, ale co jsem mel treba na EOS30, tedy nastaveni clony podle zvolene DoF. Nastavim si 2m a ono mi to hlida clonu tak abych mel lidi, co jsou dva metry do sebe ostry. Ostrim na jednoho, druhy je v pasmu ostrosti (pokud drzi disctanc dva metry). V obe analogu a jednoho AF bodu nepouzitelny.
S moznosti sledovat obliceje to musi byt snadne, proste dva xychty a musi byt porad ostry. Jde to?


To už by mi asi nestačilo, když jsou ty bezzcadlovky tak dokonalé a možnosti umělé inteligence tak velké, tak bych chtěl zadat seznam lidí, jejichž oči mají být ostré a zbytek by měla geniální bezrcadlovka zařídit sama, ne? Asi si ale budu muset počkat, nejdřív musí zvládnout zaostřit méně předvídatelný pohyb :-).

-- 9. 9. 2018 11:11 --

Jinak loni v lednu mi organizovaná parta ukradla z auta nějakou elektroniku, šel jsem sportovat a nechal jsem to v autě v přesvědčení, že to není vidět a že o tom nikdo neví, ale nechat jsem zapnutou wifi, takže mi rozbili boční okno (kvůli pojišťovně, aby poškozený dostal náhradu škody a měl menší motivaci po nich jít), což mne naštvalo dvojnásob, protože mrzlo. Stejně jsem po nich šel, podařilo se mi identifikovat auto, kterým přijeli a podařilo se mi jednoho z nich vypátrat, ono je to dvojsečné, i oni za se sebou nechali elektronickou stopu, ale zbavili se zboží těsně před tím, než se u nich objevila kriminálka, kterou se mi podařilo zaktivovat.

Proto fototechniku tahám stále s sebou, proto jí nikdy nemám nějak extra těžkou (i kvůli zdravotnímu problému). Míval jsem fototechniku pojištěnou, ale není to výhodné, za 3-5 let zaplatím pojišťovně cenu fototechniky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 9. 2018 10:56

wikxzen píše:To mi příjde jako dobře vytipovaná krádež. V podstatě se zloděj na auto vrhl hned po odchodu toho týmu na jídlo. Na náhodu nevěřím.

Jinak na tohle se začínám těšit, alespoň tedy jako možnost si to ošahat do konce tohoto roku (snad).
https://www.fujirumors.com/fujifilm-gfx ... ore-specs/


Čistě ze zvědavosti, jaká je filozofie středoformátovýho rangefinderu ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků