Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 4. 9. 2018 11:40

Dolgor píše:Jestli X-T3 dostane stejný senzor jako A6700 čico, hezky nám to ilustruje vztah Sony Semiconductor a Sony Imaging. O nic vyšší exkluzivita než pro ostatní výrobce DF. Záleží, co si kdo nasmlouvá a patřičně zaplatí, nebo jestli se spokojí s některým generickým čipem.


A nebo Sony nebere Fuji jako ohrozeni a treba z analyzy jim Fuji neubira trh, takze se jim ty sensory vyplati dodavat. Jeste jsi nevidel novou A9 se specifikacemi, takze radno soudit jak moc jim dodali to nejlepsi nebo ne.
Naposledy upravil Devil007cz dne 4. 9. 2018 11:46, celkově upraveno 1
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 9. 2018 11:44

Bob

Jojo, přesně to mě nejvíc baví :-)

-- 4. 9. 2018 12:54 --

Mike

Jo, je to jinej svět. Ani nevíme, jak se máme dobře.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 4. 9. 2018 13:12

Mně se líbí jak všechno, co udělá CaNikon, je neuvyžitá příležitost a podcenění konkurence a výsměch zákazníkům a všechno co udělá Sony je vlastně geniální obchodní tah...
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 4. 9. 2018 13:26

Fotim par rokov zrkadlom a nijaké tu omielané nedostatky oproti bezzrkadlám som nepostrehol. Fotím ešte a aj ma to baví..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 9. 2018 13:33

Já zase bezzrcátkem, a jsem na tom (díky bohu) stejně :-)

Nejhorší je, když se na diskusi dočteš, že všechno děláš špatně a jsi podřadný nebo vymírající zástupce svého druhu ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2018 13:33

Len bráško to nejako neberie... ;)
Mne sa páčia výkriky v štýle ako musia všetci s plačom zahodiť starú techniku, lebo je niečo nové. Mám síce skoro storočného zeiisa čo funguje, ale zjavne je to mimo chápania niektorých jedincov. A ich predstava ako stoja zrkadlovkári pred popolnicami a ládujú to tam so slzami v očiach, lebo je to staré, mi vyvodzuje na tvári mierne pobavený úškrn.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n3pi 4. 9. 2018 13:56

Mikeczcz: :-)
Ale zase bych to tak nehrotil, jak jsem se ptal predevcirem, jestli u Canonu nevadi jeden SD slot a stale zadna vytka tady :D na fb u aspon jedna byla :D
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 4. 9. 2018 14:03

Velkou výhodou toho slotu Canonu je, že je to SD slot, také bych preferoval v případě jednoho slotu SD, přes všechny nevýhody s tím spojené.

Četl jsem to interview s panem Ikegami z Nikonu a některé věci mi zůstaly skryté v překladu:

Bude mít bezzcadlovkový nástupce D5 F-bajonet nebo Z-bajonet? Jako bezzrcadlovka by měl mít Z-bajonet, to by ale znamenalo, že všechna teleskla by byly s redukcí, což mi připadá poněkud nepraktické. Pokud bude mít F-bajonet, bude Nikon vyrábět i další bezzrcadlovky s F-bajonetem? (Já bych tuto verzi zatím preferoval před Z-verzí.) “Our current plan is to continue both the F mount and the Z mount. The R&I division focuses on how to develop both of them. We are going to tackle it.” To by opravdu mohlo znamenat, že do budoucna bude jen Z-bajonet, bráno do extrému, třeba i pro zrcadlovky.

Pokud tvrdí, že “The new mount upgrades lens performance. A new engine is introduced and a sharpness function is enhanced. In that sense, the Z is better in image quality than the previous models.”, k čemu přesně to vztahuje? Jestli to vztahuje k 50/1.8G a 35/1.8G ED, tak potěš koště. Uvidíme, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Z-skla překonaly Sigmu Art, o Otusu (s F-bajonetem) nemluvě, takže tu potřebu Z-bajonetu zatím moc nechápu.

Zaujalo mne i “There are photos that you can take only with a DSLR.” Mysli tím AF? Zajimalo by mne, co myslel tím: “People will see the Z7 as good as the D850”.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 4. 9. 2018 14:20

Myslim, ze tim enginem myslel JPEG engine. Tam Nikon celkem ztracel na Sony ve vysokem ISO.

Potreba Z bajonetu ma urcite dve hlediska

- DSLR flange distance byla velka na to, aby mohli dostatecne zmensit telo. Asi si to proste vetsina trhu zada at tady muzeme mit na to nazor kazdy jak chceme.
- Marketingova s tim, ze ma prinest "vice" svetla a "lepsi" optiku.

Stacilo se podivat na video prezentaci ve Fotoskode. Podle mne je stejne honeni se za 0.95 ci dokonce za 0.6 sklem blbost. At uz cena ci velikost, ktera je pro vetsinu neprekonatelna a jde jen o prestiz. Navic s pribyvajici schopnosti jit do stale vetsich ISO pri mensim sumu to za 10 let nebude mit smysl. Ty snimace v te dobe budou o 3-5 EV dal coz bohate postaci treba na F4 objektivy na sport a dosahovani rychlych casu pri malem sumu u velkeho ISO. Tady se podle mne honi Nikon za blbosti.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 9. 2018 15:07

Nikkory S 35 a 50/1,8 mají lepší MTF ve středu a výrazně lepší do krajů než Sigmy Art. 24-70/4 je do krajů výrazně lepší než Nikkor 24-70/2,8 E, který v homogenitě obrazu na DSLR systémech nemá konkurenci. Samozřejmě, srovnáváme méně světelné objektivy se světelnějšími a teprve, až uvidíme jablka vedle jablek, můžeme říct, jestli Nikon jen marketingově kecá nebo ne. ...Ve srovnání s Nikkorem 35/1,8 G má nový S také lepší MTF, přičemž hmotnost je podobná, jen asi +60 g u Ska.

-- 4. 9. 2018 16:15 --

...Je celkem nabíledni, že DSLR postupně skončí. Ale nebude to konec ze dne na den. Nikon dodnes prodává kinofilmový F6. DSLR zůstanou ve vyšším segmentu ještě nějakou dobu jako alternativa. Můj tip je ještě alespoň jeden nástupce D750 a delší pokračování řady D850 + možná D5 pro profi využití. U DX si netroufám odhadovat, jestli ještě něco bude, ale tipl bych, že jo.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 9. 2018 15:31

Nikon přece neudělá tu chybu, že by si teď omezil průměrem bajonetu budoucí možnosti.

Jak ty světelný skla, tak možnosti stabilizace senzoru, možná i něco jako tilt-shift (?).

Větší průměr bajonetu ničemu moc nevadí, myslím.

A prezentace těch světelných skel - to je pochopitelné zdůrazňování silných stránek nového systému, nic neobvyklého
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 4. 9. 2018 15:37

Vsak ja netvrdim nic o tom, ze novy bajonet je spatny. Vyhody urcite nejake ma, cas ukaze.
Jen tvrdim, ze takova svetelna skla nemaji se zlepsujicim vykonem snimacu moc smysl. Maximalne s takovymi cenami sberatelsky a castecne artisticky.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 4. 9. 2018 15:42

Netušil jsem, že někdy uslyším od někoho jiného než od Gance, že vysoké ISO nahradí světelná skla.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 9. 2018 15:45

To je přinejmenším komplikovaná otázka - Nikonu jistě jde o co nejkomplexnější budoucí systém a tam ty světelný skla podle mě patří, i když se jich prodá málo.

A nezapomeň, že doteď byl Nikon v té světelnosti trochu limitován, tak proto ten silný akcent na to světlo.

Prakticky s Tebou ale souhlasím, výkon snímačů poroste a lidí, co si to koupí a navíc s tím budou umět smysluplně pracovat, bude jistě málo :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 4. 9. 2018 15:47

A proc ne?

Treba Canon 50/1.0 daval hodne smysl v dome filmu, kdy max ASA bylo cca 1000 a strasne zrnilo. Dneska jeste to nejake opodstatneni dava, ale kdyz se zvedne prijatelne ISO o 3-5 EV?

Pokud se posuneme na uroven, kdy prijatelne ISO skoro bez sumu bude cca 25600-51200, tak svetelnejsi skla krome hloubky ostrosti pro artisticky ucel ztraci smysl. Myslim tim skla jako chce uvest Nikon, nebo kde mluvi o skle 0.6. Urcite to nebudou skla vice cca 60mm nebo nejake tele skla.

400/2.8 s prijatelnym ISO bez sumu kolem hodnot co jsem uvedl pokryjou i sport na spatne osvetlenych stadionech napriklad.

Realne vice jak 1.4 moc nedava smysl cenove a vahove do budoucna. Snimace budou jen a jen lepsti v sumu.
Vahove maximalne pokud by se podaril prulom v plastickych cockach. Sigma rikala, ze tohle je co se snazi prozkoumavat, ale problem je roztazitelnost v ruznych teplotach a tim padem menici se opticke parametry, takze zatim no go.
Naposledy upravil Devil007cz dne 4. 9. 2018 15:50, celkově upraveno 2
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků